Попри війну, обстріли й блекаути українці продовжують вчитися: розмова з Projector Institute

Попри війну, обстріли й блекаути українці продовжують вчитися: розмова з Projector Institute Фото: ТиКиїв

Projector Institute — один з найбільших приватних українських EdTech-інститутів в Україні. Тут ти можеш отримати незалежну професійну онлайн-освіту в технічних та креативних галузях, опанувати нову спеціальність з нуля або ж поліпшити навички у певній галузі. 

За час свого існування Projector випустив тисячі талановитих студентів, перейшов від формату офлайн-школи до онлайн-інституту, запустив фундацію зі стипендіями для українок під час війни та зумів утілити в життя багато іншого. 

Розповідаємо більше про один з найвідоміших онлайн-інститутів країни в нашому матеріалі.

Як Projector став інститутом 

Ми починали 8 років тому у форматі лампової офлайн-школи з івентами й вечірніми курсами на Подолі. Коли сталася пандемія, вирішили перейти в онлайн повністю — і вже в 2021-му зробили публічний ребрендинг. Так зі школи ми перейшли в статус онлайн-інституту креативних і технічних професій. Чому? Щоб утілювати більше проєктів, будувати навчальні траєкторії, створювати освітню екосистему, яка супроводжує людину протягом її кар’єри. Ми переконані, що для освіти не завжди потрібні столи й стіни — їй потрібні вмотивовані куратори, амбітні студенти, якісні й актуальні програми. Саме над цим ми й працюємо.

Фото надала команда Projector

Про місію 

Система освіти давно потребує переосмислення. Ми бачимо рішення у вільній освіті, яка ставить у центр людину, допомагає їй проявити інтереси та пройти персональною траєкторією до бажаної кар’єри. Це й стало нашою місією, відображеною у методології навчання.

І якщо вісім років ми працювали над навчальними форматами для креативних і технічних професій, то зараз у наш фокус потрапило й переосмислення профтехосвіти — важливої сфери для відбудови й майбутнього України. Почали з бази: минулого літа наші студенти створили нове позиціювання профтеху спільно з МОН. 

Як змінилася робота Projector під час війни

Для нас завжди в пріоритеті робити те, що вміємо найкраще, і допомагати там, де ми найбільш потрібні. Тому під час повномасштабного вторгнення ми зосередились на проєктах не тільки для наближення перемоги, а й для планування майбутнього після війни.

Наприклад, торік запустили Фундацію — у її межах надаємо стипендії для навчання українкам, які через війну втратили роботу та хочуть опанувати креативну або ІТ-професію. Уже цього року, окрім women empowerment, у Фундації будуть два нові напрями: реформа профтехосвіти й креативні індустрії.

 

Продовжуємо робити проєкти з користю для держави. Залучаємо як замовників кейсів на курсах державні й громадські організації: від МЗС до Фонду Сергія Притули.

Організовуємо благодійні івенти, як-от зустріч із легендарним нейробіологом Робертом Сапольскі чи зіркою дизайну Доном Норманом. Створюємо благодійні курси, як-от "Київський модернізм" — за допомогою цього курсу ми збирали кошти на відновлення культурних інституцій міста після ракетних обстрілів.

І навіть тимбілдинги проводимо з користю — чи то влаштовуємо ярмарки й збори коштів, чи то їздимо командою на толоки. 

Про ініціативу Projector Mentorship Platform

Фото: Ukraine-inform.com

Менторську платформу ми запустили в травні 2022-го, щоб українці мали змогу отримати консультацію для кар'єрного зростання, пошуку роботи, переходу в іншу професію або ж отримати інструменти для розвитку свого бізнесу.

Від самого початку й досі кошти за консультації передаємо на благодійність. Спочатку пропонували задонатити в один із чотирьох фондів, зараз увесь дохід спрямовуємо на потреби окремого полку Сил спеціальних операцій ЗСУ. За цей час проєкт зібрав 2,7 млн гривень — можете уявити, що попри повномасштабну війну, ракетні обстріли й блекаути українці продовжують вчитися?

До речі, на честь річниці менторської платформи Projector подвоїть усі донати, які надійдуть до 2 червня. Тож якщо ви задумувались про консультацію, маєте корисну нагоду й для професійного розвитку, і для підтримки ЗСУ.

Про своїх випускників 

Стежимо за всіма. За кимось особисто, бо часто випускники повертаються в ролі кураторів, за кимось — через соцмережі. Спостерігаємо за успіхами, початком карʼєри в міжнародних компаніях, запуском стартапів. Улюблений кейс обрати неможливо, але з цікавого: часом натрапляємо на новини, що хтось отримав нагороду за власний шрифт чи логотип, хтось — за креативну кампанію; вникаємо глибше й розуміємо, що це ж наші випускники. Приємно бачити успіхи людей і розуміти, що ми певним чином до цього причетні. 

Про команду

Цьогоріч наша команда вперше перетнула позначку 100 людей — і це не рахуючи кураторів і менторів. Зараз нас понад 130, ми швидко й постійно ростемо й працюємо в режимі "несеться". Живемо в різних містах України та Європи, але зберігаємо відчуття команди зі спільною метою та цінностями. Які вони? Об’єднуватись, починати з пристрасті, створювати попри страх, вірити, що можемо краще, та допомагати там, де можемо.

Фото надала команда Projector

Чи може навчання в Projector замінити повноцінну державну освіту

Projector не прагне замінити державну освіту. Ми хочемо створювати освітні програми для здобуття, перш за все, професії, для опанування навичок, потрібних на старті чи в процесі розвитку. Університети ж варто залишити тим, хто мріє досліджувати, займатися наукою та будувати академічну карʼєру. 

Про плани на майбутнє

Продовжувати роботу над нинішніми проєктами (курси й івенти, корпоративне навчання, благодійні ініціативи) та створювати нові, актуальні й цікаві для ринку. Нещодавно ми запустили лабараторію AI Lab. Зараз і надалі ми будемо зосереджені на створенні персональних траєкторій, реформі профтеху, просуванні вільної освіти. А ще підготуємо більше навчальних проєктів про штучний інтелект — новинку, яку закликаємо якнайскоріше опановувати.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

У Києві тимчасово закриють станцію метро "Майдан Незалежності": подробиці - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

У Києві тимчасово закриють станцію метро "Майдан Незалежності": подробиці

В "Охматдиті" немовляті вперше в Україні пересадили печінку від несумісного донора - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

В "Охматдиті" немовляті вперше в Україні пересадили печінку від несумісного донора

Показали національний костюм, у якому киянка Марія Мельниченко представить Україну на "Міс Світу 2025" - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Показали національний костюм, у якому киянка Марія Мельниченко представить Україну на "Міс Світу 2025"

До дитсадка в Шевченківському районі облаштують безбар'єрний підхід - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

До дитсадка в Шевченківському районі облаштують безбар'єрний підхід

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації