Де і чим вакцинуватися від COVID-19: інструкція від МОЗ України

Де і чим вакцинуватися від COVID-19: інструкція від МОЗ України Фото: Freepik

За даними Мінздоров'я, за липень в Україні 11,3 тисяч людей захворіли на COVID-19. З них 2,6 тисяч пройшли стаціонарне лікування у медзакладі. Пояснюємо, як знайти пункт щеплення та яку вакцину обрати.

Читай також: У Києві почали хворіти на новий вірус FLiRT

МОЗ нагадує, що єдиним дієвим та безпечним способом набути імунітет залишається вакцинація. Особливо вона рекомендована для груп ризику.

Щеплення проти COVID-19 є безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень при медзакладах. 

Інформацію про столичні пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або запитати в операторів контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

Фото: Freepik

Чи працюють зараз пункти щеплень у громадських місцях? 

Після початку повномасштабної війни центри масової вакцинації при ТРЦ та інших пристосованих для масових щеплень приміщеннях не працюють. А ось мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях та ЦПМСД — чинна. Графік роботи пунктів щеплень у медзакладах можна переглянути тут

Виїзди мобільних бригад до віддалених громад та населених пунктів в усіх областях під час профілактичних тижнів та виїздних акцій також проводять центри контролю та профілактики хвороб (далі — ЦКПХ).

Дізнатися графік виїздів можна, зателефонувавши до ЦКПХ у своїй області або стежити за графіком виїздів у соціальних мережах центрів. 

Які вакцини проти COVID-19 доступні в Україні? МОЗ пише, що наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19 (вакцина Comirnaty від Pfizer) для дорослих та понад 50 тисяч доз для дітей. 

Кому рекомендоване щеплення проти COVID-19 у 2024 році?

Фото: Unsplash

Оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

Відтак, схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців. 

Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації:

  • одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація;
  • всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19. 
Фото: Unsplash

Ревакцинацію через 6-12 місяців рекомендовано робити лише людям із груп ризику: 

  • дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання; 
  • вагітним; 
  • людям, старшим за 60 років; 
  • дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
  • представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).

Потребу у ревакцинації визначає лікар з огляду на затверджені рекомендації від МОЗ. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини краще надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron.

Читай також: Як діяти під час спалаху COVID-19

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації