На Київщині створять індустріальний парк "Миронівка": що там вироблятимуть
На території Миронівки Обухівського району зареєстрували індустріальний парк "Миронівка", який став першим подібним об'єктом у 2025 році та сотим в Україні. Що в ньому особливого?
Індустріальний парк "Миронівка" розташований в однойменному селі Обухівського району Київської області. Він має зручну локацію — за 106 км від Києва, за 4 км від залізничної станції та неподалік кількох автомобільних трас державного значення.
Площа парку становитиме 30,3667 га.
У КОВА зазначили, що діяльність учасників об'єкта буде пов'язана з переробною промисловістю.
Ключові напрями діяльності індустріального парку "Миронівка":
- виробництво будівельних металевих конструкцій і виробів;
- виробництво готових металевих виробів;
- виробництво електричного устаткування;
- виробництво машин і устаткування;
- виробництво іншої продукції;
- виробництво харчових продуктів;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічна діяльність;
- діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.
Ініціатором створення парку "Миронівка" виступило ТОВ "Робота: Гранола".
На його розвиток планують залучити 1,1 млрд грн, з яких 95 млн грн — внесок компанії-ініціатора, 652 млн грн — кошти резидентів парку, 180 млн грн — кошти зовнішніх інвесторів, 173 млн грн — інші джерела фінансування.
При розміщенні нових підприємств у межах індустріального парку буде враховано принцип промислового симбіозу, що позитивно вплине на зменшення собівартості продукції, — вважають у КОВА.
Індустріальний парк "Миронівка" стане 14-м індустріальним парком у Київській області та 100-м в Україні.
Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що індустріальні парки створюють нові робочі місця, можливості для розвитку кожного регіону та підтримки економіки країни.
Учасники індустріальних парків отримують низку податкових і митних пільг:
- звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання (за умов відсутності українських аналогів та використання виключно на території парку);
- звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування коштів у розвиток підприємства;
- можливість отримання пільг за місцевими податками (за рішенням органів місцевого самоврядування).
Індустріальний парк — це територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом і впливом на довкілля.
Створення та розвиток індустріальних парків відбувається в межах програми "Зроблено в Україні". Цього року уряд планує спрямувати ресурси на співфінансування будівництва та реконструкції інженерно-транспортної інфраструктури таких об'єктів. Вони мають сприяти розвитку економіки країни, створюватимуть робочі місця та наповнюватимуть місцеві бюджети додатковими коштами.
Варто зазначити, що облаштування індустріальних парків на Київщині розпочалося кілька років тому. Так, раніше "ТиКиїв" повідомляв, що промисловий парк має з'явитися в Броварах на вулиці Москаленка. Там планували розмістити основні, підсобні та допоміжні будівлі для підприємств переробної, машинобудівної й інших промисловостей.
У 2023 році мер Бучі Анатолій Федорук оголосив, що в місті побудують індустріальний парк Bucha Techno Garden. У цьому мала допомогти корейська державна компанія K-water, яка на додачу обіцяла посприяти з проведенням системи водопостачання по всій Бучанській громаді.
Також у Бучі планують побудувати ще один індустріальний парк — "КІТ". Він спеціалізуватиметься на переробній промисловості. Зокрема, там виготовлятимуть будівельні вироби з пластмаси, металеві двері та вікна.
У лютому 2024 року повідомлялося про плани створити індустріальний парк "УНІВЕРСАЛ ІНДАСТРІ" площею 13,3 га в Рокитному Білоцерківського району Київської області. Парк розрахований на 650 нових робочих місць, основний напрямок діяльності його резидентів — переробна промисловість.
Читай також: "Микола Терещенко: цукровий король, що будував Київ"