7 вистав грудня: Тореадори з Васюківки, Сойчине крило, Косачка та інші

7 вистав грудня: Тореадори з Васюківки, Сойчине крило, Косачка та інші Вистава "Косачка". Фото: Procontemporary

Балети "Мадам Боварі", "Сойчине крило" та "За хвилину до Різдва", пластична вистава "Косачка", інсценізація "Тореадорів з Васюківки", Agnoris за Еріком-Емманюелем Шміттом та "Соломія" про Крушельницьку. Це добірка із семи київських театральних прем'єр, які відбудуться у грудні. 

Читай також: 7 виставок листопада: артефакти Майдану, нічні кошмари, VR та AR тощо

Балет "Мадам Боварі"

Балет Мадам Боварі
Фото: Національна опера України імені Т. Г. Шевченка

У Національній опері відбудеться прем'єра одноактного неокласичного балету за мотивами роману "Мадам Боварі" французького письменника Гюстава Флобера.

У творі йдеться про розчаровану в житті дружину провінційного лікаря, яка вчиняє подружні зради. Через пластику рухів і мову тіла у виставі розкривають трагедію героїв. Зокрема, переживання Емми Боварі, її розчарування в коханні, внутрішній стан її чоловіка Шарля та їхню приреченість.

У балеті використали фрагменти творів композиторів Густава Малера, Йозефа Гайдна, Георга Фрідріха Генделя, Моріса Равеля та Фридерика Шопена. Балетмейстер-постановник та автор лібрето — Віктор Іщук.

Головна особливість хореографії балету в тому, що вона по ходу сюжету немовби ущільнюється, стає насиченішею, навіть грубішою. Цей прийом я використав, щоб показати в динаміці, як розвивається депресивний стан Емми Боварі, який зрештою призвів до самогубства. Усе це акцентовано відображається в музиці, — каже Віктор Іщук.

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 50. Національний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка
  • КОЛИ? 1 грудня о 17:00; 3 грудня о 15:00
  • СКІЛЬКИ? 800 грн

Пластична вистава "Косачка"

Вистава Косачка
Фото: British Council Ukraine

У Київській опері покажуть пластичну виставу незалежної команди сучасного танцю Procontemporary.

"Косачка" досліджує природу жіночої сили та історію українського жіноцтва. Група мисткинь надихалася прикладом жінок, які нині боронять Україну. Учасниці проєкту поєднали у постановці давні ритуали, авангардну поезію та електронні композиції. Мовою танцю, співу і музики розповідають про "подорож людського духу, що переплітається з реальністю та досвідом сьогодення".

У назві — посилання на войовниць жіночого племені, які за легендою жили на території сучасної України до нашої ери. Режисерка експериментальної постановки — Юлія Лопата. Хореографка — Галина Пеха.

Вона є шлях. З чого він починається і куди приведе? Вона знає. Дух — фундамент, на якому вона стоїть. Віра — зброя, яку вона тримає. Правда — стрижень, що зсередини будує каркас. Вона заплітає в косу всю жорстокість цього світу і трансформує її у любов, з якою робить кожен свій наступний крок. Очі її завжди бачать орієнтир. Допоки востаннє не заплющаться, будуть бачити правду, любов і красу, — інтригують в анонсі. 

  • ДЕ? Вул. Межигірська, 2. Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва
  • КОЛИ? 3 грудня о 17:00
  • СКІЛЬКИ? 1000 грн 

Вистава "Тореадори з Васюківки"

Вистава Тореадори з Васюківки
Фото: Театр юного глядача

У Театрі юного глядача пройде прем'єра вистави за романом Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки". Це перша інсценізація українського бестселера.

Головні герої — школярі із села Васюківка Павлуша Завгородній та Ява Рень. Найкращі друзі й напарники потрапляють у різноманітні пригоди у школі, вдома та на безлюдному острові, за сюжетом.

Постановку описують як пригодницьку комедію з елементами трилера. Режисерка та авторка інсценізації — Крістіна Авакян. 

Непосидючого Яву та більш спокійного й розважливого Павлушу об'єднує щире бажання прославитися на весь світ. Для цього вони впродовж усієї історії намагаються стати тореадорами, вивести новий сорт кукурудзи, але найголовнішою місією для друзів виявляється викрити шпигунів зі свого села. Це історія про справжню дружбу та про те, як пронести її крізь усе життя, — йдеться в описі.

  • ДЕ? Вул. Липська, 15/17. Київський академічний театр юного глядача на Липках
  • КОЛИ? 9, 10, 27, 28 грудня о 12:00
  • СКІЛЬКИ? 250 грн

Вистава Agnoris

Вистава Agnoris
Фото: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

У Театрі імені Лесі Українки презентують виставу за п'єсою "Якщо почати спочатку" французько-бельгійського драматурга Еріка-Емманюеля Шмітта. Жанр спектаклю визначають як "неймовірний випадок на дві дії".

Головний герой — 65-річний Александр. За допомогою старовинного магічного годинника він випадково опиняється у власному минулому. Стикається з молодою версією себе, за сюжетом. 

Постановку твору здійснив режисер Олексій Лісовець.

Agnoris із латини — "ти дізнаєшся". Александр, зустрівшись із самим собою в минулому, має змогу подивитись на власне життя зі сторони. Здається, що людина у віці 65 років знає про себе все. Але його не покидають думки про те, як могло бути, якби вчинив інакше у певних ситуаціях. У фантастично-комічній п'єсі Шмітт використовує драматургічний хід — повернення героя в минуле, і в цьому вже багато гумору. Але як філософ він торкається питань, які складно вирішити на території лише комічного або драматичного. Матеріал універсальний. Тут і цікавий сюжет, і їжа для роздумів, — говорить Олексій Лісовець.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
  • КОЛИ? 12, 28 грудня о 18:00
  • СКІЛЬКИ? 80-600 грн

Балет "За хвилину до Різдва"

Балет За хвилину до Різдва
Фото: KYIV MODERN-BALLET Theatre

У культурному центрі "Краків" представлять балет на одну дію "За хвилину до Різдва". Це вистава театру "Київ Модерн-балет" на музику французького композитора Каміля Сен-Санса та різдвяну пісню Carol of the Bells.

Головний герой має пройти перешкоди загадкових стихій, щоб подолати страхи та перетворити їх на найяскравіші мрії. Кожен крок сповнений віри в дива, натхнення та любові до Різдва. Історія починається з реальності, але переходить у світ ілюзій, за сюжетом.

Новинку називають балетом-подорожжю і театральною казкою. Над нею працювали хореограф-постановник Сергій Кон та авторка лібрето Оксана Тараненко.

Стилістика хореографії та пластики вистави поєднує елементи класичного танцю з різноманітними танцювальними техніками та моїм особистим відчуттям музики. Легкі для сприйняття твори Каміля Сен-Санса у поєднанні з Carol of the Bells є джерелом натхнення для різдвяного дійства. Ненав'язливий сюжет із подорожами крізь фантастичні світи не має залишити без уваги та зацікавленості, — каже Сергій Кон. 

  • ДЕ? Вул. Русанівська набережна, 12. Київський культурний кластер "Краків"
  • КОЛИ? 21, 22 грудня о 18:00, 23 грудня о 12:00 та 17:00
  • СКІЛЬКИ? 250-750 грн

Балет "Сойчине крило"

Балет Сойчине крило
Фото: Київська опера

У Київській опері покажуть балет на дві дії за мотивами новели Івана Франка. Це нова версія постановки Львівської опери 1956 року.

У "Сойчиному крилі" 40-річний самотній працівник бюро у новорічну ніч отримує лист від колишньої коханої. У тексті вона згадує історію їхнього знайомства й розлуки та розповідає про свої поневіряння, за сюжетом.

Хореографом-постановником та автором лібрето став балетмейстер Георгій Ковтун. Виставу він поставив на музику композитора Анатолія Кос-Анатольського, створену для цього балету 1956-го.

Франку не щастило з коханням, тому в його творчості з'явилися проникливі, сповнені смутку твори. Пронизані переживаннями через нерозділене кохання оди всьому жіноцтву світу. Ця новела особливо проймає. Вона потрапила до рук ще одного талановитого митця Анатолія Кос-Анатольського. Музика в балеті зводить з розуму своїм трагізмом, пристрастю та вічним конфліктом між почуттями чоловіка і жінки. У цій постановці використали різноманітну мозаїку танцювальних стилів, які поєднуються в одне ціле, — сказано в анонсі.

  • ДЕ? Вул. Межигірська, 2. Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва
  • КОЛИ? 23, 24, 25 грудня о 17:00
  • СКІЛЬКИ? 250-400 грн

Вистава "Соломія"

Вистава Соломія
Фото: Театр на Печерську

У Театрі на Печерську зіграють виставу про оперну співачку Соломію Крушельницьку.

Її називали легендою оперної сцени, вагнерівською примадонною 20 століття та найчарівнішою мадам Баттерфляй. Виступала в Італії, Франції, Австрії, Польщі, Аргентині тощо. Торік в Україні відзначали 150-річчя від дня народження артистки.

Сторінки життя героїні у спектаклі розкривають за спогадами її сучасників. Режисерка — Олена Лазовіч. 

На долю Соломії Крушельницької випали дві світові війни та два тоталітарні режими. Вона померла у злиднях у радянській Україні. Великий талант — це поклик, більший за всі життєві обставини. Але на його шляху завжди будуть великі випробування. Як не зрадити свій талант і своє покликання — головна тема вистави, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Мала Шияновська, 5. Київський академічний театр на Печерську
  • КОЛИ? 28, 29 грудня о 18:30
  • СКІЛЬКИ? 300 грн

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві з 27 листопада до 1 грудня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації