У Києві відбудеться симфонічний концерт до сторіччя Сергія Параджанова

У Києві відбудеться симфонічний концерт до сторіччя Сергія Параджанова Фото: facebook.com/yuri.mechitov

У Національній філармонії України 29 листопада відбудеться концерт, присвячений сторіччю з народження видатного режисера Сергія Параджанова під керівництвом грузинського диригента Міхеїла Менабде.

Організатори кажуть, що на концерті прозвучить особлива програма, дуже запальна і щира, як і сам Параджанов.

Щоби краще зрозуміти, про що був Параджанов — треба почути музику його культурного коду, — каже Міхеїл Менабде.

Зокрема прозвучить музика з фільму "Тіні забутих предків", яку написав Мирослав Скорик — в Сюїті "Гуцульський триптих" для симфонічного оркестру (1965). А національну ідентичність режисера відобразить Симфонія № 3 для великого симфонічного оркестру, дудуків і зурн (1975) Авета Тертеряна, що поєднує традиційну вірменську музику та традиції західноєвропейського симфонізму. Кавказькі мотиви також відображатимуть твори грузинських композиторів: "... à la Duduki" для брас-квінтету та оркестру (1995) Гії Канчелі та The silver sun ("Срібне сонце") для симфонічного оркестру (2018) Ніколоза Рачвелі.

Така мультикультурність концертної програми підкреслює твердження Параджанова про самого себе — народжений у Грузії вірменин, що сидить у російській тюрмі за український націоналізм. 

Зазначимо, що маестро Міхеїл Менабде також тісно пов'язаний з Україною та зокрема Києвом, у якому провів десять років життя. Тут він здобув фах диригента симфонічного оркестру, зустрів свою майбутню дружину й створив сім'ю. Зараз музикант живе у Відні, але постійно повертається до столиці України.

  • ДЕ? Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
  • КОЛИ? 29 листопада, 18:00
  • СКІЛЬКИ? 250-500 грн

Читай також: "У Києві пройде фестиваль "Вечори французького кіно"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації