Перемогти будильник: 7 лайфхаків для швидкого пробудження

Перемогти будильник: 7 лайфхаків для швидкого пробудження Фото: Unsplash

Якщо звук будильника викликає в тебе агресію, а після пробудження ти ще тривалий час почуваєшся наче зомбі, скористайся найпопулярнішими лайфхаками для швидкого старту дня, які ми зібрали для тебе.

Лайфхак № 1

Контролюй якість свого сну. По-перше, спати необхідно щодня від 7 до 9 годин. Що раніше ти заснеш, то краще. По-друге, не забувай про свій внутрішній біологічний годинник. Намагайся лягати спати в один і той же час. Це стосується і вихідних. Авжеж, у такі дні хочеться виспатись по максимуму, але для твого організму буде найкраще, якщо ти вибудуєш такий графік, щоб він не збивався навіть на вихідних.

Фото: Unsplash

Лайфхак № 2

Уникай шкідливих для здорового сну активностей перед сном. Не пий алкоголь, каву, чай з кофеїном – вони збуджують твою нервову систему, краще віддавай перевагу трав'яним чаям. Не варто також їсти солодку, гостру або жирну їжу перед сном, адже на її перетравлення організм виділяє багато енергії.

Лайфхак № 3

Прокидайся із сонячним світлом, а засинай у темряві. З цим, до речі, тобі може допомогти нічна маска для обличчя. Денне світло допоможе тобі правильно налаштувати біологічний годинник та полегшити пробудження. Це пов'язано з гормоном мелатоніном. У темряві його кількість в нашому організмі збільшується, саме тому нас хилить в сон. А кортизол (гормон стресу) виробляється зранку і робить нас активними.

Фото: Unsplash

Лайфхак № 3

Контрастний душ – чудовий спосіб збадьоритися. Коли ти змінюєш температуру води від гарячої до холодної, то поліпшуєш кровообіг, зміцнюєш імунну систему, тримаєш м'язи в тонусі та покращуєш свій емоційний стан. Рекомендації для приймання контрастного душу: твоя звичайна температура води протягом 3-5 хвилин, потім 1 хвилина холодної води, знову тепла, і так декілька повторів. Закінчити краще холодною водою.

Лайфхак № 4

Перетвори вимкнення будильника на квест. Якщо ґаджет лежить поряд із тобою і для того, щоб вимкнути його, тобі навіть не треба підіймати голову, ймовірно, після вимкнення ти просто продовжиш спати. Поклади пристрій на таку відстань, щоб його було добре чути, але потрібно було встати з ліжка, щоб вимкнути. Наприклад, поклади ґаджет під ліжко.

Лайфхак № 5

Підготовка до сну – важливий процес, який впливає на пробудження. Ми вже казали про те, що у темряві виділяється гормон сну мелатонін. Але важливо знати, що світло, яке виділяють наші ґаджети, порушують процес його виділення. Тобто що більше ти сидиш у телефоні перед сном, то більше тобі знадобиться часу для того, щоб заснути. Рекомендовано уникати будь-якого синього світла, яке виділяють наші ґаджети, принаймні за 60 хвилин перед сном.

Фото: Unsplash

Лайфхак № 6

Склянка дуже теплої (+50-70 °C) води зранку допоможе твоїй травній системі активізуватись, а також підтримає твій водний баланс після нічного зневоднення.

Фото: Unsplash

Лайфхак № 7

Стара добра розминка вранці допоможе тобі прискорити кровообіг та забезпечить приплив сил та енергії. Під час тренувань кисень і різні поживні речовини надходять до серця і легенів, що покращує роботу серцево-судинної системи та твою витривалість. Це також поліпшить твою концентрацію та настрій упродовж дня. Необов'язково виконувати повноцінні тренування, вистачить 10 хвилин зарядки або прогулянки біля дому. До речі, тут зібрали українські YouTube-канали з відеотренуваннями, які допоможуть тобі швидко прокинутись.

Фото: Unsplash

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації