Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували: ось як він виглядає

Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували: ось як він виглядає Зображення: facebook.com/ukrainaincognita

Громадська організація "Україна Інкогніта" почала оцифровувати історичну садибу Терещенка у центрі Києва, у якій була створена Директорія УНР.

Вже можна побачити, як виглядає тривимірна модель фасаду неоготичної будівлі на бульварі Шевченка, 34, яка зараз переживає не найкращі часи.

Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували
Зображення: facebook.com/ukrainaincognita

Оцифровку садиби Терещенка роблять у межах проєкту створення цифрових копій об'єктів культурної спадщини Києва за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Водночас усі роботи "Україна Інкогніта" проводить власним коштом.

Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували
Зображення: facebook.com/ukrainaincognita

Довідка. Садиба на тодішньому Бібіковському бульварі побудували у 1874-1875 роках на замовлення дружини колезького асесора (секретаря) Феліції Модзелевської. Після смерті чоловіка вона продала будівлю цукрозаводчику та меценату Івану Терещенку, родині якого вона належала багато років.

Фасад садиби Терещенка у Києві оцифрували
Зображення: facebook.com/ukrainaincognita

Садиба Терещенка має неабияке історичне значення для України, адже у 1917 році тут розмістилося Генеральне секретарство шляхів УНР, а згодом — Міністерство шляхів сполучення УНР. Саме тут на таємних зборах склали план повстання проти режиму гетьмана Павла Скоропадського та обрали революційний уряд — Директорію УНР.

Раніше "ТиКиїв" показував, як зараз виглядає садиба Терещенка зсередини. В історичній будівлі збереглися лише вікна, двері, сходи та каркас, а усе внутрішнє оздоблення втрачене.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації