Київ стане найбільшим енергонезалежним хабом у Центральній та Східній Європі

Київ стане найбільшим енергонезалежним хабом у Центральній та Східній Європі Фото: КМДА

У Києві планують створити найбільший енергонезалежний хаб в Центральній та Східній Європі. Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петро Оленич у своєму телеграм-каналі.

Разом зі світовими лідерами ми працюємо над інноваціями в енергетичній сфері. "Розумне" місто — це не лише датчики і камери, а й елемент критичної інфраструктури і стійкої енергоефективної моделі. Із таким сусідом як росія — це musthave для нас, — написав Петро Оленич.

Як зазначив Пантелеєв, останніми кількома роками у Києві виконали тисячі енергоефективних проєктів у житлових будинках, дитячих садках та лікарнях, що дозволили знизити енергоспоживання в них. Адже, за його словами, із початком війни розробка рішень для більш гнучкого функціонування енергосистем та посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури стали актуальними як ніколи.

Попри важкий воєнний період, українська столиця продовжує критично важливі проєкти і не припиняє поточну роботу для забезпечення людей життєво необхідними послугами. Наприклад, готуючись до зими, Київ замінив понад 50 км теплових мереж, у тому числі на територіях, що зазнали руйнувань внаслідок ракетних обстрілів. Війна не здатна спинити наше прагнення розвитку й оновлення, — сказав Петро Пантелеєв.

Пантелеєв розповів, що Київ може стати найбільшим вуглецево-нейтральним хабом у Центральній та Східній Європі. Хаб матиме цифрові можливості, що працюватимуть за принципом відкритих даних і штучного інтелекту для створення цифрового двійника, який зможе надавати важливу внутрішню інформацію та найкращу підтримку енергетичним рішенням.

Розумна енергетика та розумні мережі стануть одним із ключових застосувань системи, над якою працюють World Economic Forum, Київ Цифровий та Deloitte.

Читай також: У Бучі можуть налагодити виробництво зеленого водню.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації