Кіно і КПІ. Тут знімали Прип'ять, французьких шпигунів та рекламні ролики для світових брендів
Кіношники часто скаржаться, що знімати у Києві неймовірно складно. Забагато людей та машин, обмаль цікавих локацій і не спотвореної заскленими балконами та кондиціонерами архітектури. Проте, хто шукає — той знаходить. І для багатьох такою знахідкою стала територія Київського політехнічного інституту (КПІ) з його пречудовими старовинними та модерновими корпусами. "ТиКиїв" дослідив, в яких фільмах та серіалах з'являвся "київський Гоґвортс".
"Кріпосна"
Ти можеш не бути прихильником мильних костюмованих "опер" і навіть не дивитися жодної серії "Кріпосної", але, погодься, головному корпусу КПІ неймовірно личить старовинний антураж.
Усі ці чоловіки-денді у костюмах-трійках, циліндрах та з обов'язковими тростинами. Жінки у важких (навіть на вигляд) суворих сукнях та капелюшках. А ще — ефектні чорні карети з кіньми… Краса!
"Чорнобиль"
Специ з продакшена Radioaktivefilm не тільки перетворили КПІ на суцільний знімальний майданчик, а ще й відкрили його для іноземних кінотворців. Саме тут знімалося багато сцен з відомого серіалу HBO "Чорнобиль". Причому активно використовувалися не тільки екстер'єри, але й інтер'єри.
Так у ролі Білоруського інституту енергетичних та ядерних досліджень знявся другий корпус КПІ по вулиці Політехнічна, 33. Моторошні коридори будівлі, де засідав Центральний комітет КПБ — це насправді надзвичайно стильні коридори модерністського корпусу №7.
До речі, радянського герба і написів, як на фото, там, звісно, немає — то суто кіношний реквізит.
Цей же корпус став частиною площі… у Прип'яті. Правда, йому на комп'ютерах домальовували усіляких архітектурних прикрас (наприклад, незграбну аркаду), проте він все одно легко впізнається.
"Незламна"
У центрі сюжету — історія снайперки-українки Людмили Павличенко, яка на фронтах Другої світової особисто знищила понад 300 німців. І хоча реальна Павличенко навчалася на історичному факультеті Київського університету (сьогодні — Національний університет імені Шевченка), кіношники чомусь вирішили знімати її альма-матер у КПІ — у стінах головного корпусу.
У кадр потрапили коридори із характерним арковим склепінням та знамениті сходи (найкрасивіші в Києві!).
Також у фільмі можна побачити велику хімічну аудиторію (розташована у четвертому корпусі). Але про неї у нас буде окрема розмова нижче.
Велика хімічна лабораторія
Річ у тому, що хімічна лабораторія знялася не тільки у "Незламній". Цю ефектну кінозірку також можна побачити у багатьох кінопроєктах. Наприклад, саме тут "гриз граніт науки" персонаж Євгена Ламахи — студент Андрій Савицький з фільму "Крути 1918".
Що цікаво, пізніше, бувши вдячним за надану можливість пофільмувати у КПІ, режисер Олексій Шапарєв влаштував для студентів інституту безплатний перегляд своєї картини.
З останніх проєктів можна також згадати фешн-фільм Francesca від Diesel. Саме в хімічній аудиторії навчається головна героїня ролика — трансгендерна дівчина. На відео, до речі, добре впізнаються коридори головного та 7-го корпусів.
"Бюро легенд"
На території КПІ також знімали французький серіал про шпигунів — "Бюро легенд" з Матьє Кассовітцем. Звісно ж, як це раніше (до повномасштабного вторгнення) постійно відбувалося, Київ грав Москву, бо саме там розгорталися основні події.
З КПІшних локацій у кадрі — житлові будинки професорського складу, Центр культури та мистецтв, парк, навколишні вулички та Хімічний корпус, який зображує (і це дуже смішно звучить) — Інститут сейсмології імені Булгакова.
До речі, модерністський Центр культури та мистецтв також потрапив до рекламного ролика BMW.
"Перший код"
Фільм про українських айтівців цікавий не тільки своїми історичними розвідками (так про розвиток цієї галузі ще ніхто не розповідав), а й місцями знімання. Фільмували по всьому Києву і, звісно ж, у КПІ.
А саме — у грандіозному приміщенні Науково-технічної бібліотеки (якщо ти там досі не був — відвідай! Це дійсно вражає — там навіть є власний маятник Фуко!).
Засвітився бібліотечний корпус також і у футуристичному кліпі Guma співачки Onuka.
Зрозуміло, що через війну всі знімальні процеси призупинились, але ми віримо, що ще побачимо неймовірні корпуси КПІ у багатьох по-справжньому цікавих та яскравих українських стрічках!