На Київщині випробували нову військову розробку — бойовий каяк
На Київщині випробували нову розробку вітчизняного сектору озброєння та військової техніки — бойовий каяк "Полоз-М16". Заводські випробування він уже пройшов, а після цього військові тестували його на воді. Про характеристики бойового каяка та його випробування повідомляє видання "АрміяInform".
Бойовий каяк — це повністю українська розробка. Спільно з техніками нею займалися військовослужбовці ЗСУ. Саме вони і стали ініціаторами виготовлення бойових каяків, адже є потреба у подібних плавзасобах для деяких підрозділів.
Є завдання, коли треба тихо підійти по воді до потрібної точки. Певний період я служив в одному з підрозділів, а там якось у нас було завдання забезпечити штурмову переправу. І саме за допомогою таких каяків ми змогли провести розвідку, закріпитися і зробити так, щоб інші великі плавзасоби вже пішли за нами, — розповідає військовий на позивний "Боброкойот".
На носі каяка стоїть гранатомет УАГ-40, який відповідає стандартам НАТО. Він може вести вогонь осколковими та фугасними гранатами. Прицільно — на 1,5 км, а на ураження — на понад 2 км. Калібр тут — 40 мм.
Гранатомет важить усього 18 кг, і в нього майже немає віддачі. Тому його можна встановлювати на таких невеликих суднах.
Ніякий бронекатер бойовому каяку не страшний. Нашому "Полозу-М16" достатньо просто зайти в очерет, сховатися гарно і звідти розстрілювати ворога, як у тирі, — зазначає голова Човнової спілки України Сергій Остащенко.
Для дальніх виходів каяк ще й додатково комплектується. Його оснащують невеликими плитками для приготування їжі, чайниками, маленьким наметом, гамаками і мачете, щоб прорубати шлях в очереті. Завдяки цьому на каяку військові можуть виконувати завдання безперервно протягом тижня, двох і навіть місяця.
Від звичайних каяків "Полоз-М16" відрізняється конструкцією. Схожу конструкцію використовують підрозділи спецпризначення Великої Британії та США.
Особливістю електродвигуна каяка є те, що він дає змогу керувати судном дистанційно за допомогою пульта. Повороти і швидкість регулюються. Ще однією перевагою такого двигуна є те, що він майже безшумний — працює тихіше, ніж звук від греблі веслами. Але і весла на каяку також передбачені.
Для виготовлення каяку використали унікальний сучасний матеріал. Він не боїться ні морозу, ні спеки. А якщо він буде прострелений, то його можна легко заклеїти та відновити.
У бойовому каяку є два відсіки для матросів і ще три відсіки для перевезення одного пасажира, зброї або службового собаки.
Раніше "ТиКиїв" писав, що бійці полку "Азов" проводять тактичні навчання, на яких відпрацьовують питання планування і організації бою в наступі та обороні. Готує бійців нещодавно звільнений з полону командир "Азову" Денис "Редіс" Прокопенко.