Гастровечеря в лісі: як розвивається сучасна національна кухня

Гастровечеря в лісі: як розвивається сучасна національна кухня Колаж: "ТиКиїв"

Нещодавно наша гастроекспертка Крістіна Головінова розповідала про основні тренди 2023 року. Один із них, що активно набирає обертів, — це локальність та сезонність. Днями Крістіна відвідала камерну гастровечерю в лісі. Як це було — читай у матеріалі.

Все розпочалося із походу з травником за дикоросами, які потім кухарі додавали до страв меню. Такі вечері дуже популярні в країнах, де є ресторани з зірками Мішлен. Бо це пряма робота з локальними продуктами, які гості отримують на стіл у вигляді страв.

Фото: Діма Бахта

Саме так розвивається сучасна національна кухня: шефи шукають варіації, як приготувати і презентувати продукт, а гості куштують знайомі з дитинства смаки у нових варіаціях. Більшість страв так і залишаться на рівні "походу до театру", але деякі дуже запам'ятовуються, і саме їх люди починають відтворювати в ресторанах, кафе, а також удома. Так, це справа не одного дня. Але я, як гастроекспертка, радію, що відтепер такий формат існує і в Києві, він доступний для пересічних гостей.

Фото: Діма Бахта

Бо до цього організатор вечері та шеф-кухар Ігор Мезенцев створював проєкти тільки для кухарів: "ТОПОТ" з виїздом на тиждень до лісу та степу, де група готувала страви з того, що їх оточує. Це круто, бо шефи у такий спосіб розширюють свій гастрономічний локальний кругозір і потім цей досвід втілюють на кухнях ресторанів і кафе. Але ми всі повинні розуміти, що національна гастрокультура — це не тільки кухарі, а й гості, які її споживають і поважають, люблять.

Фото: Діма Бахта

Для цього й потрібні такі гастровечері, де ти куштуєш, спілкуєшся та чуєш історії про локальні рослини та продукти, дізнаєшся про те, як саме втілюються подібні ідеї, та головне  — тренуєш свої рецептори до сприйняття нового або забутого минулого.

Фото: Діма Бахта

Додаємо вино від українських виноробів та в перспективі отримуємо задоволення від споживання власних продуктів і напоїв.

Гастрокультура народжується на таких камерних вечерях, мандрівках лісом і смачних варіаціях, приготованих на вогні. 

Фото: Діма Бахта

Меню вечері

  • ростбіф
  • локальна спаржа
  • молодий зелений горошок
  • півник, смажений на вогні
  • молода картопля
  • морозиво з комбучі
  • солона карамель з жолудів
  • ферментований напій
  • кефір, сода, лід з бузком
  • локальне вино
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Screenshot_6.png - Крістіна Головінова
Гастроекспертка, організаторка всеукраїнських заходів, експертка Національної ресторанної премії СІЛЬ, амбасадорка смачного життя.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації