Таємниці вікторіанського гардероба: де побачити унікальну колекцію костюмів
Музей історії моди запрошує відвідати унікальну виставку колекції жіночого одягу. У тебе є можливість побачити зразки справжніх костюмів періоду правління королеви Вікторії з 1837 до 1901 року. Чим вони цікаві?
В експозиції представлено 40 автентичних костюмів періоду правління англійської королеви Вікторії. Саме її вважають родоначальницею моди на білу вінчальну сукню. Королева Вікторія в 1840 році на весілля з герцогом Альбертом одягла розкішне біле вбрання з шовку. Ба більше, особисто намалювала ескізи суконь для подружок нареченої, які слід було розшити білими трояндами.
До цього на весілля одягали сукні будь-якого кольору, аби вона була новою та чистою. На фотографіях того часу можна побачити наречену з фатою навіть в чорному або коричневому вбранні.
На відвідувачів виставки чекають також рідкісні жіночі та дитячі капелюшки, сумочки, віяла, корсети та білизна. Це все варото ретельно роздивитися!
Серед експонатів — прогулянкова сукня з шовкової тафти 1820-х років із рукавами фасону gigot, що символізує жіночність початку вікторіанської епохи, а також літня сукня 1860 року з криноліном. Її декор — це поєднання мережива, атласних стрічок і квіткових мотивів. Особливу увагу приділено еволюції модних силуетів: від вузьких талій і розкішних кринолінів до інноваційного турнюра, що задавав знаменитий "S"-силует.
Кожен з експонатів колекції унікальний. Тут є і концертна оксамитова сукня 1895 р. співачки і піаністки Есфір Сальної, поряд її портрет, написаний в 1913-му художником Миколою Беррером, і костюм пажа 1901 р., що належав колишньому члену британського парламенту Вільяму Уорду і придбаний власницею музею Мариною Івановою у приватного колекціонера…
Колекція Музею історії моди занесена до Книги рекордів України як найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів країни. За словами власниці музею, її "королівство" зараз налічує 350 суконь, а ці речі та їх історія відправляють її в минуле:
Я завжди мріяла познайомитися з художниками, дизайнерами суконь й кравцями. У них особливий дар, вони були дуже талановитими людьми та віртуозами.... Сукні збиралась по всьому світу протягом сорока років. Костюми привезені переважно з США, Англії та Франції. Ти ніколи не знаєш, що знайдеш, це наче полювання.
Кожен із виробів унікальний, бо був зроблений індивідуально на замовлення. Музей шукає артефакти, пов'язані з історією життя панянок ХІХ століття, а також реставрує старовинні костюми, які стали частиною історії, — розповідає власниця музею Марина Іванова.
- ДЕ? Музей історії моди Марини Іванової, -1 поверх, ТРЦ "Універмаг Україна", Галицька пл., 3
- КОЛИ? Щодня з 11:00 до 19:00
- СКІЛЬКИ? Повний квиток — 120 грн, пільговий — 60 грн, фотографування платне — 30 грн.