Яким був фестиваль "Брудний пес" на кіностудії Довженка: відгук вибагливого відвідувача і фото
Фото: Влад Булгаков
Фестиваль "Брудний пес" — це багатожанрова подія, яка вдало поєднує непоєднуване в музиці, субкультурах і складі учасників. Це якісний концентрат української андеграунд-сцени та її спільноти.
Наш колумніст Валерій Вармур та фотограф Влад Булгаков відвідали фестиваль разом із тисячами людей. Далі — розповідь про те, яким був цьогорічний "Брудний пес", та відгук від вибагливого відвідувача.
Цьогоріч організатори обрали вже знайому київській рейв-публіці локацію: кіностудію ім. Довженка та її "найвдаліші" у фестивальному плані павільйони. Спершу я сприйняв це скептично: "Шкода, що не звичний Келлер зі своїми перевагами й недоліками". Але зрештою організатори подбали про те, щоб дати відвідувачам геть новий, зручніший досвід на знайомому місці, головними перевагами якого були, безумовно, зелень, природа й можливість комфортно чілити серед дерев.
На фесті було три танцполи зі звичними назвами: Келлер, Ангар і Двір. Та дійсно багато активностей: починаючи з ігрових автоматів із Mortal Kombat, тату-кутка, виставки авто та маркету і закінчуючи перукарнею "Валентина".
Кількість людей моментами по-хорошому вражала. Водночас усі комфортно тусили на всіх сценах, окрім сцени у дворі, яка була трохи незручною й постійно переповненою, — але її фішка з розбитою тачкою привертала чи не більше уваги, ніж самі артисти.
Окремого абзацу заслуговує підхід до того, щоб зібрати під одним дахом якісну екстрім-зону з різними трамплінами, де за увагу змагалися скейтери, BMX-ери, ролери та інші. Ці активності захоплювали й розважали відвідувачів екстримальними трюками на тлі великого екрана, на якому транслювали гру Need for Speed: Underground.
З артистів варто відзначити виступи електронних музикантів, діджеїв і рок-гуртів, переважна більшість яких — представники нашої локальної сцени. Загалом лайнап налічував 47 артистів, серед яких особисто я виокремив би закордонних гостей. Mell G доклала зусиль, щоб наповнити Ангар людьми, які танцювали під кришталево-брудний ламаноритмовий саунд. А тим часом на Дворі зажигали віртуози-італійці CrashBoomBang, які своєю приджазованою мультиінструментальною грою несли слухачів кудись високо.
Локальні артисти захоплювали не менше, але послухати всіх одночасно було просто неможливо, тож від себе хотів би виділити "завершальний" сет Віри Логданіді, яка особисто для мене відкрилася з максимально альтернативного Drum & Bass боку. Її сет, як на мене, міг би живити цілі міста своєю ядерною енергетикою. Варто згадати і гіпнотичний лайв від MAAT, і найкращий B2B-дует фесту від Taqaddam b2b Bey o Bey.
Словом, це "Брудний пес" особисто для мене був стовідсотково терапевтичним — таким, що підзаряджає й перезавантажує. Фестиваль, після якого треба декілька днів, щоб осягнути, що це взагалі було. Він точно має розширюватися — і за форматом, і за кількістю днів, і за кількістю учасників. Гав!
Читай також: "Ми вирішили відірватися на повну": гурт The Hardkiss — про створення нового альбому Grey Hound