Народжені у 2025 році й пізніше: яким буде покоління "Бета"

Народжені у 2025 році й пізніше: яким буде покоління "Бета" Фото: Freepik

Діти, народжені з 2025 до 2039 року, очолять нове покоління людей — "Бета". За даними австралійського дослідницького агентства McCrindle, уже до 2035-го Generation Beta становитиме 16% населення світу. І чимало з них доживуть до XXII сторіччя! Чого чекати від когорти нової ери та чи посунуться зумери?

Розберімось, які покоління народилися до Generation Beta за останні 100 років:

  • покоління "Альфа": 2010-2024;
  • покоління Z (зумери): 1997-2009;
  • покоління Y (міленіали): 1981-1996;
  • покоління X: 1965-1980;
  • бебі-бумери: 1946-1964;
  • тихе покоління: 1928-1945;
  • велике покоління: 1900-1927.
Дівчинка з "тихого покоління" слухає радіо під час Великої депресії у США. Фото: Franklin D. Roosevelt Library Public Domain

Наймолодшим донедавна було покоління "Альфа" — всі його представники вперше цілком належали до XXII століття, бо їх народження припадає на 2010-2020-ті роки. Введення терміну Gen Alpha на основі грецької абетки приписують демографу й футурологу Марку МакКріндлу, який заснував агентство McCrindle.

Gen Beta успадкувало традицію неймінгу МакКріндла. Покоління назване на честь β ("бета") — другої літери грецького алфавіту.

Зміни поколінь визначаються подіями, технологіями та культурними змінами свого часу. [...] "Альфа" і "Бета" — не просто нові когорти, а перші покоління, сформовані в абсолютно іншому світі. Ось чому ми перейшли до грецького алфавіту — щоб показати, як ці різні покоління будуть виховуватися в новому світі технологічної інтеграції, — ідеться в актуальному дослідженні McCrindle.

Дівчинка покоління "Альфа" у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні. Фото: Вікісховище

Яким буде Gen Beta?

Покоління "Бета" (2025-2039) — це діти міленіалів (1981-1996) та зумерів (1997-2009). Їхні батьки у вихованні часто надають перевагу адаптивності, рівності та екологічній свідомості, пише McCrindle.

Попереднє покоління "Альфа" часто називали "дітьми iPad" через їхню залежність від технологій. Батькам Gen Alpha було складно приборкати відносини своїх дітей із гаджетами та інструментами штучного інтелекту, які стали особливо популярні після запуску ChatGPT у листопаді 2022 року.

За дослідженням Pew Research Center, торік ChatGPT використовував у навчанні кожен п'ятий учень!

Так ось, для Gen Beta цифровий та фізичний світи стануть узагалі безшовними! Це покоління житиме в епоху, коли штучний інтелект і автоматизація повністю вплетені в повсякденне життя — від освіти й робочих місць до охорони здоров'я та розваг. Саме "бети", ймовірно, масово використовуватимуть самокеровані автівки, носимі оздоровчі технології та захопливі віртуальні середовища (як у шоломі VR).

Фото: Freepik

Ханойська міжнародна школа ООН визначає такі характеристики покоління "Бета" в новій технологічній реальності:

  • креативність на основі ШІ: під впливом контенту, створеного штучним інтелектом, "бети" мислитимуть творчо й охоче використовуватимуть інструменти ШІ для проєктування, оповідей та розв'язання проблем;
  • розмиті межі між роботою та особистим життям: автоматизація може остаточно порушити традиційні кар'єрні шляхи та спонукати до "постійної" культури праці — хоч удома, хоч в офісі, хоч у компанії друзів/коханців;
  • соціально свідомі працівники: "бети" частіше обиратимуть роботодавців, які прагнуть сталого розвитку та дотримання корпоративної етики.

З іншого боку, саме на плечі "бет" ляжуть серйозні глобальні проблеми — зміна клімату, скачки в кількості населення, стрімка урбанізація тощо. Тому від цього покоління очікують глобальнішого мислення, глибшого фокусу на суспільстві та ширшої співпраці, ніж будь-коли раніше. А їхнім батькам доведеться простежити, щоб діти нової ери не втратили індивідуальності — як онлайн, так і офлайн.

Фото: Freepik

"Малюки-бети", народжені у 2025 році, ще не можуть прочитати цей текст. Але він доступний зумерам та міленіалам. Нині вам дісталася місія виростити унікальне покоління, здатне зробити планету кращою — не підведіть!

Читай також: Покоління Z шукає роботу

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації