Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували: ось як він виглядає
Громадська організація "Україна Інкогніта" почала оцифровувати історичну садибу Терещенка у центрі Києва, у якій була створена Директорія УНР.
Вже можна побачити, як виглядає тривимірна модель фасаду неоготичної будівлі на бульварі Шевченка, 34, яка зараз переживає не найкращі часи.
Оцифровку садиби Терещенка роблять у межах проєкту створення цифрових копій об'єктів культурної спадщини Києва за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Водночас усі роботи "Україна Інкогніта" проводить власним коштом.
Довідка. Садиба на тодішньому Бібіковському бульварі побудували у 1874-1875 роках на замовлення дружини колезького асесора (секретаря) Феліції Модзелевської. Після смерті чоловіка вона продала будівлю цукрозаводчику та меценату Івану Терещенку, родині якого вона належала багато років.
Садиба Терещенка має неабияке історичне значення для України, адже у 1917 році тут розмістилося Генеральне секретарство шляхів УНР, а згодом — Міністерство шляхів сполучення УНР. Саме тут на таємних зборах склали план повстання проти режиму гетьмана Павла Скоропадського та обрали революційний уряд — Директорію УНР.
Раніше "ТиКиїв" показував, як зараз виглядає садиба Терещенка зсередини. В історичній будівлі збереглися лише вікна, двері, сходи та каркас, а усе внутрішнє оздоблення втрачене.