Що треба знати про простір "КультМотив": розповідає засновник

Що треба знати про простір "КультМотив": розповідає засновник Фото: Ілля Прокопенко

Новий культурний простір "КультМотив" відкрився в Києві 15 липня. Працює на Подолі на території колишнього заводу "КиївМлин" за адресою: вулиця Набережно-Хрещатицька, 31/36. На фасаді будинку — мурал, який намалювали стрітарт-художниці сестри Фельдман.

Локація має поєднати ресторан і бар, концертний майданчик, майстерні, лекторії та платформу для розвитку українського мистецтва.

На відкритті виступили фолкгурт "Шум'я", співаки Barleben і Марко, співачки YARAY і Kler та диджей Kadilllove. А завершувала вечір виконавиця та фольклористка Юля Юріна разом із учасницями вокального курсу "Ґвара".

На відкритті я поспілкувався із засновником благодійного фонду та простору "КультМотив" Віталієм Кордонським. Ось що він розповів.

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про свою діяльність 

На початку кар'єри я займався будівництвом, мав власну компанію. Після деяких змін у житті вирішив вийти із системи, в якій треба було постійно стикатися з корупцією. Пішов у малий бізнес й зайнявся сегментом HoReCa. Вісім років тому разом із партнерами відкрив AM Bar на Великій Васильківській. 

Ще до повномасштабного російського вторгнення планував розширюватися. Якраз закінчувався другий рік після початку пандемії. Розумів, що у країні покращується економічна ситуація і потроху виходимо зі стагнації. А отже, можна було відкривати щось нове. Тоді ж ознайомився з локацією "КиївМлин" і вирішив створити тут свій другий заклад. Але все змінилося 24 лютого 2022-го. 

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про новий заклад

Переживши перший рік повномасштабної війни, цьогоріч ми з командою почали обдумувати, що можемо створити в нинішніх умовах. Почали з питання, що формує свідомість. А це мова й культура. Зокрема, музика й образотворче мистецтво, з якими ми й вирішили працювати. Адже це ключові елементи української культури, яку російські загарбники, приходячи на нашу землю, завжди починали нищити — щоб стерти нашу історичну пам'ять і нав'язати нам свій "русскій мір".

Майже три місяці розробляли проєкт. За цей час вибудували ідею простору на комерційній основі, але з великою соціальною складовою. І щоб не просто передавати зароблені гроші кудись у фонди, а самим бути такою організацією. Тому заснували свій благодійний фонд "КультМотив", у статуті якого прописана допомога та розвиток культури України. Навколо цього і розбудовуємо локацію.

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про проєкти

У нас уже є своє ком'юніті однодумців — людей, які будуть займатися різними напрямами в межах простору. Це різні друзі, знайомі та їхні знайомі з мистецької сфери та не лише. Разом з ними ми хочемо підтримувати молодих митців, проводити майстер-класи, працювати з дітьми тощо.

Вже розробляємо кілька проєктів. Серед них буде, зокрема, арттерапія для військових, які повертаються на ротацію, або які зазнали втрат. Щоб вони могли отримати підтримку та знайти себе в якомусь мистецтві.

Наприклад, мій друг, режисер телебачення, розповів про свого друга, який бореться на найгарячішому Бахмутському напрямку. Коли він приїжджає на ротацію, то єдине, що його може заспокоїти, — це майстер-класи з флористики, більше нічого. Тож такі речі важливі. 

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про локацію

Хоч я й дивився цю локацію перед повномасштабним вторгненням, я не розглядав її саме для "КультМотиву". Але звик до того, що якщо відкриваєш себе для проєкту та людей, то починає складатися якийсь пазл. Так сталося й тут.

Спочатку згадали про це місце в розмові з менеджером, потім мені хтось ще зазначив про "КиївМлин", а опісля дізнався, що мої знайомі колись знімали тут деякі кімнати. Згодом ще з'явилася ідейна складова цього місця. Адже тут виготовляли хліб, який є основою життя і нашої хліборобної країни. 

Ми тут, до речі, спочатку знайшли собі трохи інші приміщення. А коли вже збиралися заїжджати, вони виявилися зняті. Запитав, чи є щось ще цікаве в межах "КиївМлина". Мені показали це приміщення, де раніше була металообробна майстерня. Тут стояли станки, на яких виготовляли запчастини для всього заводу. Тут був жах. Ми дещо зберегли — наприклад, підлога частково залишилася. Але роботи з перебудови й відновлення було багато. 

Процес ремонту і підготовки простору до запуску зайняв два з половиною місяці. Будівельні роботи тривали до ранку дня відкриття. Одні з дверей завершували встановлювати буквально в останні хвилини. 

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про наповнення простору

У нас тут цілий комплекс в оренді. На подвір'ї маємо зону з літньою терасою та музичною сценою. У приміщенні — три секції. У найбільшій працює бар із переважно українським алкоголем і бістро з українськими стравами.

Також є дві кімнати, в яких будуть виставки, лекції та майстер-класи. У першій кімнаті вже зараз можна побачити вироби Kassone — однієї з крутих українських майстерень меблів із дерева. Вони погодилися розмістити у нас свою виставку на відкриття. 

Стиль інтер'єру — етніка. Наприклад, один із центральних об'єктів у закладі — це відновлена основа з-під млина. Неподалік висять прапорці-обереги "Бережичі" від проєкту Дар'ї Соколовської Willna.

Одна з концепцій простору — збирати та представляти не тільки вітчизняних митців, а й наших виробників. До того ж представлені речі можна буде придбати. Тож у нас усі свої. Може, хіба що вимикачі не українські. 

Але ще багато роботи, тому що і терміни, і фінансування обмежені. Не все встигли додати, бо поставили собі за мету якнайшвидше відкритися. Зокрема, маємо заставити лекторії меблями та професійним обладнанням. Плюс повністю відкрити кухню, яка поки лише із закусками.

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про підтримку митців

На вулиці плануємо проводити концертну діяльність, частина якої стане підтримкою молодих співаків і гуртів. Будемо давати їм "вільний мікрофон", щоб вони могли вийти на сцену і презентувати себе. Також хочемо допомагати артистам як в Україні розкручуватися, так і за кордоном виступати. 

У своєму пошуку митців ми не робимо поділу за напрямами, жанрами, творчими підходами. Нам головне — щоб це були люди, які хочуть щось створювати і розвиватися та переймаються справами нашої країни. 

Ми постійно обростаємо контактами та збільшуємо своє ком'юніті. У мене останнім часом принцип — працювати з молоддю. Багато хто з них — дуже творчі люди. Наприклад, до нас влаштовуються бармени та баристи і виявляється, що хтось грає на музичних інструментах або малює. 

Створюватимемо й опенколи для музикантів. Так само вже робили для фотографів, коли проводили так звані будпаті під час ремонту. Основна платформа для комунікації — інстаграм. Там будемо сповіщати про всі ініціативи. 

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про плани на майбутнє

Наступна культурна подія відбудеться у нас 22 липня о 18:00. Це буде концерт київського артиста Cepasa — одного з найвідоміших електронних музикантів України.

Також упродовж найближчого місяця вже повністю доробимо кухню та почнемо запускати соціальні проєкти, які будемо анонсувати в соцмережах. 

Будемо відкриті для відвідування щодня. Одна з наших цілей — заповнити цей простір регулярними заходами. Щоб вони проходили щодня та були пов'язані з підтримкою культури, а саме виконавців, художників, фотографів. 

Культурний простір "КультМотив"
Фото: Ілля Прокопенко

Про аудиторію

Гадаю, що основна частина відвідувачів приходитимуть завдяки сарафанному радіо. Коли ти звертаєшся до людей із відкритою душею та щирим серцем, то й вони потягнуться. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації