Згадаємо найкращі виступи України на Євробаченні
7 травня у шведському Мальме відбувся перший півфінал міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2024, де представниці України alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria пройшли у фінал. Україна бере участь у цьому конкурсі з 2003 року, і на сьогодні це єдина країна, що завжди потрапляла у фінал. Згадаймо наші найяскравіші виступи!
Другий півфінал "Євробачення-2024" пройде 9 травня. На сцену вийдуть представники та представниці 16 країн, які змагатимуться за участь у фіналі, а також Франції, Іспанії та Італії.
Руслана — Дикі танці (2004)
Руслана — друга представниця від України на Євробаченні та наша перша перемога в цьому конкурсі.
Образ амазонки запам'ятався Європі надовго, Руслана влаштувала справжній фурор на сцені у Стамбулі. Цікаво, що на пресконференції, що також є важливою частиною конкурсу, команда Руслани пригощала журналістів українською горілкою, салом та вчила грати на трембіті.
Пісенний конкурс "Євробачення", який проходить щороку, створювався з метою об'єднати країни Європи завдяки пісні після Другої світової війни. Вперше він відбувся 24 травня 1956 року в Лугано (Швейцарія). І от вже протягом 68 років країни змагаються за звання найкращої пісні Євробачення.
Тіна Кароль — Show me your love (2006)
Хоча через роки Тіна зізналася, що соромиться свого виступу на Євробаченні у 2016 році, тоді своїм виступом на сцені в Афінах вона повернула Україну в першу десятку, посівши 7 місце.
Першим артистом, який представляв Україну на Євробаченні, був співак Олександр Пономарьов.
Верка Сердючка — Dancing Lasha Tumbai (2007)
Номер Вєрки Сердючки — один із найяскравіших виступів України на Євробаченні, що здобув 2 місце. Спочатку Андрій Данилко планував виступити від росії, аргументуючи це тим, що Україна ще не готова до подібного формату, проте росіяни йому відмовили, а от українська сторона підтримала артиста.
Після виступу Данилко зі своєю піснею втрапив у скандал — звісно, без "допомоги" росії не обійшлося. Тоді росіяни обвинуватили артиста у рядках Lasha Tumbai, в яких вони почули "раша, гудбай". Данилко офіційно спростував цю думку. Але після повномасштабного вторгнення закликав співати вже саме "Russia goodbye".
Міка Ньютон — Angel (2011)
Справжнім розчаруванням букмекерів стала Міка Ньютон у 2011 році. Співачці пророчили, що вона навіть не потрапить до фіналу. Проте ефектний номер з пісочною анімацією та неймовірний вокал артистки підняли її аж на 4 місце у фіналі конкурсу.
Злата Огневич — Gravity (2013)
Справжню казкову феєрію Європі показала Злата Огнєвіч із піснею Gravity. Тоді на сцену з декораціями, що нагадували ліс, співачку виніс українець-велетень Ігор Вовковинський (він має американське громадянство та визнаний найвищим американцем). Його зріст — 2 м 34 см. Потужну підтримку забезпечив і беквокал виступу, наприклад, знаменитий Клівленд Воткіс, якого називають легендою джазу. Злата Огневич принесла Україні третє місце.
Джамала — "1944" (2016)
Після недовгої перерви у 2016 році Україна повертається на конкурс з виступом Джамали та піснею під назвою "1944". Артистка присвятила її трагічним подіям минулого заради того, щоб вони не повторювалися у майбутньому. На такий виступ Джамалу надихнули розповіді її бабусі про депортацію кримськотатарського народу та анексія Криму у 2014-му. Пісня відрізнялася від решти неймовірно актуальним і важливим меседжем. Попри звинувачення в політизації від російських представників, Україна перемогла на Євробаченні у Стокгольмі. Кримськотатарська мова вперше прозвучала тоді зі сцени конкурсу.
Go-A — SHUM (2021)
Історія Євробачення для гурту Go-A розпочалася ще у 2020 році, саме тоді вони виграли Нацвідбір з піснею "Соловей" і стали офіційними представниками від України. Проте через бурхливий розвиток пандемії конкурс було відкладено, а Go-A довелося підготували нову пісню "Шум" для Євробачення у 2021 році. Виступ у стилі кіберпанку від України посів 5 місце.
Kalush Orchestra — Stefania (2022)
Пісня "Стефанія" від фольк-реп-гурту Kalush Orchestra принесла Україні третю перемогу. Виконавці говорять, що композиція є одою матері.
Звичайно, перемога на Євробаченні у 2022 році була знаковою, а пісня стала підтримкою для мільйонів українців. Проте гурт Kalush Orchestra не тільки гідно представив нашу країну на конкурсі, а й звернув увагу на те, що відбувається в Україні через російську агресію.
TVORCHI — Heart of Steel (2023)
На конкурсі Євробачення у 2023 році Україну представляв гурт TVORCHI. Андрій Гуцуляк і Джеффрі Кенні виступили під номером 19 і зворушили аудиторію. У Ліверпулі, де й проходив конкурс, вони виконали пісню Heart of Steel — про силу і незламність українського народу. На створення треку їх надихнули захисники "Азовсталі". За 10 хвилин до свого виступу гурт опублікував сторіз в Instagram, в якому розповіли, що в цей момент росія обстрілює їхнє рідне місто — Тернопіль. TVORCHI посіли тоді 6 місце.
Дивитися Євробачення 9 та 11 травня о 22:00 можна на:
✓ телеканалі "Суспільне Культура";
✓ сайті "Суспільне Культура";
✓ фейсбук-сторінках "Євробачення Україна", "Суспільне Мовлення", "Суспільне Культура", "Перший" і "Радіо "Промінь";
✓ ютуб "Євробачення Україна".