Що читає співачка та інфлюенсерка Diana Gloster

Diana Gloster — українська співачка, авторка пісень та інфлюенсерка. Ведуча подкасту "Gloster FM", в якому спілкується із зірками та експертами в різних нішах. Активно бере участь у благодійних концертах та різних публічних проєктах, повʼязаних з культурною та соціальною діяльністю.
Diana розповіла редакції "ТиКиїв", як знайти час на книгу в шаленому темпі сучасного життя, а також поділилася добіркою творів, що особливо відгукнулись та надихнули її.
Про звичку читання
Я створила для себе челендж: читати одну книгу щомісяця. Щоб виконати його, я спеціально формую для себе всі умови для щоденного читання. Звичайно, інколи бувають пропуски, але основна задача лишається незмінною: читати щодня, навіть якщо це лише одна-дві сторінки.
Найзручніший для мене час — перед сном, тоді виходить найбільше зануритись у книгу. Але якщо є електронний варіант, можу читати в будь-якому місці, наприклад, поки чекаю на зустріч. Проте паперовий формат для мене — це особливий ритуал, тож зазвичай залишаю його для вечірнього часу.
Читання дає мені заспокоєння і сповільнення в шаленому темпі життя, і водночас — тренування фокуса. Завдяки книгам я роблю свою українську мову красивішою, адже все життя розмовляла російською. Це нові слова, образи, ідеї, що надихають мене на написання пісень. Це глибина — можливість по-справжньому зануритись у певну тему, пізнати світ під іншим кутом і розвивати свою уяву.
Я вважаю, що читання неможливо замінити нічим. Слухати книжки — це теж класно, але мені особисто не вдається повноцінно сприймати інформацію на слух, тому я завжди обираю саме читання.
Про вибір книжок
Книжки для читання я завжди обираю за внутрішнім відгуком — адже в різні періоди життя нам потрібна різна інформація, натхнення чи розвиток у певній сфері. Зазвичай простір сам підказує мені, на що звернути увагу — це можуть бути рекомендації блогерів, знайомих або випадкові зустрічі з книжками, які потрібні мені саме зараз.
Наразі в мене вже п’ять книжок, які чекають свого часу, і я планую прочитати їх одну за одною, продовжуючи свій читацький челендж.
Ґреґ Маккеон, "Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети"
Ця книга буквально змінила моє життя. Вона навчає зосереджуватись лише на тому, що дійсно важливо й необхідно в житті. У ній можна знайти корисні рекомендації, як уникати марної трати часу на те, що не приносить ні радості, ні користі.
Вона стане особливо цінною для тих, хто прагне навести порядок у своєму житті, розставити пріоритети й навчитися казати "ні" зайвому без почуття провини.
Філ Найт, "Взуття-буття. Історія Nike від засновника компанії"
Я читала її й плакала кілька разів поспіль. "Взуття-буття" — це одночасно дуже зворушлива та захоплива історія, яка справила на мене глибоке враження. У ній засновник Nike ділиться своїм шляхом, який вчить не здаватися, навіть коли щодня стикаєшся з численними відмовами. Ця книга — про віру у власну ідею, наполегливість і прагнення до своїх мрій.
Мюріель Барбері, "Елегантна Їжачиха"
Історія про незвичайних звичайних людей. Ми часто не замислюємося, хто поруч із нами насправді, і не помічаємо їхньої глибини, бо просто не питаємо: "Як ти?" або не цікавимося справжнім життям інших. Ця книга — про те, як різні люди можуть виявитися схожими, підтримати одне одного й подарувати надію.
Єдине, що раджу пропустити — це момент, коли одна з героїнь читає Толстого. Цей епізод написаний давно, і я прочитала книгу ще до війни. В іншому ж вона надзвичайно цінна і щира.
Метью Перрі, "Друзі, коханки і велика халепа"
Я прочитала її нещодавно й сміялася та плакала на кожній сторінці. У ній йдеться про боротьбу із залежністю, але водночас книга навчає нас емпатії та розумінню тих, кому доводиться переживати більші труднощі. Автор надзвичайно чесний і відвертий.
Це історія про честолюбство та прагнення слави. Нам здається, що популярність вирішує все, але що вона насправді дає й щось забирає — про це ти дізнаєшся із цієї книги.
Її точно варто прочитати, якщо ти фанат серіалу "Друзі", а також якщо тобі цікаві справжні історії з життя, тема залежностей та внутрішньої боротьби.
Еріх Марія Ремарк, "Життя у позику"
Ремарк — один із моїх найулюбленіших письменників. Його книги особливі, і ця — не виняток. Події книги розгортаються у воєнні часи, тому вона дуже актуальна зараз.
Ця історія спонукає зупинитися, переосмислити своє життя й навчитися цінувати тих, хто поруч. Вона нагадує, наскільки крихким є усе навколо — здоров’я, зв’язки, сам час. І що кожну мить варто проживати по-справжньому, поки б’ється пульс. Особливо відгукнеться тим, хто прагне зрозуміти себе, людей поруч і навчитися жити в моменті.
Йоган Гарі, "Мистецтво зосереджуватися. Як у нас украли увагу"
Ця книга — мій особистий виклик. Я купила її у друкованому вигляді та відразу почала читати, адже дуже чітко відчуваю, наскільки важко втримати увагу в епоху TikTok, Reels та соцмереж. Постійні відволікання змушують або розпорошуватись на все підряд, або взагалі нічого не робити.
Мій запит — навчитися тримати фокус та увагу, і саме з цим допомагає ця книжка. Усі, хто мають подібну проблему та бажають її подолати, повинні прочитати її.