Цифровізація Києва: нові проєкти та застосунки

Цифровізація Києва: нові проєкти та застосунки Фото: Unslash

Понад п'ять років Київ рухається в ногу з кращими містами світу в напрямку цифровізації (диджиталізації). З року в рік міська влада запускає нові проєкти та застосунки, аби полегшити життя громадян. "ТиКиїв" розповідає про процес диджиталізації столиці.  

Фото: КМДА
Фото: КМДА

"Київ Цифровий" 

Створений у травні 2019 року застосунок Kyiv Smart City, що надалі перевтілений у гордість столиці — "Київ Цифровий", почав працювати з 2021 року. Сьогодні міський додаток — найкращий помічник киян, який дозволяє швидко придбати квиток на міський транспорт, знайти найближчу зупинку або ж адресу паркувального майданчика для авто.  

У планах столиці — зробити "Київ Цифровий" основним інструментом комунікації міських служб із киянами, — заявив Віталій Кличко

Через повномасштабне вторгнення у застосунок додали кілька функцій: оповіщення про повітряну тривогу, графіки відключення світла та інформування про радіаційний фон у столиці.  

За перші два роки роботи "Київ Цифровий" отримав свій перший мільйон користувачів.  

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Віртуальний мер 

З 2021 року у застосунку доповненої реальності Brama можна побачити мера Києва. Віртуальний Кличко з'являється на "Володимирській гірці" та в парку "Наталка". Також очільника міста можна побачити й в аеропорту "Київ" імені Сікорського. Додаток Brama розробили виключно для роботи з доповненою реальністю.

Друзі! Диджиталізація робить нас ближчими один до одного! Щодня я вітатимуся з вами у парку "Володимирська гірка", біля входу на Пішохідно-велосипедний міст. А також — в парку "Наталка", — заявив тоді Кличко.  

Оцифровані дерева 

Фото: Unslash

З 2021 року, попри повномасштабне вторгнення, у Києві триває оцифрування дерев. Відомо, що на баланс міста понад 107 тисяч зелених насаджень. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний на сайті КМДА.

Створюючи цей ресурс, ми мали дві мети. По-перше, провести чітку інвентаризацію і зрозуміти, скільки дерев у столиці, у якому вони стані. По-друге, надати громаді дієві інструменти контролю. Наповнення онлайн-мапи триває, — написав тоді Возний.

На онлайн-мапі можна побачити: фото кожного об'єкта — дерева, та інформацію про його місце, вид, діаметр стовбура, висоту і стан. 

За словами Олександра Возного, вже оцифрували всі вуличні насадження і більшість скверів Деснянського, Голосіївського та Печерського районів. Надалі працюють у парках цих районів. До онлайн-мапи також додали сім парків у Деснянському районі та один — у Голосіївському. Триває оцифрування Парку Партизанської Слави та Парку Вічної Слави.

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Цифровізація об'єктів культурної спадщини

Для реалізації цієї ідеї міська влада підписала меморандум про співпрацю з громадською організацією "Україна Інкогніта". Товариство збирає дані про історичні пам'ятки по всій країні.

Ми матимемо цифрові копії — тривимірні моделі об'єктів наших пам'яток. В умовах війни, коли ворог руйнує цивільну інфраструктуру, нерідко під обстріли потрапляють і пам'ятки нашої історії та архітектури. Така співпраця допоможе нам, як мінімум, не втратити зруйноване, — розповіла директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

За словами Соловйової, подібне оцифрування розширить можливості розвитку туристичного потенціалу столиці. Приміром, завдяки збереженим численним цифровим даним вдалося відновити Собор Паризької Богоматері після пожежі навесні 2019 року. Тож на основі цих даних розв'язуються різноманітні питання: від великих будівельних задач до оздоблення інтер'єру дрібними елементами. 

Першочергово оцифрують частину площинного живопису, ікони лаврської іконописної майстерні, різьблені дерев'яні кліше, гравюри та велику кількість унікальних рукописних план-креслень, які є в одному примірнику і датуються 17-19 століттями. Детальніше про збереження культурної спадщини читай тут.

За підрахунками, з початку повномасштабного вторгнення понад 850 пам'яток по всій країні зазнали руйнувань. 

Фото: unsplash
Фото: unsplash

Новий проєкт 

16 лютого 2024 року благодійна організація Bloomberg Philanthropies оголосила про спеціальну підтримку Києва, яка прискорить цифровізацію у сфері ментального здоров'я. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Київ, навіть в умовах воєнного стану, продовжує розвивати цифрові послуги для своїх громадян. Зокрема, це стосується диджиталізації послуг, що відповідають нагальним потребам мешканців столиці у сфері ментального здоров'я та стійкості міста. Завдяки підтримці Bloomberg Philanthropies Київ стане ще комфортнішим і безпечнішим містом із більш ефективною системою міського управління, — сказав Віталій Кличко. 

Згідно з результатами опитування в застосунку "Київ Цифровий", понад 80% киян віком від 18 років повідомляють про симптоми, що відповідають посттравматичному стресовому розладу, а більшість заявляє, що війна значно вплинула на їхній ментальний стан. Bloomberg Philanthropies допоможе створити та урізноманітнити онлайн-сервіси, програми з охорони ментального здоров'я для тих, хто постраждав від війни, що триває, а також розширить їхні можливості.  

Фото: kyivcity.gov.ua

Особливу увагу та психологічну підтримку отримають діти, їх батьки, освітяни, ветерани та члени їхніх родин. Нові сервіси розпочнуть роботу вже в цьому році. 

Bloomberg Philanthropies інвестує у 700 міст та 150 країн світу, щоб забезпечити краще життя для якомога більшої кількості людей. Організація фокусується на створенні довготривалих змін у п'яти ключових сферах: мистецтво, освіта, навколишнє середовище, державні інновації та громадська охорона здоров'я.

Фото: Wikipedia
Фото: Wikipedia

Розумне місто 

У 2022 році вперше в історії премії World Smart City Awards, яка відзначає інноваційні міста і проєкти, Київ опинився серед фіналістів. За словами Віталія Кличка, наша столиця змагається на одному рівні з Сеулом (Південна Корея), Торонто (Канада), Сіднеєм (Австралія), Боготою (Колумбія) і Курітібою (Бразилія). Так, це не сон...  

У протистоянні військовій агресії росії, київська влада демонструє, як цифрові технології допомагають містам залишатися стійкими. Зосереджуючись на громадській безпеці, системі мобільності та працюючи над переведенням всіх сервісів для містян в онлайн режим, — йдеться на сайті премії. 

Фото: kyivcity.gov.ua

А у лютому 2024 року Віталій Кличко разом з представниками Сполучених Штатів підписали угоду про намір з проєктом USAID "ГОВЕРЛА" створити Аналітичний портал Києва, що забезпечить подальший розвиток цифрової складової в управлінні містом і дозволить більш оперативно та якісно надавати послуги населенню. Проєкт допоможе об'єднати всі бази даних в одну аналітичну систему для зручних і швидких рішень міської влади і мешканців столиці.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Тим часом Міністерство інфраструктури України продовжує активно впроваджувати ініціативи, направлені на повну цифровізацію процесів у транспорті та створення єдиної інтелектуальної транспортної системи. Заплановане розширення електронних сервісів на транспортному порталі електронних послуг e-tranmms.gov.ua, впровадження єдиного е-квитка SmartTicket та низка інших ініціатив.

А вчора Київ підписав меморандум про партнерство із компанією Cisco, спрямований на розвиток проєктів у галузі цифрової освіти, кібербезпеки та розширення міських цифрових сервісів. Також будуть досліджуватись інновації у сфері інтелектуальних транспортних систем.

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Як повідомив очільник столиці Віталій Кличко, одним із пріоритетів буде підтримка безперебійної роботи інформаційної інфраструктури міста. Cisco та Київ мають намір розвивати кілька ініціатив, серед яких — створення безпечного гібридного освітнього простору для підтримки вчителів та учнів, що дозволить продовжувати навчання в класі або дистанційно.

Читай також: Оновлений вокзал Києва: лаунж-зона, нові туалети та безбар'єрність 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації