Театр у смартфоні: як дивитися вистави, не виходячи з дому
Як завзятим театралам вгамовувати жагу до мистецтва, коли майже всі київські театри на канікулах? Ми знайшли вихід: онлайн-театр Dramox! Тут, подібно до онлайн-кінотеатрів, можна за підпискою дивитися вистави будь-яких жанрів, причому не лише українські, а й світові.
"ТиКиїв" підготував добірку з 10 вистав столичних театрів, яких вже немає в репертуарі, але на Dramox вони доступні!
Що таке Dramox?
Онлайн-театр Dramox запустився в Україні під час повномасштабного вторгнення. Він надає українцям доступ до понад 350 вистав від українських та світових театрів всього за 149 грн на місяць.
Наразі представлені понад 120 вистав різних жанрів від 60+ українських театрів. За доступною підпискою можна також переглядати постановки світових театрів, таких як опера Лос-Анджелеса, Англійський національний балет, Стратфордський фестиваль та багатьох інших. Велика кількість закордонних вистав містить українські субтитри.
Перший тиждень користування онлайн-театром безплатний.
"Отелло", театр ім. І. Франка
Зважаючи на кількість "Отелло" на київських сценах, можливо, тобі було б цікаво порівняти цю постановку Віталія Малахова на сцені Національного театру ім. І. Франка з, наприклад, нещодавньою постановкою Давида Петросяна в театрі ім. Лесі Українки.
Але, на жаль, цієї вистави в репертуарі театру вже немає. А от в онлайн-театрі вона є!
"Йдеться про інакшість. Отелло — інший, — каже автор ідеї цієї вистави Анатолій Хостікоєв. — У тім і трагедія його, що він спробував стати таким, як усі, щоби не втратити Дездемону. Він змінює одяг, мову, голить бороду, священну для мусульманина. І втрачає себе. Тому і хапається за Яго, бо нема кому більше довіритися".
У цій виставі Анатолій Хостікоєв зіграв Отелло. Яго втілив Богдан Бенюк, Кассіо — Олег Стальчук, Дездемону — Оксана Батько.
Тож насолоджуйся!
Morituri te salutant, театр ім. І. Франка
А ця вистава за новелами Василя Стефаника в репертуарі театру ім. І. Франка ще є. Режисер-постановник Дмитро Богомазов інсценізував новели "У корчмі", "Сама саміська", "Вечерня година", "Святий вечір", "Май", "Сон", "Сини", "Гріх", "У нас все свято". В них — історії про батьків і дітей, чоловіка й жінку, народження та смерть, сни й дійсність, тяжку працю та вічну надію на краще.
Чи не найголовнішу роль у цій виставі відіграє музика, а Дмитро Богомазов свого часу за постановку отримав "Київську пектораль" (найкраща режисерська робота).
Побачити Morituri te salutant наживо можна буде лише 30 серпня, а в онлайн-кінотеатрі — хоч зараз.
"Моменти/Momenti", театр на лівому березі Дніпра
Надзвичайно цікава вистава театру на лівому березі Дніпра, яку грають… без слів.
У ній італійський режисер Маттео Спіацці вирішив повернути глядача в минуле — від початку 1970-х до Помаранчевої революції. Герої вистави не надто помічають, що відбувається навколо них: вони занурені у свої звіти та папери. За вікном змінюється час, мода, правителі, а ці "маленькі люди" чекають на премію, збирають на новий сервіз чи поїздку до моря, отримують підвищення, закохуються, одружуються, виходять на пенсію та помирають, так і не зрозумівши, було це життя чи лише його окремі моменти. І все це без жодного слова — лише музика й маски!
Щоб не чекати 30 жовтня, тицяй сюди.
"Поїхати не можна залишитися", театр на лівому березі Дніпра
Максим — випускник-юрист, без досвіду роботи за фахом та стабільного заробітку. В нього є престижна професія, власна квартира в Києві та дівчина Лєна, проте диплом виявився непотрібним, а гроші на весілля треба десь шукати. Макс вирішує їхати до Польщі на заробітки. Але що чекатиме його там — казочка про кар'єрний ріст чи сувора реальність із форс-мажорами? І до чого тут "Їжачок у тумані"?
В ролях знайомі тобі актори — Максим Девізоров, Артур Логай, Володимир Цивінський та інші.
Дивитися тут або в театрі 30 жовтня.
"Отелло/Україна/Facebook", театр "Золоті ворота"
Ще один київський "Отелло", якого на сцені вже не побачиш, від театру "Золоті ворота".
Проте творці вистави — автори Павло Ар'є та Марина Смілянець і режисер Стас Жирков стверджували: "Це зовсім не "Отелло".
"Сторіччями тривають пошуки реального Вільяма Шекспіра, — казали вони. — Хтось вважає, що ним був драматург Крістофер Марло, хтось переконує — це не могла бути одна людина! Наприкінці 2018 року британські вчені достеменно встановили, що під псевдонімом "Вільям Шекспір" працювали драматурги Павло Ар'є та Марина Смілянець, актори театру "Золоті ворота" й режисер Стас Жирков. Ця версія вам здається малоймовірною? Гаразд, сподіваємось, у вас є докази, щоб її спростувати. Тому що у нас є вистава "Отелло/Україна/Facebook", яка безапеляційно доводить саме це".
Що ж там такого навигадували "сучасні Шекспіри" для акторів Богдана Буйлука, Володимира Ковбеля, Дмитра Олійника, Владислава Писаренка та інших, дивися тут.
Увага: вистава 18+, використовується ненормативна лексика!
"ВІТАЛІК", "Дикий театр"
Вистава "про звичайного мужика" — перша постановка п'єси українського драматурга Віталія Ченського.
Уяви чоловіка: впевненого, дієвого, серйозного, накачаного мачо. Це — Віталік.
А тепер уяви закомплексованого, сутулого, сорокарічного нежонатого чоловіка, який орендує кімнату, працює журналістом, шукає сенс життя, гроші, турботу, любов і натхнення… Це теж Віталік. А тепер уяви, як два абсолютно різні Віталіки живуть одне життя.
Двох Віталіків втілюють два актори — Олексій Дорічевський та Андрій Кронглевський.
"Віталік" — одна з найжорсткіших та найжиттєвіших вистав "Дикого", адже на бекграунді життя Віталіка відбуваються доленосні для країни події", — стверджують у театрі.
2017 року вистава була визнана найкращою в України на камерній сцені за версією фестивалю-премії "ГРА".
Хочеш познайомитися з Віталіком? Ходи сюди!
"Сто тисяч", театр на Подолі
Інсценізація знаменитої п'єси Івана Карпенка-Карого, яка актуальна й сьогодні. У ній — банківські махінації, обман, інтриги, прагнення до влади, грошей, безсоромна брехня головного героя Герасима, якого втілює Богдан Бенюк.
В інших ролях — Анна Саліванчук, Георгій Хостікоєв, Сергій Сиплівий та інші.
До театру вистава повернеться 8 вересня, онлайн — доступна вже зараз.
"Набукко", Національна опера України
Із двадцяти шести опер, створених Джузеппе Верді, "Набукко" вважається найкращим його твором.
Головний герой опери вавилонський цар Навуходоносор (Набукко), правитель давнього царства, готовий спопеляти міста й села в ім'я свого бога Ваала — навіть пожертвувати життям рідної дочки. Завоювавши євреїв, він знищує їхній головний храм, перетворює жителів Єрусалима на рабів і проголошує себе богом. Але Бог позбавляє Набукко розуму. Колись всесильний цар переживає страшні душевні муки. Він вимолює в Бога прощення і скасовує страшний наказ про вбивство доньки.
У цій постановці Анатолія Солов'яненка блискуче співає світова зірка Людмила Монастирська: є на що подивитися і що послухати!
В театрі оперу чекай 18 серпня, онлайн — дивися в будь-який час.
"Маклена Ґраса", Український малий драматичний театр
Після показу вистави "Маклена Ґраса" в 1930-х роках режисер Лесь Курбас і драматург Микола Куліш були відправлені до Соловецьких таборів, а виставу заборонили. В Куліша головна героїня — український народ, Зброжек — НКВД, а поет, загнаний у собачу буду, — сам автор. Про що ця нуар-вистава з елементами детективу, неочікуваними сюжетними поворотами, якої так боялася радянська влада?
Коли "Маклена Ґраса" знову постане на театральній сцені — поки що невідомо, але ти вже можеш дізнатися відповіді на ці питання.
"Украдене щастя", театр "Маланка"
Містична драма-колаж режисера Гіо Пачкорія за мотивами п'єси Івана Франка, яку грали понад 45 разів на сценах України, Німеччини, Іспанії, США та Швейцарії.
Анна ніколи не мала права на свою думку, свій вибір, своє життя. Всі навколо вважали, що краще знають, про що їй мріяти, кого любити та якою бути. Здавалося, що завжди буде так, як склалося: нелюбий чоловік Микола, постійна домашня праця та біль, що роздирає серце. Але повернувся її коханий Михайло, що досі був для неї померлим. Разом із ним воскресла й Анна.
Всі ролі тут виконують чотири акторки. Це перша вистава, яка започаткувала створення театру "Маланка" і всюди збирала повні зали.
На сцені її можна побачити 22 серпня, якщо хочеш зараз — прямуй.