Як просуваються ремонтні роботи в тунелі синьої гілки метро — фото

Як просуваються ремонтні роботи в тунелі синьої гілки метро — фото Фото: Autostrada

Будівельники компанії Autostrada відбудовують перегінний тунель між станціями метро "Деміївська" і "Либідська". Роботи тривають цілодобово і без вихідних. На якому етапі зараз відбудова тунелю, розповіли на сторінці компанії Autostrada в фейсбуці.

На сьогодні всередині тунелю вже завершили перенесення комунікацій. Починають розбирати колії, риштування і розбивають колійний бетон — так аварійну ділянку готують до демонтажу. Ззовні, над тунелем, вже встановили розвантажувальну плиту, щоб зменшити тиск на тунель і дати змогу пересуватися важкій будівельній техніці.

Як просувається ремонт у тунелі синьої гілки метро Києва — фото
Фото: Autostrada

Також будівельники продовжують буріння стіни у ґрунті способом буросічних паль. Ця система паль утворить суцільну бетонну стінку, яка утримуватиме ґрунт та не дозволить воді проникнути в майбутній котлован. Через те, що ґрунти в цьому місці перенасичені водою, їх потрібно додатково стабілізувати. Тому вже невдовзі розпочнеться хімічне закріплення ґрунтів. Цей процес проводитимуть за допомогою спеціальних хімічних засобів, які під тиском нагнітаються у ґрунт.

Як просувається ремонт у тунелі синьої гілки метро Києва — фото
Фото: Autostrada

Лише після того, як буде повністю забезпечено цілісність конструкції котловану, тунель почнуть розкривати. 27-метрову аварійну ділянку повністю демонтують, і на цьому місці збудують нову — монолітну з прямокутним перерізом.

Частини старого тунелю, що прилягають до аварійної ділянки з обох боків, додатково укріплять зсередини так званою підтримувальною залізобетонною сорочкою. Це буде бетонна труба, що повністю повторить округлу геометрію тунелю і підсилить проблемну ділянку.

Як просувається ремонт у тунелі синьої гілки метро Києва — фото
Фото: Autostrada

Раніше "ТиКиїв" писав, що в Київській області будують містечко для ветеранів і їхніх родин. Коли туди заселять перших мешканців — дізнавайся в нашій публікації.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації