Як не потрапити у затор у Києві: корисні сервіси
Київ входить у ТОП-3 столиць світу за рівнем заторів. З початку року кожен киянин втратив у них 86 годин, це майже 4 дні. Офіс трансформації перевів час у гроші та дійшов висновку, що за них можна профінансувати 8 дитсадків, на 37% реконструкцію мосту Патона, 13 спорткомплексів, 3 школи, 2 нові лікарні та 23 поліклініки.
Автівок на дорогах стає все більше і це при тому, що Київ розрахований на максимум 500 000 транспортних засобів, тоді як на дороги щоденно виїжджає близько мільйона авто.
За даними дослідницького центру "Імідж-Контроль", більшість киян вважають хаотичне паркування головною причиною цієї проблеми. Тож доки у столиці не з'явиться більше якісного муніципального транспорту, станцій метрополітену, а також не запрацює світлофорне регулювання руху, водіям доведеться планувати свої поїздки, щоб скоротити час у заторі.
Як не потрапити у затор у Києві: корисні сервіси та поради
"Офіс трансформації" Максима Бахматова запустив дашборд київського трафіку. Сервіс у реальному часі показує:
- трафік (рівень заторів позначається в балах від 0 до 10);
- затримку трафіку (від 0% до 100%);
- середню швидкість руху на столичних дорогах.
Окремо він підраховує, скільки часу в заторах втратили кияни з початку року та переводить цей час у грошовий еквівалент і корисні справи. Сервіс використовує дані Google Maps.
На інтерактивній мапі від Google також можна відстежувати ситуацію на дорогах у режимі реального часу. Дані про київські затори передаються щомиті, а оновлення відбувається автоматично.
При наведенні курсора на відрізок шляху, що цікавить, з'явиться інформація про те, яка швидкість пересування транспорту у цей момент. Також можна дізнатися приблизну довжину затору чи тягучки.
Дороги позначені різними кольорами:
- зелений колір — означає, що проїзд вільний і заторів немає;
- жовтий — дорога майже вільна;
- червоний — тягучка;
- темно-червоний — затор.
Крім того, попереджувальні знаки показують, в якому місці Києва дороги перекриті поліцією.
На інтерактивній мапі від Waze теж можна відстежувати актуальну ситуацію на автошляхах.
Мапа надає можливість спланувати поїздку та обрати найкращий маршрут в об'їзд заторів та інших небажаних перешкод.
Waze карти показують трафік на дорогах Києва різними кольорами:
- зелений (шлях вільний): автомобілі можуть вільно рухатися зі швидкістю, що дозволена правилами дорожнього руху;
- жовтий (дорога майже вільна): невелике скупчення транспортних засобів, але машини можуть переміщатися з середньою швидкістю;
- світло-червоний (невелика пробка, тягучка): повільний трафік, на деяких ділянках цієї магістралі починають поступово з'являтися затори;
- червоний (велика пробка, затор): транспорт сильно уповільнюється, очікуються тривалі зупинки, проїзд дуже ускладнений.
- темно-червоний (дуже великий затор): рух майже повністю зупинений, автомобілі практично стоять.
Зверніть увагу ще на кілька важливих моментів:
- Час поїздки. З 7.00 до 10.00 і з 17.00 до 19.00 на вулицях накопичується максимальна кількість транспорту. Ввечері в п'ятницю кияни масово виїжджають з міста, а в неділю ввечері та зранку у понеділок — повертаються. Тож можуть виникнути затори на в'їздах у місто чи на виїздах з нього.
- Погода. Дощ або сніг погіршують ситуацію на дорогах, при цьому зростає ймовірність ДТП. А ще це стимулює киян використовувати сервіси таксі, що створює додаткове навантаження на трафік.
- Метро. Не забувай про метро, адже ним можна дістатись практично в будь-яку частину міста за короткий проміжок часу.
Сервіс таксі Uklon запустив новий клас "Експрес". Особливість цих автівок у тому, що вони можуть їздити по смузі для громадського транспорту. Ця послуга має допомогти зекономити час пасажирам, аби не стояти в заторах. При цьому середня ціна поїздки буде трохи вищою за середню вартість класу "Комфорт".