Магія коктейлю: "вбивчі" напої, алкофаворити і смак Києва. Сповідь барменки
"ТиКиїв" поспілкувався із бартендеркою бару GOLDA Наргіз Ніязовою. Вона розповіла про дев'ятирічний досвід в одній із найцікавіших професій і поділилася деякими секретами своєї роботи.
Про початок шляху
Я працюю у барі GOLDA вже третій рік. На бар я потрапила випадково. Після вступу до університету вирішила знайти тимчасову роботу, але склалося все не як гадалося. Приїхала в Україну з Казахстану на "Барометр" та вирішила спробувати свої сили тут. Працюю за баром із 2015 року і жодного разу не пошкодувала про вибір професії. На моє рішення залишитися в Україні вплинули люди, яких я бачила вперше. Одні запропонували перший час пожити в них, інші за один день знайшли мені роботу (і все це сталося у перші три дні у Києві!). Я просто не встигла отямитись, як уже розпочала новий розділ свого життя.
Як придумати назву для коктейлю?
Насамперед потрібно розуміти концепцію закладу та спиратися вже на неї. Далі все залежить від твоєї фантазії та асоціацій, інгредієнтів. Хтось відштовхується від країни походження інгредієнтів, хтось від кінцевого результату та смаку. Це все індивідуально.
Найбільш "убивчий" коктейль
Це була авторська версія коктейлю Long Island із самбукою і темним пивом замість коли. Смак був напрочуд прийнятним, довершеним.
Як заморозити ідеальні кубики льоду?
Найпростіший спосіб отримати прозорий лід — це пропустити воду через фільтр, потім прокип'ятити. Кип'ятіння необхідно для вивільнення повітря з рідини. Потім необхідно остудити воду природним способом. Для кращого результату варто повторити процедуру і потім залити воду у формочки для льоду.
Чому лід у коктейль кладуть на початку, а не наприкінці приготування?
Лід додається на початку, тому що посуд має кімнатну температуру, тож під час переливання з шейкера/змішувального келиха відбувається теплообмін між охолодженим напоєм і посудом. Тож, відповідно, якщо додати лід наприкінці — коктейль не матиме потрібної температури.
Найпопулярніші коктейлі бару GOLDA
Добре продаються і наші авторські, і класичні коктейлі. З міцних напоїв я б відзначила коктейль Harvest (Calvados, Amaro Di Angostura, Angostura Bitters), з найлегших — Grasshopper (м'ятний і какао-лікер, вершки), він на смак наче м'ятне морозиво).
Про найбільші чайові
Найбільші чайові мені залишили якось на мій день народження. Тоді гість привітав мене та залишив $500.
Найдорожчий авторський коктейль
Це був коктейль Manhattan із вінтажного алкоголю. Ціна коливалася в межах близько $70.
Про флірт на роботі
Якщо говорити, чи існує табу на флірт на роботі, то це залежить від того, що це за флірт. Запитати у гостя, як справи, усміхнутися та підтримати розмову — це нормальні правила доброго тону. А от щось більше я вважаю неприпустимим.
Історії відвідувачів
Так, нам часто розповідають особисті історії. Через бармена проходить дуже багато людей, тож запам'ятати якусь одну досить складно. Часто йдеться про труднощі у роботі, сім'ї чи кризу обставин. У подібні моменти головне — не лізти з порадами, а дати людині те, за чим вона прийшла: зробити видих, відірватися від рутини та розвантажитися.
Чи часто просять приготувати коктейль на домашніх тусовках?
У якийсь момент ти сам починаєш пропонувати щось приготувати. (Усміхається.)
Як пояснити бармену, що ти хочеш замовити?
Можна назвати кілька класичних коктейлів, які тобі подобаються. Це допоможе бармену запропонувати схожі за стилем авторські коктейлі. Якщо ти не настільки знайомий з барною культурою, можна озвучити бажану міцність, наявність фруктових/ягідних/трав'яних нот і обов'язково сказати про можливу алергію, якщо вона є.
Про звертання до бармена
Зазвичай конкретики ніякої немає, тут я додала б, що в жодному разі неприпустиме клацання пальцями або свистіння замість звертання до бармена. Просто почекай, коли той зробить замовлення. Він обов'язково запропонує тобі вибрати напій.
Якби Київ був коктейлем...
Із Києвом у кожної людини свої асоціації. Для мене столиця — це місто сильних та вільних людей. І, звісно, звичайно каштанів. Я б зробила міцний коктейль на основі рому з каштановим лікером, сухим вермутом, трав'яним лікером та апельсиновим бітером.