Скільки коштує народити дитину у столиці?

Скільки коштує народити дитину у столиці? Фото: pexels

Ведення вагітності та пологів в Україні й досі — безоплатні, всі витрати бере на себе держава. Але для більшого комфорту майбутні мами частіше обирають приватні клініки. Команда "ТиКиїв" з'ясувала, скільки коштує народити дитину в Києві та які можуть бути витрати на додаткові послуги. 

Фото: unsplash
Фото: unsplash

 

Скільки коштують пологи?

З 2021 року Національна служба здоров'я виплатила понад 1,5 млрд гривень закладам, які мають контракт на надання медичної допомоги під час пологів. Понад 187 тис. породіль отримали безплатну медичну допомогу.

Вагітні жінки мають право обрати будь-який пологовий будинок на свій смак незалежно від місця реєстрації майбутніх батьків чи їхнього фактичного проживання. Цікавий момент полягає в тому, що держава не сплачує за додаткові послуги. За правилами НСЗУ, якщо ти хочеш потрапити у палату підвищеного комфорту або тобі потрібні інші додаткові послуги, то сплачуй особисто. Ні для кого не секрет, що у пологових будинках заведено вручати лікарям "подяку" після пологів, або сплачувати "благодійний внесок" закладу, де ти народжуєш. Сума сягає від $300 до $1000. 

З 1 квітня 2020 року жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність. У свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Крім того, українки мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. Водночас місце проживання чи прописки не мають значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

До безоплатного пакета допомоги при пологах входить:

  • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
  • медична допомога при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою,
  • медична допомога при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
  • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральна анестезія, стабілізація стану дитини після народження, вакцинація немовляти.

Також у 2021 році НСЗУ запровадила окремий пакет послуг "Ведення вагітності в амбулаторних умовах". "Програма медгарантій покриває пологи незалежно від того, вирішує жінка народжувати разом із партнером або партнеркою в лікарні, чи обмежується лише присутністю персоналу пологового відділення", — пояснили у Національній служби здоров'я.

За 2023 рік в Києві народилося 19 979 малюків. Це на 33% менше, ніж у 2021-му. Загалом у 2023 році в Україні народилося 187 387 дітей. Це на 32% менше, ніж у 2021 році: тоді народилось 273 772 немовляти. В цілому скорочення народжуваності спостерігається в Україні з 2013 року. Відтоді й до початку повномасштабної війни щороку народжувалося на 6-7% менше дітей. 

Фото: unsplash
Фото: unsplash

 

Пологи у приватній клініці

На сьогодні в столиці народити дитину можна у двох приватних клініках — "Лелека" та Isida. Наприклад, "Лелека" надає чотири пакети послуг вартістю від 56,6 тис. грн до 134,9 тис. грн. 

Різниця в тому, що мінімальний пакет передбачає доплату за перебування в клініці до пологів. У дорожчі пакети ця опція вже входить, але має різницю у кількості днів. У стандартному пакеті — одна доба, у VIP-пакеті — три доби. При виборі мінімального пакета також доведеться доплачувати за анестезію, в інших пакетах вона входить у вартість.

Також у будь-якому випадку треба буде платити за плановий кесарів розтин — 32,4 тис. грн, багатоплідну вагітність — 22,6 тис. грн та індивідуальний вибір лікаря. 

Isida пропонує чотири пакети послуг —  "Стандарт" від 62 тис. грн до "Преміум" у 146 тис. грн. Також доведеться окремо викласти кошти за багатоплідну вагітність — 35-38 тис. грн, кесарів розтин — 100 тис. грн, індивідуальний вибір лікаря —  16 тис. грн та анестезіолога — 7,2 тис. грн. Як і у "Лелеці", кожен пакет передбачає забезпечення малюка в післяпологовому періоді засобами особистої гігієни.

А ще клініки безплатно надають речі першої необхідності для мами та малюка:

  • одноразові пелюшки;
  • підгузки, ковдру;
  • засоби гігієни, комплект одягу для новонародженого.

У столиці працював ще один пологовий будинок —  Adonis. Телефоном в цій клініці нам повідомили, що, на жаль, у Києві Adonis вже не надає такі послуги. Отже, у столиці залишаються дві приватні клініки, які допоможуть тобі народити дитину. 

Фото: unsplash
Фото: unsplash

 

Що батьки отримують від держави після народження дитини

У НСЗУ повідомляють, що з 2018 року молоді батьки отримують від держави "пакунок малюка" (бебі-бокс), що містить:

  • підгузки;
  • пелюшки, ковдри;
  • шкарпетки;
  • одяг;
  • предмети дитячої гігієни;
  • рушник;
  • іграшку.

А з 2021 року батьки замість "пакунка малюка" можуть отримати грошову компенсацію. Її розмір становить не менш як три прожиткові мінімуми для дітей віком до шести років.

За даними Мінсоцполітики, у 2022 році 74% молодих батьків обрали гроші, а у 2023 році — 82%.

На період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення кошти грошової компенсації дозволили витрачати на придбання будь-яких товарів та будь-де. Раніше їх можна було витратити лише на дитячі товари в спеціалізованих магазинах.

А ти за державні чи приватні пологові? Поділись своїм досвідом взаємодії з приватними та державними клініками у нашому Телеграм-каналі. 

Бажаємо здоров'я батькам та малюкам! 

Читай також: І тебе вилікують, і мене вилікують: безплатна медична допомога українцям

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації