5 виставок вересня, які не можна пропустити
Виставкове життя столиці вирує: ми підібрали ще 5 експозицій, які варто відвідати. У них — картини, інсталяції, порцеляна й навіть ікони!
"Харків — фортеця"
Документально-художня виставка "Харків — фортеця" відбувається в межах проєкту "Великі земляки" й присвячена 370-річчю міста.
Ця експозиція — поєднання інформаційних матеріалів і художніх творів про історичний та сучасний Харків, структурованих за розділами:
- Історичне місто-фортеця Харків;
- Харків — фортеця освіти;
- Харків — фортеця науки;
- Харків — фортеця культури та мистецтва;
- Харків — фортеця українського відродження;
- Харків — центр розвитку підприємництва;
- Харків у Першій та Другій світових війнах;
- Місто-фортеця Харків у російсько-українській війні.
Тут можна побачити стародавні мапи, архітектурні пейзажі-реконструкції Артема Погрібного, світлини й картини сучасного міста, роботу "У звільненому Харкові 1943 року" та полотна Віктора Ковтуна на тему вже теперішньої війни.
Як зазначають організатори проєкту, документально-художня виставка "Харків — фортеця" доводить, що, попри всі намагання рф представити місто як російське, воно було, є і завжди буде українським.
- ДЕ? "Київська фортеця", вул. Госпітальна, 24 А
- КОЛИ? До 6 жовтня, вт–чт з 10:00 до 17:00, пт з 10:00 до 16:00, сб–нд з 10:00 до 18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід за квитками музею
"Відроджений всесвіт"
Експозиція присвячена сторіччю Реставраційної майстерні при Лаврському музеї культів і побуту.
Її експонати — понад сотня унікальних мистецьких творів XVI–ХХ століття, відновлених художниками-реставраторами: старовинні українські ікони, хрести, срібне церковне начиння, літургійні тканини та стародруки.
Зокрема серед них:
- Дарохранильниця 1756 року, яка виготовлена зі срібла з карбуванням, литвом і позолотою.
- "Ікона Хрещення" ХІХ ст., виконана на рибній кістці з використанням олії та дерева, що є унікальним зразком мистецтва.
- Ікона "Микола Чудотворець" 1958 року, важливий свідок релігійного мистецтва XX століття.
- Напрестольне Євангеліє 1707 року в окладі зі срібла, фініфті та позолоти;
- Хрест благословенний 1753 року — приклад вишуканого церковного мистецтва зі срібла та золота;
- опліччя від фелону XVIII ст., що вироблене з дорогоцінних тканин, шовкових і металевих ниток, прикрашене бісером і перлами;
- ікона "Св. Феодосій Печерський" ХІХ ст. — частина дияконських дверей, виконана на дереві з олійними фарбами.
Водночас виставка не лише демонструє відновлені предмети, а й акцентує увагу на складності та відповідальності роботи художників-реставраторів, зокрема, завдяки фотоматеріалам, які показують послідовність процесів. Це фактично звіт роботи київських майстрів за останні 10 років.
ДЕ? Будинок намісника Києво-Печерської лаври (корп. 1)
КОЛИ? З 19 вересня щодня, 10:00–19:00
СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном: (044) 406-63-75
"Там, де ти є"
Персональна експозиція відомої української художниці та кураторки Марини Талютто, що народилася під впливом війни, яку росія веде проти України. Чоловік мисткині, живописець Тимофій Папірний, захищає країну в лавах ЗСУ. Декілька робіт є візуальним переосмисленням його вражень від української природи. Незайманий ліс та степ, спокій і тиша — усе це контрастує з реальністю неперервних звуків пострілів і плином бойових дій.
Мінімалістичні роботи Марини Талютто на виставці чорно-білі й підкреслюють драму сьогодення.
- ДЕ? Bereznitsky Art Foundation, вул. Кожум’яцька, 22.
- КОЛИ? З 19 вересня
- СКІЛЬКИ? Уточнюй за телефоном: (067) 408-49-29
"Біла магія. Порцеляна"
Спільний проєкт Національного музею декоративного мистецтва України та Музею "Київський фарфор", що присвячений 100-річчю від заснування Київського експериментального кераміко-художнього заводу (КЕКХЗ).
Експозиція презентує понад 450 високохудожніх виробів підприємства 1930-х-1990-х рр.
Серед експонатів — вишукані петриківські орнаменти, вперше впроваджені на фарфорі саме на КЕКХЗ, в оздобленні численних ваз, тарелів, сервізів тощо. Роботи знаних майстринь-петриківчанок Віри Клименко-Жукової, сестер Віри Павленко і Ганни Павленко-Черниченко, Марфи Тимченко та їхніх талановитих послідовників, скульпторів Владислава Щербини, Оксани Жникруп, Світлани Голембовської (Болзан), Ольги Рапай, Григорія Молдавана, видатних художників Павла Іванченка, Олександра Сорокіна, Лідії Митяєвої, Сусанни Сарапової та багатьох інших митців заводу.
- ДЕ? Національний музей декоративного мистецтва України, вул. Лаврська, 9, корп. 29.
- КОЛИ? До 1 грудня, ср-нд, 11:00-17:00
- СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном: (044) 280-36-93
"Витоки"
Новий проєкт мисткині Тетяни Русецької, яка співпрацювала як художниця-постановниця із Київським академічним театром драми і комедії на лівому березі Дніпра. Творчість Русецької відзначається поєднанням народних традицій із сучасними художніми підходами, що робить її полотна унікальними і впізнаваними.
Проєкт "Витоки" досліджує корені сучасного мистецтва, його взаємодії з традиціями та символами. Її колажі, картини на склі та живопис, натхненні українськими орнаментами та народними іконами, стають мостом між минулим і теперішнім.
Серед представлених на виставці творів — роботи, що інтерпретують традиційні мотиви вишитих рушників, та ікони на склі.
Окрему роль відіграє образ козака Мамая — культової постаті українського епосу.
- ДЕ? Музеї української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40 Б.
- КОЛИ? До 27 жовтня
- СКІЛЬКИ? 150 грн