Знай свою історію: 7 книг про Голодомор, які варто прочитати
Голодомор – це велика частина нашої історії, яка не перестане боліти ніколи, адже ми й далі дізнаємось деталі про кількість жертв терору радянської влади. Про те, як в той час жилось українському народу.
Знати свою історію треба, якою б болючою вона не була, тому, в День пам'яті Голодомору, ми зібрали книги, які найкраще розкажуть про цей період.
Вони познайомлять з фактами того страшного часу голоду та історіями тих, що залишалися для багатьох таємницею.
Україна, 1933 рік. Голодомор. Шлях української сімʼї. Свідчення очевидців
Автори книги – французи українського походження за батьком, які віднаходять своє коріння. Вони розкривають деталі страшної трагедії, в якій втратила життя майже вся їхня родина. Тому основою спогадів батька та очевидців вони відтворюють події того жахливого часу.
Нариси про Голодомор. Або навіщо нам потрібно знати всю правду про геноцид українців
Хоч Голодомор-геноцид 1932-1933 років є одним з найважливіших епізодів у історії примусу та насильства з боку комуністичного режиму, книга розкриває деталі злочину для розуміння.
Розрита могила: Голод 1932-1933 років у політиці, памʼяті та історії (1980-то-2000-ні)
Автор книги стажувався та викладав в університетах Європи, США, Канади, Австралії та Японії. Тому в книзі він вдається в питання, наскільки професійний історик може бути незалежним від впливу політики й настроїв суспільства. Чи впливає політика на історіографію, чи навпаки, історіографія на політиків? Як відбувається формування та зміна памʼяті під дією сучасних політичних портретів?
1933: "І чого ви ще живі?"
Це аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі. Буде корисною для науковців, викладачів, політиків, краєзнавців та студентів, які хочуть дізнатися більше про історичне минуле неньки України.
Дослідження Голодомору та геноцидні студії
Збірник присвячений Голодомору та іншим проблемам, які є повʼязаними між собою. Це демографічні та соціокультурні аспекти Голодомору-геноциду, методи та наративи заперечення Голодомору. Також це дискусії про українсько-польський конфлікт на Волині періоду Другої світової війни.
Великий голод в Україні 1932-1933. Репринтне видання
Книга зібрала в себе свідчення, спогади, доповіді та статті, які були виголошені та надруковані в пресі в 1983 році на відзначення 50-ліття голоду в Україні.
Червоний голод. Війна Сталіна проти України
Енн Епплбом висвітлює історію Голоду 1932-1933 років та події, які відбувалися. Основою книги є архівні документи, щоденники, усні свідчення, мемуари, дослідження українських та закордонних науковців. А також інформація про штучний голод в радянській Україні та репресії проти української інтелігенції на початку 1930-х років.