На Венеційському кінофестивалі покажуть фільми двох українських режисерок: подробиці

На Венеційському кінофестивалі покажуть фільми двох українських режисерок: подробиці Кадр із тизеру фільму "Медовий місяць". Фото: пресслужба

У Венеційському кінофестивалі візьмуть участь два українські фільми. Документальну картину Ольги Журби "Пісні землі, що повільно горить" покажуть поза конкурсом, а ігровий повнометражний дебют Жанни Озірної "Медовий місяць" — у програмі Biennale College Films. 

Венеційський міжнародний кінофестиваль — це найстаріший захід такого типу у світі, заснований у 1932 році. Цьогоріч він відбудеться з 28 серпня по 7 вересня. Журі фестивалю очолить легендарна французька акторка Ізабель Юппер.

Його відкриє продовження хіта 1980-х режисера Тіма Бертона "Бітлджус Бітлджус". Це продовження фільму жахів 1988 року. У новій частині Майкл Кітон знову зіграв упиря. Ролі головних персонажів також виконали Вайнона Райдер, Кетрін О'Хара, Джастін Теру, Моніка Беллуччі. Прем'єра фільму у світовому прокаті запланована на 4 вересня. 

"Пісні землі, що повільно горить"

Фото: пресслужба "Пісні землі, що повільно горить"

За словами режисерки Ольги Журби, участь у Венеційському міжнародному кінофестивалі відкриває шлях до ширшої аудиторії. Фільм побачить більше людей, а це можливість поширити безкомпромісні меседжі про війну та російський терор. 

Фільм створено так, щоб спонукати глядача відчувати й осмислювати загрозу, яка нависла не тільки над Україною, але й над усім світом… Ми почали знімання з перших днів великої війни. Я усвідомлювала, що це мій обов'язок — документувати те, що з нами відбувається. Є розуміння, що це буде особливо потрібно для майбутніх поколінь, — зазначила Журба. 

Фільм "Пісні землі, що повільно горить" зображує сцени з життя в Україні протягом перших двох років повномасштабного російського вторгнення, що складаються у трагічну мозаїку нормалізації досвідів війни в суспільстві.

Фото: пресслужба "Пісні землі, що повільно горить"

Продюсерка фільму Дар'я Бассель розповідає, що головною мотивацією для всіх, хто працював над цим фільмом з перших днів повномасштабного вторгнення, було чесно розказати про наслідки російської агресії: 

Наша команда зробила і випускає цей фільм у світ під час дуже болісних подій і трансформацій. Доки ми створювали це кіно, деякі з наших друзів-митців загинули, деякі — опинилися в полоні, а дехто — втратив свої домівки. Я впевнена, що "Пісні землі, що повільно горить" говоритимуть із глядачами в усьому світі на рівні глибоких емоцій, передаючи наш біль і змушуючи замислитись про наслідки цієї війни для всього світу.

Для Ольги Журби фільм став її другою повнометражною документальною роботою. Вона дебютувала як режисерка-документалістка з фільмом "Назовні" (2022). Стрічку відзначили премією Віллі Брандта на Берлінському кінофестивалі з прав людини, а пізніше — нагородою Японської премії честі. Короткометражний художній фільм Ольги Журби "Папині кросівки" (2021), вперше показаний на кінофестивалі в Локарно, отримав нагороди на багатьох міжнародних фестивалях. Картина стала лауреатом національної кінопремії "Золота Дзиґа" та премії українських кінокритиків "Кіноколо".

"Медовий місяць"

У межах воркшопу Biennale College Cinema покажуть стрічку української режисерки Жанни Озірної — "Медовий місяць".

Кадр із тизеру "Медовий місяць". Фото: пресслужба  

Фільм розповідає історію про стосунки в окупації. У центрі сюжету — щойно одружені Тарас й Оля, які проводять медовий місяць у новій власній квартирі. Вони захоплені один одним значно більше, ніж тривожними новинами. На світанку 24-го лютого 2022 року пара прокидається від потужних вибухів за вікном. Головні ролі зіграли Роман Луцький та Ірина Нірша.

До основної програми 81-го Венеційського кінофестивалю увійшла 21 картина, яка боротиметься за "Золотого лева". Серед них "Кімната по сусідству" іспанського режисера Педро Альмодовара з Тільдою Свінтон та Джуліанною Мур у головних ролях, друга частина фільму "Джокер" американського режисера Тодда Філліпса, в якому головні ролі виконали Хоакін Фенікс та Леді Гага, "Орден" австралійського режисера Джастіна Курзеля із Джудом Лоу, "Марія" чилійського режисера Пабло Ларрейна.

Водночас у програмі представлена стрічка "Росіяни на війні" російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової. Фільм вважається копродукцією Франції та Канади.

Режисерка стала частиною одного з російських батальйонів, які воюють на сході України, та виявила речі, далекі від того, про що розповідає російська пропаганда, — йдеться у синопсисі. Зокрема, безлад в армії загарбників та розчарованих солдатів, які не розуміють, за що воюють.

У програмі "Горизонти" покажуть фільм "Тихе життя". Він про російську родину, яка емігрує до Швеції. Фільм зняв грецький режисер Александрос Авранас. За сюжетом, родина російських біженців шукає у Швеції кращого життя та притулку, проте їм відмовляють.

Нагадаємо, торік на 80-му Венеційському кінофестивалі відбулася світова прем'єра фільму української режисерки Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди".

Включення українських фільмів до програми фестивалю є проявом міжнародної солідарності та підтримки України у ці складні часи. Зокрема, кіномистецтво стимулює важливі дискусії про війну та мир, не дозволяючи  світу "втомитися" від української теми. 

Читай також: Українське кіно під час війни: секрети, виклики, лайфхаки

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Гід на вихідні: куди піти в Києві 17-18 травня - 412x412
Афіша

Viktoriia Aronova

Гід на вихідні: куди піти в Києві 17-18 травня

У КМДА заявили, що відвідувати київські пляжі цього літа небажано: причина - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

У КМДА заявили, що відвідувати київські пляжі цього літа небажано: причина

Євробачення-2025: стало відомо, хто переміг у пісенному конкурсі та яке місце посіла Україна - 412x412
Новини

Татьяна Трифонова

Євробачення-2025: стало відомо, хто переміг у пісенному конкурсі та яке місце посіла Україна

Під Києвом відновили багатоповерхівку, яку показували іноземним делегаціям - 412x412
Новини

Татьяна Трифонова

Під Києвом відновили багатоповерхівку, яку показували іноземним делегаціям

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації