Гастровечеря в лісі: як розвивається сучасна національна кухня

Гастровечеря в лісі: як розвивається сучасна національна кухня Колаж: "ТиКиїв"

Нещодавно наша гастроекспертка Крістіна Головінова розповідала про основні тренди 2023 року. Один із них, що активно набирає обертів, — це локальність та сезонність. Днями Крістіна відвідала камерну гастровечерю в лісі. Як це було — читай у матеріалі.

Все розпочалося із походу з травником за дикоросами, які потім кухарі додавали до страв меню. Такі вечері дуже популярні в країнах, де є ресторани з зірками Мішлен. Бо це пряма робота з локальними продуктами, які гості отримують на стіл у вигляді страв.

Фото: Діма Бахта

Саме так розвивається сучасна національна кухня: шефи шукають варіації, як приготувати і презентувати продукт, а гості куштують знайомі з дитинства смаки у нових варіаціях. Більшість страв так і залишаться на рівні "походу до театру", але деякі дуже запам'ятовуються, і саме їх люди починають відтворювати в ресторанах, кафе, а також удома. Так, це справа не одного дня. Але я, як гастроекспертка, радію, що відтепер такий формат існує і в Києві, він доступний для пересічних гостей.

Фото: Діма Бахта

Бо до цього організатор вечері та шеф-кухар Ігор Мезенцев створював проєкти тільки для кухарів: "ТОПОТ" з виїздом на тиждень до лісу та степу, де група готувала страви з того, що їх оточує. Це круто, бо шефи у такий спосіб розширюють свій гастрономічний локальний кругозір і потім цей досвід втілюють на кухнях ресторанів і кафе. Але ми всі повинні розуміти, що національна гастрокультура — це не тільки кухарі, а й гості, які її споживають і поважають, люблять.

Фото: Діма Бахта

Для цього й потрібні такі гастровечері, де ти куштуєш, спілкуєшся та чуєш історії про локальні рослини та продукти, дізнаєшся про те, як саме втілюються подібні ідеї, та головне  — тренуєш свої рецептори до сприйняття нового або забутого минулого.

Фото: Діма Бахта

Додаємо вино від українських виноробів та в перспективі отримуємо задоволення від споживання власних продуктів і напоїв.

Гастрокультура народжується на таких камерних вечерях, мандрівках лісом і смачних варіаціях, приготованих на вогні. 

Фото: Діма Бахта

Меню вечері

  • ростбіф
  • локальна спаржа
  • молодий зелений горошок
  • півник, смажений на вогні
  • молода картопля
  • морозиво з комбучі
  • солона карамель з жолудів
  • ферментований напій
  • кефір, сода, лід з бузком
  • локальне вино
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Screenshot_6.png - Крістіна Головінова
Гастроекспертка, організаторка всеукраїнських заходів, експертка Національної ресторанної премії СІЛЬ, амбасадорка смачного життя.

Може бути цікаво

Юлія Федів, кандидатка на міністерку культури: «Для тривалих змін команда міністерства в одному складі має працювати принаймні 5 років» - 412x412
Інтерв'ю

Тетяна Гриньова

Юлія Федів, кандидатка на міністерку культури: «Для тривалих змін команда міністерства в одному складі має працювати принаймні 5 років»

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Хто займатиметься усуненням аварії на Дегтярівському шляхопроводі

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Український бренд CHER'17 випустив першу plus-size колекцію одягу з гуртом KAZKA

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

В Україні випустили пам'ятні монети, присвячені борщу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації