Виставки сучасного українського колажу, які варто відвідати: радить художниця

Колаж — техніка, що остаточно сформувалась у Франції в 20 столітті та є популярною і донині. Сучасний український колаж лише набирає своїх обертів, але активно позиціює себе в мистецькому світі. Художниця та мистецтвознавиця Надія Харт поділилася з "ТиКиїв" двома колажними подіями столиці, які варто відвідати просто зараз.
"Будь ласка, звільніть пташок"

Це артпроєкт Каті Ситої, що проходить у межах ініціативи Центру громадянських свобод (одного з трьох лауреатів Нобелівської премії миру) "Звільнити без умов та обмінів!" на підтримку цивільних полонених, які перебувають у росії.
Люди не знають, що відбувається з полоненими і в яких жахливих умовах вони перебувають, а мистецтво стає допоміжним інструментом, — розповідає Катя Сита, колажистка, співзасновниця фестивалю колажу CUTOUT.

До виставки увійшли діджитал-колажі Ганни Русявої на основі анімації Єви Гольц та оцифровані колажі Каті Ситої. Образ пташки розкриває всю драму полонених і символізує їхню невинність та миролюбність.

- ДЕ? Хрещатик, 38. Мистецький перехід біля ЦУМу
- КОЛИ? 1-31 травня 2023
Stick together with Kyiv

Міжнародний мистецький проєкт KYIV COLLAGE та PAPER NATION, який курує Аннет Сагаль.
Аннет — колажистка, фундаторка KYIV COLLAGE та співзасновниця фестивалю колажу CUTOUT. Фішка цього проєкту в тому, що всі колажі мають трикутну форму. Вони розвішані вулицями Києва.

Щоб підтримати Україну та привернути увагу мистецького ком'юніті, свої колажі надіслали понад 300 митців з більш ніж 20 країн світу (Польщі, Чехії, США, Бразилії та ін.).
Усього зібрано понад 2000 робіт, які поступово з'являтимуться на вулицях столиці.

- ДЕ? Деякі з цих колажів можна побачити в книгарні "Книжковий Лев" на Подолі (вул. Спаська, 5) до 12 травня. Крім того, є активна гугл-мапа з локаціями, де позначені розташування колажів.