7 практик для покращення навичок написання текстів від головної редакторки "ТиКиїв" Ольги Безсонової

7 практик для покращення навичок написання текстів від головної редакторки "ТиКиїв" Ольги Безсонової Ольга Безсонова. Фото: колаж "ТиКиїв"

6 червня в Україні відзначають День журналіста. На честь професійного свята головна редакторка "ТиКиїв" Ольга Безсонова ділиться досвідом і рекомендує 7 повсякденних практик для покращення навичок написання текстів.  

Головний секрет простий: текст пишеться не пальцями, які стукають клавіатурою, а мозком. Мозок дає команди пальцям. Тож для написання гарних текстів потрібно розвивати мозок.

Журналістам, блогерам, контент-мейкерам, копірайтерам, редакторам, сценаристам, PR-спеціалістам, СММ-менеджерам, студентам, що мріють про ці професії, а також активним користувачам соціальних мереж стануть у пригоді 7 щоденних практик для покращення навичок написання текстів. 

Фото: Unsplash
  1. Читай все — художню літературу, мемуари, листи, пости у соцмережах... Прислухайся до інтонації автора. Інтонація — здатність думати про предмет не так, як хтось змушує, а твоїми думками з використанням слів із власного словника. Інтонація — результат роботи над ходом думки та формулюваннями. Читай авторів із цікавою інтонацією. Зверни увагу на те, які прийоми вони використовують. Як будують фразу, як говорять їхні герої, як вони поєднують різні мовні пласти. 
  2. Подумки редагуй. Читаєш журнал, книгу, чийсь пост у фейсбуці? Під час читання додавай туди свої редакторські правки. Ідеальних авторів немає, ось прямо зараз подумки коректуй цей текст! Сумніваєшся у виправленнях? Перевір здогадки у довіднику з граматики або просто в Google.
Фото: Unsplash
  1. Пиши щодня в соцмережах — маленьку замальовку, нотатку, просто свої роздуми про життя. Аудиторії не зайшло? Спробуй знайти нові форми та стилі вираження думок. Вміння писати — навичка, яку можна розвинути. Це як качати прес — що більше тренуєшся, то краще виходить. 
  2. Вивчай механізми лексичної сполучуваності слів. Для цього важливо розуміти не тільки їх значення, а ще й стилістичну приналежність, емоційне забарвлення, граматичні властивості. Якщо лінуєшся, досліди хоча б словник сполучуваності слів, — найуживанішу лексику точно засвоїш. 
Фото: Unsplash
  1. Зареєструйся у соцмережі Х. Якщо у тебе немає заповітної галочки, максимальна довжина допису в колишньому Twitter — 280 символів. Таке обмеження дасть можливість відсіяти зайве та висловлювати думки лаконічно й чітко. 
  2. Читай текст вголос. Так ти зможеш почути, чи вдалося написати доступно та зрозуміло. Якщо так, текст звучатиме природно. Якщо ж ні — це допоможе помітити незграбні фрази, зайві слова чи складні конструкції, які можна покращити. 
  3. Заведи звичку на ніч читати словник: тлумачний, іноземних слів чи етимологічний. Дізнавайся хоча б 2-3 нових слова на день, зрозумій їхню природу: як вони утворилися, як відмінюються, в якому контексті вживаються, які ідіоми з ними існують. Це цікаво. Ти відчуєш себе Колумбом, що відкрив Америку!

Обов'язкові скіли

Фото: Freepik

Для автора важливо вміти працювати з великим обсягом інформації та відокремлювати цінні факти від мішури, знаходити джерела новин, перевіряти правдивість даних, не довіряти фейкам, тобто завжди критично мислити!

Читай також: Якщо вам погано — пишіть: текстотерапія від головної редакторки "ТиКиїв" Ольги Безсонової 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Ola_FB.jpg - Ольга Безсонова
Головна редакторка "ТиКиїв". Любов до Києва та журналістики надихає мене бачити інфоприводи на кожному кроці. Вірю в силу слова та його здатність торкатися сердець нашої аудиторії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації