12 страв на Різдво, які повинні бути на столі

12 страв на Різдво, які повинні бути на столі Фото: Pexels

Святвечір для частини українців важить більше, ніж Новий рік. На Різдво збирається родина за довгим святковим столом, всі обмінюються подарунками, теплими побажаннями та смакують довгоочікувані страви. Погодься, на різдвяні свята завжди казкова атмосфера. А якщо ще й сніг випаде, то зʼявляються ще й спогади про колядки та щедрівки з друзями в дитинстві.

Хоч страви можуть відрізнятися у різних регіонах України, ТиКиїв склав для тебе список із 12 традиційних страв.

Кутя

Кутя
Фото з відкритих джерел

Головна страва на Святвечір – кутя, що є символом вічності. Кутю традиційно готують із пшениці та додають мед, мак, горіхи, халву та родзинки до смаку. Подається вона як рідкою, так і густою.

Вареники

Вареники
Фото: Pexels

Найсмачніші вареники – коли ти їх їси на Святвечір з родиною. Пісні вареники обовʼязково повинні бути на різдвяному столі, їх подають змащеними олією або шкварками з картоплею, капустою, грибами, маком, вишнями чи іншими ягодами. Символізують вареники ситість і достаток.

Голубці

Голубці
Фото з відкритих джерел

Страва є символом миру та злагоди. Подейкують, що голубці – сакральна страва на святковому столі, яку можна приготувати з грибами та цибулею, рисом і овочами, гречкою та грибами.

Узвар

Узвар
Фото з відкритих джерел

Якщо на літніх канікулах у селі ти помічав, як бабуся сушить яблука, грушки чи чорнослив, то зараз зрозумієш їх призначення. Компот із сухофруктів символізує очищення тіла та душі, але його можна замінити водою.

Пісний борщ

Борщ
Фото: Pexels

Традиційний український борщ є чудовим доповненням святкового столу. Символізує він перемогу добра над злом, а червоний колір страви символізує кров вифлеємських дітей, яких за наказом Ірода було знищено. 

Квасоля

Квасоля
Caption

Квасоля та горох символізують весну, яка завжди відроджується в людині після занепаду.

Різдвяний калач або пампушки

Різдвяний калач
Фото з відкритих джерел

Пампушки символізують святих, які повірили в Ісуса та за це були Ним обдаровані. Вони принесуть здоровʼя і щастя.

Тушкована капуста з грибами

Тушкована капуста з грибами
Фото з відкритих джерел

На різдвяному столі капуста є символом єднання навколо однієї основи. Саме тому страв з грибами та капустою для Святвечора – велика кількість.

Млинці

Млинці
Фото з відкритих джерел

Млинці символізують сонце, яким для християн став Ісус Христос. Для начинки млинців можна обрати смажені гриби, варену картоплю, тушковану капусту та карамелізовану цибулю. Солодкі млинці подають з медом та улюбленим варенням.

Риба

Риба
Фото: Pexels

Риба є символом християнства. Серед 12 різдвяних страв вона має обовʼязкове місце бути, адже знак риби був першою монограмою Христа. А ще грецька абревіатура імені Ісуса Ίχθύς читається як "риба".

Горох

Горох
Фото: Pexels

Символом єдності роду та відродження в людині божої весни вважається горох. З нього можна приготувати горохове пюре чи додати до салатів.

Часник

Часник
Фото: Pexels

Часник символізує очищення від гріхів, додає здоровʼя та родючості. Його потрібно розкласти по чотирьох кутах столу на Святвечір. За повір'ям, це допоможе тим, хто мріє про поповнення в родині.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації