Бум на кнопкові телефони: легендарна Nokia 3210 знову в тренді

Бум на кнопкові телефони: легендарна Nokia 3210 знову в тренді Колаж: "ТиКиїв"

Здається, смартфони та диджиталізація стали невіддільною частиною нашого життя, захопили його й заполонили… Так з'явився новий тренд на відродження кнопкових телефонів — ці пристрої переживають справжній ренесанс. І в авангарді цього тренду — легендарна Nokia 3210, яка повертається на ринок через 25 років після свого першого випуску!

Повернення ікони

Nokia 3210 — це не просто телефон. Це культурний феномен, який сформував ціле покоління на рубежі тисячоліть. Випущений у 1999 році, він швидко став бестселером, об'єднавши сотні мільйонів людей по всьому світу. І ось, у 2024 році, європейський мобільний новатор Human Mobile Devices (HMD) вирішив повернути цю легенду до життя.

Новий Nokia 3210 зберіг свій іконічний дизайн, але отримав сучасну "начинку". В Україні телефон буде доступний у двох кольорах: зухвало-чорному та епохально-золотистому. Він оснащений 2-мегапіксельною камерою зі спалахом, який також служить ліхтариком, має потужний акумулятор на 1450 мАг, що забезпечує тривалу роботу без підзарядки — до дев'яти з половиною годин у режимі розмови, та підтримує зв'язок 4G. І, звичайно ж, легендарна гра "Змійка" також наявна в новій моделі!

Human Mobile Devices (HMD) — найбільший європейський виробник смартфонів, який пропагує цифровий тайм-аут та відстоює ремонт телефонів у домашніх умовах. Цього року HMD презентував лінійку власних оригінальних мобільних пристроїв, зокрема, смартфони HMD Pulse Pro та HMD Pulse+, а також HMD SkyLine, створений для креаторів. Також у вересні в продаж надійде особливий телефон — HMD Barbie. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті.

Фото: Human Mobile Devices

Цифровий детокс як новий тренд

Повернення Nokia 3210 — це відповідь на потребу суспільства в "цифровому детоксі". За даними досліджень у межах проєкту "Кращий телефон" від HMD, виявилося, що 38% респондентів у віці 16–24 років стурбовані тим, що проводять занадто багато часу у своїх смартфонах. Кнопковий телефон стає ідеальним рішенням для тих, хто хоче зменшити свою залежність від цифрових пристроїв, але при цьому залишатися на зв'язку.

Nokia 3210 повертається на вершину світового буму кнопкових телефонів, оскільки споживачі прагнуть збалансувати використання екранного часу з "цифровим детоксом". В основі Nokia 3210 лежить простота, що дозволяє користувачам бути повністю присутніми тут і зараз. Забудь про "прості телефони". Це веселий телефон 2024 року, — пояснює Ларс Зільбербауер, маркетинговий директор HMD.

Так, нове покоління відкрило для себе кнопкові телефони!

Повернення Nokia 3210 чудово вписується у тренд на все, що пов'язане з епохою Y2K (початок 2000-х). Ця тенденція особливо популярна серед молодого покоління, яке з цікавістю досліджує естетику та технології минулого.

Назва тренду Y2K (Year 2000) походить від комп'ютерної проблеми кінця 1990-х, пов'язаної з переходом у 2000 рік. Суть полягала в тому, що старі комп'ютерні системи використовували лише дві цифри для позначення року (наприклад, 99 замість 1999). Експерти побоювалися, що при переході на 2000 рік (00) комп'ютери сприймуть це як 1900, що могло призвести до серйозних збоїв у різних сферах — від банківської системи до авіації. Хоча деякі вважали проблему перебільшеною, Y2K став символом епохи й технологічних викликів початку 2000-х. Тепер цим терміном називають одяг, дизайн, технології, музику, створені в період 1997–2004-х років.

Бен Вуд, засновник Музею мобільних телефонів, зазначає: "Nokia 3210 займає особливе місце в серцях багатьох споживачів як один із телефонів-бестселерів усіх часів. Це — ідеальний продукт для переосмислення сучасної епохи, враховуючи його сильну спадщину та культовий дизайн".

Фото: Human Mobile Devices

Нова Nokia 3210 стає не просто функціональним пристроєм, але й модним аксесуаром. Вона відображає прагнення багатьох людей до простішого й менш залежного від технологій способу життя, при цьому залишаючись стильним й актуальним вибором.

Музей мобільних телефонів був створений, щоб відсвяткувати історію "мобілок" і зберегти важливі пристрої за останні 40 років. Колекція, яку можна переглянути онлайн на сайті mobilephonemuseum.com, налічує понад 2750 окремих моделей від більш ніж 250 різних брендів.

Зростання популярності кнопкових телефонів

HMD також зазначає, що продажі культової моделі — Nokia 2660 Flip — у 2023 році зросли вдвоє! Тому компанія прогнозує подальше зростання ринку кнопкових телефонів й у 2024 році. Така їхня популярність пояснюється кількома факторами. По-перше, люди шукають способи обмежити час, проведений за екраном смартфона. По-друге, кнопкові телефони пропонують простоту використання та довгий час автономної роботи. І, нарешті, вони стають своєрідним символом протесту проти настирної цифровізації.

Особливу увагу привертає вплив смартфонів на дітей та підлітків. Згідно з дослідженням HMD, середній вік, коли батьки купують дитині перший смартфон — 11 років. Однак багато батьків шкодують про це рішення, спостерігаючи негативний вплив на поведінку та психологічний стан малечі. Більша частина опитаних батьків вважає, що використання смартфонів їхніми дітьми є джерелом серйозних суперечок у сім'ї. 64% батьків заявили, що смартфони негативно впливають на сон дітей, а 61% вважає, що це зменшує їхню фізичну активність. Серед інших ключових висновків глобального опитування — майже 75% батьків побоюються, що смартфони наражають їхніх дітей на небезпеку в інтернеті, причому більш ніж половина з них визнали, що не знають, чим саме займаються їхні діти, коли користуються своїми телефонами.

У цьому контексті Nokia 3210 й інші кнопкові телефони стають привабливою альтернативою для батьків, які хочуть забезпечити дітям зв'язок, але при цьому обмежити доступ до соціальних мереж та інтернету.

Тренд відгукнувся в серцях користувачів ще й тому, що компанія робить ставку на ремонтопридатність своїх пристроїв, турбуючись про споживачів і планету. У 2023 році ремонтопридатний смартфон Nokia G22 від HMD навіть увійшов до списку найкращих винаходів року за версією журналу TIME!

HMD також зацікавлений у співпраці з усіма, хто володіє цією темою і хотів би долучитися до змін та пошуку нових рішень. Зареєструватися можна за посиланням.

Фото: Human Mobile Devices

Символ нового підходу до технологій

Хоча смартфони наразі домінують на ринку, повернення Nokia 3210 та зростання популярності інших кнопкових моделей свідчить про важливий запит суспільства: люди шукають баланс між технологічними можливостями та простотою, між постійним онлайн-зв'язком та "цифровим детоксом".

HMD продовжує працювати над проєктом "Кращий телефон" (The Better Phone Project), метою якого є створення пристроїв, що відповідають сучасним потребам користувачів, але при цьому допомагають зберегти психічне здоров'я та забезпечити кращий життєвий баланс. А також — створити альтернативу смартфона, яка дасть батькам можливість контролювати час, проведений дитиною за екраном та в соціальних мережах.

Проєкт "Кращий телефон" — це подорож до відкриття різноманітних рішень, які розв'язують проблему цифрового перевантаження, забезпечуючи вибір і баланс. Наша мета — співпрацювати з батьками та експертами для розробки рішень, які дійсно відповідають потребам людей, стимулюючи інновації в цій сфері, — пояснює Ларс Зільбербауер.

Nokia 3210 стає символом цього руху, поєднуючи ретро-естетику з сучасними технологіями. Це не просто повернення старої моделі, а переосмислення того, яким може бути мобільний телефон у 2024 році.

Це не просто телефон. Це заява. Це спосіб сказати світу, що ви цінуєте свій час, свою увагу і своє життя поза екраном, — зазначає Ларс Зільбербауер.

З появою нової Nokia 3210 на ринку України в травні 2024 року ми стали свідками цікавого експерименту: чи зможе легенда минулого стати трендом майбутнього? Враховуючи висхідний інтерес до "цифрового детоксу" та ностальгію за епохою Y2K, у неї є всі шанси на успіх!

Nokia 3210 повертається не просто як телефон, а як символ нового підходу до технологій — більш усвідомленого, збалансованого і, можливо, більш людяного. І хто знає, можливо, саме ця маленька кнопкова революція допоможе нам знову навчитися цінувати простоту справжнього спілкування в епоху цифрових технологій.  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації