Віллем Дефо, новий "бейбі Йода" та жодного ШІ: подробиці створення фільму "Очі: Легенда Карпат"

Віллем Дефо, новий "бейбі Йода" та жодного ШІ: подробиці створення фільму "Очі: Легенда Карпат" Фото: кадр із фільму "Очі: Легенда Карпат"/ Adastra Cinema

24 квітня в кінотеатрах України стартує сімейне фентезі "Очі: Легенда Карпат" — події стрічки розгортаються в карпатських лісах, а зняв її американський режисер. Про що цей фільм, як він створювався і до чого тут "бейбі Йода"? Розповідаємо!

Про що фільм?

У віддаленому карпатському селі живе дівчина-підліток Юля. Її, як і решту місцевих дітей, ростили у страху перед магічними істотами, яких тутешні мешканці називають Очі. Люди впевнені, що Очі — уособлення зла. Та одного разу Юля знаходить пораненого та покинутого малюка Очі й розуміє, що це зовсім не монстр, а просто налякана й розгублена дитина, якій потрібна допомога. Тож, попри всі заборони дорослих, дівчина тікає разом із малюком у ліс, щоб допомогти йому повернутися додому.

Зняв стрічку режисер Ісая Саксон, для якого вона стала дебютом у повнометражному кіно: раніше він працював над кліпами для зірок шоубізнесу — Björk, Panda Bear, Dirty Projectors, Kanye West, Grizzly Bear тощо.

Ісая Саксон і Гелена Зенгель на зніманні фільму "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

І тему фільму, і місце, де відбуваються події, Саксон обрав не випадково. По-перше, його предки — з Карпатського регіону, а по-друге, Ісая завжди захоплювався стрічками, де діти товаришують із загадковими істотами з інших цивілізацій — як, наприклад, в "Інопланетянині" Стівена Спілберга.

Тож не дивно, що головний герой "Очі: Легенда Карпат" так нагадує бейбі Йоду із "Зоряних воєн".

 Фото: Adastra Cinema

До нього ще повернемось, а поки — про каст фільму.

На роль Юлі режисер запросив 16-річну німецьку акторку Гелену Зенгель, яка вже зіграла разом із Томом Генксом у вестерні "Новини з усього світу" (2020) і була номінована на "Золотий глобус" та премію Гільдії кіноакторів США в категорії "Найкраща актриса другого плану".

Гелена Зенгель у фільмі "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

Батька Юлі, Максима, який очолює загін підлітків-мисливців на Очі, зіграв чотириразовий номінант на "Оскар" Віллем Дефо — в цій ролі Ісая Саксон бачив лише його!

"Коли я писав цього персонажа, здавалося, що Віллем допомагав мені формувати образ героя, — зізнається він. — Я знав, що ніхто інший не зможе зіграти цю роль".

Віллем Дефо у фільмі "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

Та й актор, за його словами, вирішив долучитися до проєкту буквально за 48 годин після того, як закінчив читати сценарій.

І у фільмі він не тільки грає, а ще й співає українську пісню! Герой Дефо підспівує українському оперному співаку Андрію Кікотю, який виконує український народний романс "Взяв би я бандуру".

Маму Юлі, Дашу, яка залишила сім'ю, щоб пасти овець на полонині, на екрані втілила номінантка на "Оскар" Емілі Вотсон ("Розсікаючи хвилі", серіали "Чорнобиль", "Дюна: Пророцтво").

Фінн Вулфгард у фільмі "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

А зведеного брата Юлі й одного з мисливців на Очі, Петра, зіграв Фінн Вулфгард — зірка фільмів "Воно", "Щиголь", "Мисливці на привидів" та серіалу Netflix "Дивні дива".

Карпати, але не українські

Отже, повернімось до малюка Очі.

Образ дитинчати Очі, який нагадує суміш Ґроґу (бейбі Йоди) з поргами із всесвіту "Зоряних воєн", сповнений дикуватої чарівності. Цього малюка, безумовно, хочеться обійняти, але його гострі зуби можуть відлякати хижака. Згідно з пресрелізами, у фільмі не використовувалося жодного CGI: натомість всі великі плани дитинчати Очі виконувалися кількома людьми, котрі управляли фізичною лялькою на знімальному майданчику, — пише про цього персонажа Variety.

Фото: Adastra Cinema

Дійсно, за рішенням режисера, в "Очі: Легенда Карпат" було використано мінімум CGI (комп'ютерної графіки), а ШІ не залучали зовсім. Комп'ютерні ж ефекти застосовували не для того, щоб щось домалювати, а навпаки — щоб видалити з кадру ляльковиків.

Знімання фільму "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

Ну і ще для кадрів, у яких дорослі Очі (їх грали люди, вдягнені у спеціальні костюми з видовженими кінцівками) стрибають по деревах.

Знімання фільму "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

І костюми, і лялька Очі мають аніматронні голови, кожна деталь обличчя яких керується командою людей.

Фото: кадр із фільму "Очі: Легенда Карпат"/ Adastra Cinema

Такий підхід спричинений не стільки неймовірно низьким як для фентезі-фільму бюджетом — лише $10 млн, скільки щирим бажанням Саксона створити на екрані максимально справжній світ, в який справді віриш.

Фото: кадр із фільму "Очі: Легенда Карпат"/ Adastra Cinema

"Ісая Саксон створив світ, який не є ані суто реалістичним, ані повною фантазією", — каже Віллем Дефо.

Знімати Карпати режисер, природно, хотів тільки в Карпатах.

Фото: кадр із фільму "Очі: Легенда Карпат"/ Adastra Cinema

Я не мав сумнівів, що хочу знімати тільки на натурі, у віддалених районах Карпатських гір, Це неймовірні місця, де, виїжджаючи з міст, ви бачите кінні підводи та людей, які живуть у єднанні з природою. Карпати — це найкраще збережені первісні ліси в усій Європі, де досі живе багато ведмедів, рисей і вовків. Побувати в Карпатах — це наче здійснити подорож у часі, — розповідає Ісая Саксон.

Знімання фільму "Очі: Легенда Карпат". Фото: Adastra Cinema

Проте до України знімальна група зі зрозумілих причин вирушити не змогла. Стрічку зрештою фільмували в Карпатах, але на румунському боці кордону. А для того, щоб додати саме українського колориту, режисер використав музику: в "Очі: Легенда Карпат" можна почути як румунський, так і український фольклор, а також пісню "Русалонька" української співачки 1990-х Русі, "Взяв би я бандуру" Андрія Кікотя, "Три поради" у виконанні української зірки 1970-х Ліни Прохорової тощо.

Фото: кадр із фільму "Очі: Легенда Карпат"/ Adastra Cinema

Світова прем'єра фільму відбулася взимку на найпрестижнішому фестивалі незалежного кіно Sundance, і за реакціями перших критиків та глядачів він уже має доволі високі рейтинги.

Ми ж зустрінемося з малюком Очі дуже скоро: стрічка "Очі: Легенда Карпат" в кіно з 24 квітня!

Читай також: Катерина Кузнецова: "Я – людина-комедія. Але в кіно більше люблю артхаус"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації