Через 100 років. Історія про "Лісову пісню" тепер казка, а не драма

Через 100 років. Історія про "Лісову пісню" тепер казка, а не драма Фото кадр із мультфільму "Мавка"

Всі ми читали у школі драму-феєрію Лесі Українки "Лісова пісня", тож можемо зі сльозами на очах згадувати той біль, яким пронизана історія кохання Мавки до Лукаша. У поемі також змальований український побут і його значення у житті людини. 

Однак у новому українському мультфільмі "Мавка. Лісова пісня" акцент дещо зміщено на інші речі. Єднання з природою, пошук вічної молодості та кохання добре поєднались у сучасному анімаційному мультфільмі за мотивами "Лісової пісні", над створенням якого працювали етнографи, відомі українські дизайнери, композитори. 

Лукаш грає на сопілці у музичному гурті, мріючи колись підкорити місто. Однак його дядько тяжко хворий, тож потрібні гроші на ліки. До села повертається Килина, яка хоче знайти таємне дерево з чудернацького Лісу. Воно є джерелом вічної молодості, заради якого дівчина готова піти на все.

У цей час Мавка радіє приходу весни та будить лісових мешканців. Лісовик повідомляє, що ввечері духи оберуть нового хранителя Лісу, який має оберігати його мешканців від підступних людей.

Лукаш зголошується за винагороду від Килини піти у таємничий ліс, щоб знайти незвичне дерево. Хлопчина вирушив на пошуки дерева, але заблукав. Лукаша б спіткала загибель, але його гра на сопілці причарувала Мавку – вона закохується в Лукаша і його талант. Дівчина не довіряє людям, як її вчили, але ця музика пробуджує у ній дивовижні, незнані раніше емоції. Згодом у той же день духи лісу обирають Мавку Берегинею Лісу. Тепер вона постала перед вибором: виконати свій обов’язок чи довіритись серцю.

Окремо хочемо відзначити неймовірну роботу художників, які створили напрочуд дивовижний дизайн. А музика мультфільму тут виступає окремим мистецтвом, що допомагає поринути у протилежні світи – людей та лісу. Сюжет вийшов динамічним, без "порожніх" сцен.

Автори ідеально підібрали професіоналів для озвучування – свої голоси персонажам мультфільму подарували відомі люди: Ніна Матвієнко, Наталія Сумська, Назар Задніпровський, Олег Скрипка, Олег Михайлюта, Наталка Денисенко, Артем Пивоваров, Олена Кравець, Сергій Притула, Михайло Хома, Юлія Саніна, Христина Соловій. Саундтрек-веснянка від українського етногурту "ДахаБраха" додає глядачеві відповідного настрою.

При перегляді мультфільму можна угледіти мотиви з різних кінострічок. У фільмів "Пірати Карибського моря: На дивних берегах" головні герої шукали джерело життя у джунглях. У фільмі "Аватар" також один із центральних образів – містичне дерево, від якого залежить життя мешканців лісу.

У мультфільмі "Рік і Морті" у 3 серії 5 сезону є дівчина Планетина, яка бореться за збереження тварин та дерев. А у мультфільмі "Панда Кунг-Фу 3" простежується подібна згуртованість громади у критичній ситуації.

Впевнені, ти знайдеш ще якийсь приклад після перегляду українського анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня". До речі, він уже побачив світ.

Купуй квитки та поринь у магічний світ Лісу у мережі кінотеатрів "Оскар".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
117949539_2632689196993778_4191878528112413600_n.jpeg - Марія Сартанія
Головна фанатка славнозвісного міста Києва. Злилась із його ритмом та красою.

Може бути цікаво

ДТЕК розробив нові графіки відключень у Києві: чи будуть вимикати світло - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

ДТЕК розробив нові графіки відключень у Києві: чи будуть вимикати світло

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом

У Києві відкрили бомбосховище з екологічними модульними меблями, розробленими у Литві - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У Києві відкрили бомбосховище з екологічними модульними меблями, розробленими у Литві

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації