7 ефективних способів подолати прокрастинацію

7 ефективних способів подолати прокрастинацію Фото: Getty Images

Рано чи пізно у житті кожного з нас настає момент, коли зовсім не хочеться працювати. І це нормально в умовах постійної робочої рутини. Запам'ятай: неможливо безперервно бути в ресурсі. Саме тому періодично трапляється стан, що називають прокрастинацією. Це звичка виконувати лише ті речі, що тобі подобаються, залишаючи найскладніше на потім, з понеділка тощо.

Ми зібрали сім простих правил, які допоможуть тобі налаштуватися на ефективний робочий лад.

Плануй

Інколи ми тонемо у справах, оскільки елементарно не розуміємо, за що взятися перш за все. Для цього варто скласти список пріоритетних завдань – він допоможе тобі зрозуміти, на чому ти маєш сфокусуватись. Одразу слід взятися за найскладніше і лише потім переходити до легких завдань. Адже витративши багато енергії на дрібні завдання, ти ризикуєш так і не впоратися із головним. 

Сконцентруйся

Обов'язково слід позбутися тих речей, які тебе постійно відволікають. Варто увімкнути безшумний режим на телефоні та сконцентрувати увагу на завданнях, які потрібно виконати. Адже якщо ти постійно гортатимеш стрічку соцмереж чи зависнеш у ТікТоці чи обговорюєш чутки з колегами, то робота сама себе не виконає. Крім того, корисно навести лад на робочому місці. 

Встанови дедлайн

Якщо тобі важко опановувати себе та виконувати все вчасно, то варто задуматись над встановленням дедлайнів для робочих завдань. У цьому тобі допоможе будильник або ж, наприклад, сервіси (Toggl, Pomodorro, Forest чи Todoist), що нагадуватимуть про ту чи іншу роботу, яку ти маєш виконати. Наявність чітких часових меж допоможе не відволікатися на різні зовнішні чинники, а виконувати поставлені завдання вчасно, відповідно до графіка.

Сфокусуй увагу на результаті

Задумайся про результат своєї праці. Сконцентруй увагу не на труднощах, а на тому, що отримаєш після виконання завдання: підвищення, премію чи навіть схвалення керівництва. Фокусування на досягненнях, безумовно, підвищить твою продуктивність та допоможе швидше взятися за роботу. 

Вимкни внутрішнього перфекціоніста

Нерідко саме це забирає у людей чимало сил і енергії. Саме перфекціоністи витрачають чимало часу на те, щоб виправити навіть найдрібнішу помилку, бо сприймають її надто серйозно. Всі ми люди і здатні помилятися. Якщо ти будеш постійно хвилюватися, що щось виконано недосконало, то нічого окрім стресу не заробиш. Тобі варто дозволити собі виконувати роботу "досить добре" та насолоджуватись процесом. 

Зміни розпорядок дня

Так-так. Спробуй прокидатися раніше, снідати, виділи час на себе перед роботою. Замість того, щоб переглядати соцмережі щоранку чи ліниво валятися у ліжку, спробуй піти до спортзалу або ж почитай улюблену книжку. Це додасть заряду бадьорості. І з гарним настроєм ти розпочнеш свій робочий день пам'ятаючи, що час до роботи був проведений з користю.

Відпочинь

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, тоді, ймовірно, тобі просто слід відпочити. Якщо ти багато працюєш понаднормово або нещодавно закінчив(-ла) роботу над великим проєктом, тоді тобі треба підзарядитися енергією. Ти можеш взяти відпустку на тиждень чи навіть на кілька днів. Але обов'язково при цьому приділи час собі: можливо, ти давно мрієш про подорож чи ніяк не виходило зустрітися з друзями, тож зроби це!

Не забувай робити перерви на робочому місці. Вийди на свіже повітря чи просто помедитуй кілька хвилин, тоді ідеї будуть генеруватися набагато швидше, а працювати стане простіше.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації