Ювілей "Країни Мрій": три дні, дві сцени, тисяча виконавців

Ювілей "Країни Мрій": три дні, дві сцени, тисяча виконавців Фото: пресслужба фестивалю

Цьогоріч етнофестивалю Олега Скрипки "Країна Мрій" виповнилося 20 років. Ювілейний фестиваль тривав три дні, 21-23 червня, в Ботсаду ім. Гришка. "ТиКиїв" розповідає, як пройшла подія.

Читай також: Свято Івана Купала: вогонь, вода, ворожіння та містика

Ботсад ім. Гришка для святкування ювілею фестивалю замість Співочого поля обрали з двох причин: по-перше, для такої потужної програми, яку підготували для ювілейного заходу, потрібна була більша територія, по-друге — у ботсаду просто зеленіше й красивіше.

До речі, у цій самій локації фестиваль вже планували проводити в березні 2022-го, але… Зрозуміло, що довелося перенести.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

"Країну Мрій" традиційно проводять напередодні свята Івана Купала, тож відвідувачів фестивалю зустрічала одна з двох традиційних купальських фігур — величезна Марена — лялька з гілок дерева, прикрашена квітками та стрічками.

Країна Мрій
Фото: facebook.com/krainamriy

А першого дня фестивалю, під час відкриття однієї з 15 сцен "Країни мрій", етнічної сцени "Рай", Олегу Скрипці вручили святковий каравай і разом із ним здійснили обряд Купайлиця — кольоровими стрічками прикрасили купальське дерево.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Та й щодня фестиваль розпочинали з купальських обрядів, заряджених на Перемогу.

Тематичні локації

Ювілей святкували з розмахом: на території ботсаду облаштували дві великі музичні сцени — етнорок та фольклорну, на яких за три дні фестивалю виступило 1000 учасників, а також 16 тематичних майданчиків.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Одразу за Мареною відвідувачі могли звернути на Алею майстрів, де продавалися різноманітні хендмейд-вироби: кераміка з орнаментальним розписом, прикраси, картини тощо.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Далі йшла "Крафтова стежка" з крафтовою їжею та напоями — серед них було, до речі, фірмове вино від Олега Скрипки.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Окрасою стежки стала картина "Світ без русні", створена власником фонду "Благодійна Армія України".

А далі починалася їжа духовна: "Книжкова стежка" з тематичними книжковими стендами від українських видавців — зокрема, стендом із військовою літературою від письменників-військових.

Країна Мрій
Фото: facebook.com/krainamriy

Тут же відбулися проєкти "Військо читає" та "Книга на фронт", в межах яких всі охочі мали змогу долучитися до збору книжок для українських захисників. Зібрані книжки направлять у військові частини відповідно до наявних запитів. 

Поруч із "Книжковою стежкою" діяла "Поетична майстерня", де виступали зі своїми творами сучасні автори. За три дні фестивалю у "Поетичній майстерні" взяли участь понад 60 українських поетів та музикантів з усієї України — зокрема з Маріуполя, Донецька, Запоріжжя, Криму, Харкова. Сцену також відвідав батько загиблого українського поета Максима Кривцова, який прочитав вірші сина й заспівав пісні на його слова.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Щодня у "Поетичній майстерні" лунали вірші героїв, які боронять Україну. А ще тут виступили метри — казкар Сашко Лірник та Віталій Капранов.

Листи до Криму

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Традиційно на "Країні Мрій" працювала Кримська сцена Bağçasaray: тут відбулися читання поезії та прози українською та кримськотатарською мовами, ярмарок традиційних та крафтових виробів народних промислів, фотовиставка з історіями про військових родом з Криму, виставка "Історії з окупованого Криму", частування кримськотатарськими стравами, написання листів політв'язням. 

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

На кримській сцені виступили, зокрема, відомий актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, а також засновник фестивалю Олег Скрипка, який зізнався: "Коли ми щось втрачаємо, тоді ми відчуваємо справжню цінність. Я пам'ятаю кримський виноград, вино, Масандру, пляжі. Ми все це повернемо. Ми не відпустили Крим серцем".

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Вперше на фестивалі працювала локація "Країна містична": тут за підтримки посольства Індії святкували Міжнародний день йоги, виступали індійські танцювальні колективи зі всієї України.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

А ще відбулися сеанси музичної терапії саундхілінг та ом-медитації, мантра-співи, частування стравами вега–кухні, показували сферичне кіно із зануренням глядача у внутрішній світ, знайомили з різними духовними, енергетичними та шаманськими практиками, аюрведою, перуанськими лікувальними обрядами тощо.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Також на спеціальному майстер-класі вчили грати на хендпанах — музичних інструментах у вигляді напівсфер зі сталі.

Олег Скрипка на містичній сцені презентував власну авторську методику "Вайб душі" із практикою медитації під живе виконання рок-музики.

Привіт з Японії та автограф від Скрипки

Потрапити у "Країні мрій" можна було і до "Чайного Королівства", де панували чайні майстри, і до "Дискусійного куреня", де можна було поспілкуватися з майстрами з різних сфер, і на виставу-медитацію "Останній сон Будди".

Країна Мрій
Фото: facebook.com/krainamriy

На "Дитячій галявині" відбувалися найрізноманітніші активності для дітей, а в "Японському саду" українсько-японський центр НТУ КПІ влаштував демонстрації японських мистецтв, логічні ігри ґо та шьоґі, японські літні танці Бон–одорі, а також майстер-класи з розпису тканини, флористики, ікебани, бойових мистецтв. Тут презентували ігри та розваги Японії та, звісно ж, частував японськими смаколиками.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

На честь ювілею фестивалю мотоциклісти влаштували мотопробіг від Софійської площі до Ботсаду ім. Гришка.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Ну і, звісно, головними подіями фестивалю стали концерти на двох музичних сценах. 

На "Сцену Мрій" виходили етнорок та worldmusic колективи: МAHДРИ, KARTA SVITU, OT VINTA, ЯРРА, ЙОСИФОВИЧ ROCK BAND, ЛЕЯ, ТaRuta, МNISHEK, МОВА, Пиріг і Батіг, FOLKULAKA, КОРАЛЛІ, Lemko Bluegrass Band, Бартка і Pororoka та АNKA.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

На традиційній "Сцені Рай" звучала народна музика фольклорних гуртів та ансамблів зі всієї України.

Ну, а завершив фестиваль виступ Олега Скрипки разом із заснованим ним на першій "Країні Мрій" Лє Гранд Оркестром: прозвучали пісні столітньої давності "Зродились ми великої години", колискова "Ой, ходить сон", яка стала прототипом пісні Summer time, купальський гімн "Купалочка" і, звичайно, гімн етнофестивалю — пісня "Країна мрій".

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

До речі, відвідувачі могли зробити фото з паном Олегом та отримати його автограф, зробивши донат — гроші збирали для Третьої штурмової бригади та лікарні "Охматдит".

Отже, вітаємо "Країну Мрій" з ювілеєм і чекаємо на зустріч наступного року!   

Читай також: Гайд винними локаціями Подолу: 5 місць, які варто відвідати цього літа

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації