Київ посилює контроль за паркуванням: надходження до бюджету міста від штрафів зросли
У столиці збільшилися надходження до міського бюджету від штрафів за неправильне паркування. Щомісячно це більше ніж 5 мільйонів гривень!
У січні цього року директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов звітував про те, що надходження зросли на 1,5 мільйона гривень порівняно з попереднім місяцем, досягнувши позначки понад 5 мільйонів гривень. І ця тенденція збереглася!
Департамент оприлюднив основні результати за липень:
- 18 678 водіїв були оштрафовані за порушення правил паркування та ПДР:
- 6 613 — за неоплату паркування,
- 12 065 — за порушення ПДР.
- 14 519 перевірок оплат було проведено інспекторами.
Таким чином до міського бюджету від сплачених штрафів надійшло 5,5 мільйонів гривень!
Це зростання відбулося попри те, що під час повітряних тривог столична інспекція з паркування не евакуює автомобілі порушників та інколи закриває очі на незначні порушення.
Інспекція з паркування, яка є частиною Департаменту територіального контролю міста Києва, працює в посиленому режимі. Щодня інспектори здійснюють численні тимчасові затримання транспортних засобів на штрафних майданчиках відповідно до статті 265, частини 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Ці дії вживаються у випадках, коли водії порушують Правила дорожнього руху.
Важливо! Евакуація транспортного засобу відбувається лише у випадках, коли розміщення автомобіля суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу. Адже головна мета цих заходів — забезпечення безпеки та комфорту всіх учасників дорожнього руху, а не просто збір штрафів.
Збільшення надходжень від штрафів можна розглядати з двох сторін. З одного боку, це позитивно впливає на міський бюджет, надаючи додаткові ресурси для розвитку інфраструктури й інших міських проєктів. З іншого — високі показники штрафів вказують на необхідність подальшої роботи з підвищення культури паркування та дотримання правил дорожнього руху серед киян. Це також сигнал для водіїв про необхідність більш відповідального ставлення до правил паркування, адже соцмережі майорять "кумедними" фото автівок, які припарковані на клумбах, дитячих майданчиках або взагалі посеред пішохідної зони вулиці...
Як знайти вільне паркомісце в Києві за лічені хвилини?
У "Київ Цифровий" є функція, яка значно спрощує життя киян! Знайти вільне місце для автомобіля легко за допомогою карти заповненості паркувальних майданчиків.
Як це працює? Дуже просто!
Відкриваємо застосунок "Київ Цифровий", переходимо у вкладку "Погодинне паркування", додаток визначає твою геолокацію і показує на карті всі доступні парковки поблизу та вартість паркування за одну годину. Паркінги позначені різними кольорами, що вказує на рівень завантаженості:
- зелений — вільно понад 70% місць;
- жовтий — вільно 40-70%;
- червоний — залишилися останні місця;
- сірий — усі місця зайняті;
- блакитний — система оповіщення заповнюваності поки не працює.
Зараз ця функція доступна лише на 54 майданчиках.
Штрафи за неправильне паркування
У більшості випадках штраф становить 15 неоподатковуваних мінімальних доходів. На сьогодні це 255 гривень, за повторні порушення — до 680 гривень.
При цьому штрафи формуються залежно від місця паркування. Якщо авто залишили не за правилами знаків дорожнього руху — 340 гривень. А якщо створюється перешкода чи загроза іншим учасникам руху — до 680 гривень.
Паркування на місці для осіб з інвалідністю загрожує штрафом у розмірі від 1020 до 1700 гривень. Якщо на авто немає знака, що ним керує особа з інвалідністю, мають бути відповідні документи про групу у водія або одного з пасажирів. За таке порушення притягти до відповідальності може лише працівник поліції.
Часто водії бензинових чи дизельних авто паркуються на місці для електромобілів. За це передбачено штраф від 340 до 510 гривень.
Штрафи за неоплачене паркування
На платних міських парковках необхідно сплатити стоянку, якщо автомобіль залишається понад 10 хвилин. Порушення загрожує штрафом у розмірі 20-кратної годинної паркувальної вартості. Сума залежить від вартості паркування, встановленої у конкретному місці. Наприклад, якщо година коштує 10 гривень, то доведеться сплатити штраф — 200 гривень.
У таких випадках інспектори залишають повідомлення про складання протоколу під двірником на лобовому склі (постанова пізніше надсилається за адресою прописки власника автомобіля).
Штраф може виписувати як співробітник поліції, так і інспектор муніципальної служби паркування. Порушення необхідно оплатити у строк до 30 днів. Якщо сплатити паркувальний штраф або штраф з камер фото- та відеофіксації протягом 10 днів, водій отримує знижку 50%.
Платити за паркування безпосередньо інспектору заборонено! Оплата здійснюється через паркомат, платіжні системи або спеціальні сервіси. Наприклад, це можна зробити через застосунок "Київ Цифровий".
Департамент територіального контролю міста Києва активно закликає водіїв дотримуватися правил паркування та використовувати лише законні методи оплати паркування та штрафів.
Після виписки штрафу є 10 днів, щоб його оскаржити, та 15 днів на добровільну оплату. Якщо постанова не була оскаржена, а штраф не сплачено протягом 30 днів, то постанову направляють до виконавчої служби для примусового стягнення.
У такому разі доведеться:
- відшкодувати витрати держави на примусове стягнення;
- сплатити штраф у 2-кратному розмірі.
Читай також: Евакуювали автомобіль: як його повернути?