Дмитро Зезюлін: "Завжди мріяли, щоб Алан Бадоєв зняв кліп гурту LATEXFAUNA"
Фронтмен гурту LATEXFAUNA Дмитро Зезюлін розповів "ТиКиїв" про нову роботу LUCERNA, співпрацю з кліпмейкером Аланом Бадоєвим, шалених фанаток, а також про те, що учасники гурту роблять з бюстгальтерами, які фанатки кидають їм на сцену...
Дмитре, вітаємо з прем’єрою! Учора у LATEXFAUNA вийшов трек LUCERNA. Кому він присвячений і як ви його писали?
Як і всі наші тексти, він написаний спонтанно, дома. Якось я згадав, що ми з моїм другом у дитинстві крали люцерну для кролів, коли збирали всякий бур'ян. Попахує гомоеротикою. (Сміється.) Просто згадав це слово, люцерна, яке не згадував років 25. Я подумав, що це гарний образ, тому що ця трава дуже соковита, м'яка, ніжна, запашна, її люблять корови, кролі... Вона ще й красиво цвіте. Швидко вдома написав пісню, потім з хлопцями швидко її аранжували. LUCERNA вийшла аж шість хвилин, це наче диптих якийсь. Однак досі загадка, як ми "перетекли" з гурту The Police в якийсь берлінський EDM. Нам це здалося дуже вдалим ходом. Коли ми працювали над кліпом, то просили режисера, аби він не скорочував трек під хронометраж, щоб менше треба було знімати. Алан Бадоєв погодився з цим і сказав, що це дуже класний матеріал, і не хочеться ніяк урізати цю пісню.
Режисер Алан Бадоєв створив для вас відеороботу після тривалої перерви у зніманні кліпів. Чи знайомі ви були раніше і як стався цей метч?
Ми не були знайомі особисто, але Алану подобається наша музика. Він зізнався, що знає нас давно, ще з часів пісні "Космос". LATEXFAUNA — один з його найулюбленіших українських гуртів. Ми це знали й скористались нагодою. Завжди мріяли, щоб нам Бадоєв зняв кліп. Раніше здавалося, що ми до нього ще не доросли... Однак вирішили спробувати. Ми йому написали: "Пане Алане, яким богам молитися, щоб ви нам зняли кліп?!" Далі домовились про зустріч, побалакали, показали трек. Він йому сподобався. Під час зустрічі ми обмінялися компліментами. Так і почалася наша співпраця.
Чи дорого вам обійшлася ця відеоробота?
Створення відеокліпу обійшлося нам у 36 тисяч доларів.
Ви працюєте у жанрах чилвейв, синт-фанк, інді-поп, задаєте тренди в цих напрямках в Україні. А як формувалися ваші музичні смаки? Кого ви слухали, ким надихалися?
Ми всі слухали різну музику, коли починали свій шлях. Багато слухаємо The Cure, Red Hot Chili Peppers, і, зокрема, гурт Goose, The Wild Beasts, які, на жаль, вже розпалися. Це те, що є нашими спільними смаками. А ще ми любимо хорошу британську інді-музику. Я вже сто років слухаю, ніяк не можу "злізти" з Foals, Jungle та Glass Animals.
З чого порадите почати знайомство з вашою творчістю?
Та з чого завгодно! Вмикаєте щось, що сподобається, те і слухайте. Мені здається, що пісня Cherkaschynа не може не сподобатись. А ще LUCERNA — це пісня, яка, як на мене, "заходить" навіть з першого прослуховування. Хоча знайдуться гнуси, яким не сподобається. Але вони мають горіти в пеклі. Як і всі хейтери LATEXFAUNA. (Жартую.)
Зараз у вас триває тур містами України, а 19 жовтня відбудеться концерт у Києві. Як готуєтесь до столичного виступу, чим дивуватимете слухачів?
По-перше, новими треками. По-друге, люди приходять, щоб подивитись на нас і послухати нашу музику. Я думаю, що це найголовніше! Ми ж не гурт, який робить якесь надприродне шоу. Ми просто інді-група, яка грає свою музику.
Чи вдається вам поєднувати музику та особисте життя у такому щільному графіку?
Ну, завжди хтось чимось жертвує. Немає ідеальних стосунків і немає ідеальних графіків. Але ми всі — люди сімейні, і нам так чи інакше вдається проводити час із сім'єю.
Пісню Sweet ви присвятили подільському вайбові. Чому обрали саме Поділ? Як створювався цей трек і відеокліп? У коментарях до відео пишуть, що за допомогою ШІ, чи правда це?
Кліп зроблений за допомогою ШІ — це правда, це видно. Ми спеціально жартували, що це найдорожчий кліп, оскільки знімали його по всіх куточках світу. Чого вибрали Поділ? Коли я гуляв Подолом, два куплети до майбутнього треку вже були готові, а от приспіву не було. Була лише класна мелодія. Пригадую, як навесні, у квітні, я бродив Подолом, коли цвіт абрикос розносився навкруги, і мене це надихнуло на такі рядки:
У вікна лине цвіт
Із подільських пагорбів
Ніби подільський парубок
Надухався світ
Де у Києві вас найчастіше можна зустріти?
Найчастіше — на Подолі, адже там у нас репетиційна база, і наша студія. Тож місця ліпшого, ніж Поділ, мені здається, годі шукати в Києві. Якби я постійно жив у Києві, то мешкав би на Подолі. Тому що там вся тусовка, там всі друзі мої тусуються…
Вас часто називають найрозпуснішим гуртом в країні, особливо після кліпу MASANDRA. Де межа між артом та розпустою у вашій сфері, як вважаєте?
Наша аудиторія розуміє, що це самоіронія. Ми не є якимись суперрозпусниками й дамськими угодниками. Люди самі почали говорити про те, що наша музика зроблена для сексу. Ми підтримали цю тезу і "гонимо біса". Людям це заходить, і нам весело. Рано чи пізно це все закінчиться. У нас вже зараз є нова комунікативна платформа, вона називається "LATEXFAUNA — найгірший гурт України".
Ви завели акаунт в OnlyFans під вихід цього треку для збору ЗСУ. Як успіхи у цій сфері? Чи допомогло це закрити збір?
Звісно, допомогло закрити, й не один. У перші дні збору вже можна було купити кілька дронів. На третій день ми відправили перший дрон на фронт, про що повідомили у своїх соцмережах, і зняли відео, що ми "нализали" на дрон.
Кажуть, що на ваших концертах фанатки часто кидають на сцену бюстгальтери. Що ви робите з такими інтимними подарунками?
У нас на репетиційній базі є два величезних акваріуми. І ми туди скидаємо всю цю білизну. Вона там лежить великими купами. Обидва вже заповнені. Тому потрібно брати вже новий акваріум для цього всього. Бо ця білизна дорога, шкода викидати!
В гурті LATEXFAUNA 5 чоловіків. Чи є між вами конкуренція? За що? Чи припускаєте, що в складі гурту колись з’явиться жінка?
Ні, жінка в гурті ніколи не з'явиться, бо в цьому немає потреби. Навіщо? Це суто чоловічий гурт і він залишатиметься суто чоловічим. Чи є між нами конкуренція? Ні. Тому що в кожного своя окрема роль, свої суперсили, і кожен прекрасний в тому, що він робить. Окрім участі в гурті, кожен займається ще чимось. Наприклад, якщо клавішник грає на клавішах, то він ще, приміром, займається нашими фінансовими питаннями. Я не тільки пишу тексти для пісень, а й займаюся маркетингом групи. Наш барабанник курує операційні задачі: це робота з лейблом тощо. Гітарист Ілля Случанко займається новими бізнесовими напрямками, такими як мерч і онлайн-магазин тощо. Сашко Булюк поки що вчиться, бо він у нас новенький.