Гарячі фото: що таке нюдси й чи безпечно їх надсилати (18+)

Гарячі фото: що таке нюдси й чи безпечно їх надсилати (18+) Фото: Unsplash

Оголені фото збуджують і розпалюють стосунки. Та непорядні коханці або шахраї можуть використати їх проти тебе. За, проти, утриматися? Розберімося!

Нюдси — це особисті світлини голого тіла, частини або всього. На сайті "Словотвір" користувачі пропонують аналоги слову "нюдси". Серед найпопулярніших — "хтивки" та "голяки".

Нюдси — це сексуально

Фото: Getty Images

Хтивки стали популярним засобом спілкування тієї ж миті, коли в кожному смартфоні з'явився Інтернет. У 2005 році журналісти австралійського таблоїда The Sunday Telegraph уперше виокремили термін для гарячих комунікацій — секстинг. 2011 року це слово нарешті визнав Оксфордський словник.

Секстинг — це інтимне листування в мережі за допомогою тексту, нюдсів, голосових та відеоповідомлень.

Фото: Unsplash

Нюдси стали невіддільною частиною секстингу. Їх надсилають одне одному в особисті повідомлення пари або ті, хто у пошуку сексуальних партнерів — через месенджери (Telegram, Snapchat, WhatsApp), сайти чи додатки для знайомств (Tinder, Badoo, Grindr тощо).

Чому люди роблять нюдси?

По-перше, це спосіб дослідити власну сексуальність. Такі світлини дають змогу оцінити себе з боку. Можна вивчати особливості тіла крізь об'єктив, гратися зі світлом та ракурсами, аби зрозуміти, як подати себе привабливо для іншої людини.

Фото: Unsplash

По-друге, нюдси в сучасному світі — це своєрідна заміна традиційному сексу. Люди можуть отримувати сексуальне задоволення з одним чи кількома адресатами без ризиків офлайн-любощів, як-от венеричні захворювання, небажана вагітність тощо. Соціологи кажуть, що пік популярності хтивок припав на 2020-2021 роки завдяки пандемії коронавірусу.

Якщо в додатку для знайомств передбачені фото з таймером, нюдси допомагають "розтопити лід" під час листування. Експерти Університету Тулейна встановили, що люди більш налаштовані на відверте спілкування, коли вважають, що їхній приватності ніщо не загрожує. Як зазначила кураторка дослідження Юмей Хе, ті користувачі, що надсилали зникомі світлини, мали більше "метчів" у застосунку.

Нюдси — це ризиковано

Фото: Unsplash

Але у чужих руках твої пікантні фото легко можуть перетворитися на засіб шантажу. І не слід тішитися надіями, що на таке здатні лише незнайомці. Погрожувати можуть колишні та навіть нинішні партнери у випадку конфліктних ситуацій — розриву стосунків, відмови у сексі абощо.

Поширення інтимного контенту без згоди тих, хто на ньому зображений — це порнопомста. Один із найвідоміших прикладів — порноролик "Ніч у Парижі", де світська особа Періс Гілтон та її ексбойфренд Рік Саломон займаються сексом. Чоловік випустив відео на DVD у 2004 році, за три роки після їхнього розставання. У мережу потрапляли й нюдси багатьох селебріті: серед них — Ріанна, Кріс Еванс, Емма Вотсон та інші. 

Фото: Getty Images

За поширення чужих хтивок настає кримінальна відповідальність. 14 вересня 2021 року Європейський суд з прав людини вперше визнав порнопомсту як засіб кібернасилля у справі "Володіна проти росії". Колишній партнер Валерії Володіної зламав її акаунти в Instagram та інших соцмережах, а тоді оприлюднив її інтимні світлини й фото паспорта.

російська поліція неодноразово відмовляла Володіній у порушенні кримінальної справи. У липні 2019 року Європейський суд визнав владу рф відповідальною за відмову захистити Володіну, а два роки по тому — встановив порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. 

Перша держава, яка кваліфікувала поширення хтивок як злочин — Філіппіни. У 2009 році там ухвалили Anti-Photo and Video Voyeurism Act. Він забороняє фільмувати сексуальну активність однієї чи кількох осіб, а також вести фото- чи відеозйомку приватних частин тіла людей (статеві органи, сідниці або жіночі груди) без згоди. За розповсюдження, публікацію, трансляцію та продаж таких зображень загрожує до 7 років ув'язнення.

Згодом відповідальність за поширення нюдсів без згоди ввели й інші країни. 

Фото: Unsplash

Особливо вразливою категорією в справах з нюдсами є підлітки. Секстинг може стати психотравмою для емоційно незрілої людини. Підлітки значно вразливіші й до тиску та шантажу: вони можуть робити нюдси примусово, щоб догодити отримувачу. Також їхні хтивки можуть бути способом самоствердження серед однолітків. Була в Україні й гучна справа, коли на Херсонщині 13-річна школярка стала жертвою булінгу — під виглядом її однолітка однокласниці виманили у дівчини інтимні фото і розповсюдили їх в учнівському чаті.

Такою поведінкою можуть скористатися деякі дорослі. Закон України "Про медіа" від 11 лютого 2024 року трактує секстинг із неповнолітніми як поширення порнографічних матеріалів.

Нюдси — це можливо?

Фото: Unsplash

Надсилати нюдси чи ні — твоя особиста справа. Та варто пам'ятати про кілька простих правил, які допоможуть не пожалкувати про це. 

  • Правило №1: Не надсилати нюдси абикому

Навіть якщо ти добре знаєш людину, ліпше подумати двічі, чи можеш ти їй довіряти на 100%. Листування з незнайомцями — це вже на твій страх і ризик. Але варто бодай підбирати додатки для знайомств, які мають функцію "фото з таймером". А краще — перейти в безпечний месенджер (WhatsApp, Signal тощо).

  • Правило №2: Взаємна згода — понад усе!

Не треба спамити нюдсами, якщо тебе про це не просили. Незнайома людина починає діалог зі хтивок? Це привід насторожитися: примусовий секстинг — табу. Якщо ти в стосунках, краще узгодити з другою половинкою кодове слово перед обміном. Так отримувач уникне курйозів на роботі чи в родинному колі.

Фото: Unsplash
  • Правило №3: Робити знеособлені нюдси 

Не варто "світити" лицем у гарячих фото — тим паче перед незнайомцями! Також важливо переконатися, що твої хтивки не містять особливостей тіла, за якими тебе можна впізнати — шрамів, татуювань, родинних плям абощо. Інтер'єр квартири також може тебе видати, тож варто знайти затишний та малоосвітлений куточок.

  • Правило №4: Дбати про конфіденційність

Переплутати іконки та випадково надіслати хтивки в робочий чат? Від цього не застрахована навіть Оля Полякова! Мораль: треба пильнувати, звідки й кому ти надсилаєш свої голі фото. А ще — вести гаряче листування тільки з власного гаджета. Робочий ноутбук, під'єднаний до корпоративної мережі, не підійде.

Фото: Unsplash
  • Правило №5: Позбуватися доказів

Жоден додаток для знайомств не може гарантувати, що твої хтивки не опиняться в чужій колекції. Навіть технічна заборона скриншотів у застосунку — це не гарантія. Після інтимного листування краще видалити весь компромат і очистити історію браузера. І не проґав прапорець (✔) у віконці "Видалити для всіх"!

Фото: Unsplash

Що робити, якщо твої нюдси потрапили в Інтернет?

Необхідно вчинити низку дій для відновлення твоїх порушених прав:

  1. обов'язково звернутися до адміністрації сайту (служби підтримки соцмережі), де виклали фото;
  2. подати заяву до поліції, аби вплинути на порушника;
  3. у разі суттєвих моральних страждань чи матеріальних втрат — звернутися до суду для відшкодування завданих збитків. 

Читай також: "Я нездара в ліжку": про що чоловіки мовчать під час сексу

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації