МОН впроваджує "Уроки енергоефективності" у шкільну програму
Міністерство освіти і науки України запроваджує новий проєкт "Уроки енергоефективності" для школярів. Він спрямований на поширення культури свідомого використання енергоресурсів.
Як повідомили на офіційному сайті МОН, ці уроки мають сформувати у школярів звички енергоощадження та навички раціонального споживання енергоресурсів. Також вони допоможуть розвинути культуру свідомого енергоспоживання у дітей та дорослих.
Як реалізовуватимуть проєкт:
- впровадять навчальні модулі в шкільну програму для учнів 5-11 класів. Це не створить додаткового навантаження, адже пропонуватимуть матеріали для відповідних тем програм;
- розроблять нові матеріали та інструменти: інтерактивні дидактичні ігри, ознайомчі відеоролики, навчальні матеріали, презентації, сценарії для позаурочних заходів, зокрема в онлайн-форматі. Для вчителів створять матеріали з методичними рекомендаціями;
- під час впровадження модулів у навчальні програми для представників місцевих управлінь освітою, закладів освіти та викладачів проводитимуть навчальні сесії та вебінари. Крім того, заклади освіти можуть звернутися по допомогу до команди розробників, якщо у них будуть виникати питання.
"Уроки енергоефективності" є важливим кроком на фоні енергетичних викликів та агресії росії. У таких умовах важливо формувати в українців різного віку навички раціонального споживання енергії та усвідомлення значення енергозбереження, — зазначили в МОН.
У багатьох країнах світу "Уроки енергоефективності" вже давно стали важливою частиною шкільної програми. В Німеччині діти вивчають принципи енергозбереження з початкової школи, беручи участь у практичних проєктах з моніторингу енергоспоживання. Данія впровадила спеціальні навчальні програми, де учні досліджують відновлювані джерела енергії та проводять енергоаудит школи. У Фінляндії школярі створюють власні "зелені" проєкти та вивчають вплив енергоспоживання на клімат. А Японія інтегрувала екологічну освіту в усі предмети, навчаючи дітей ощадливому використанню ресурсів.
Нагадаємо, що МОН збирається реформувати старшу школу у 2027 році. Наразі триває підготовка: напрацьовують зміни до законодавства, розробляють програми, підручники, готують учителів тощо.