Невідомі особи захопили приміщення Києво-Печерської лаври

Невідомі особи захопили приміщення Києво-Печерської лаври Фото: Getty Images

У декількох приміщеннях на території Києво-Печерської лаври забарикадувалися сторонні люди. Адміністрація залучила правоохоронців, щоб вирішити цей інцидент. Про це повідомив в. о. гендиректора заповідника Максим Остапенко на брифінгу 11 серпня.

Він заявив, що ці особи зачинилися й перебувають щонайменше у трьох будівлях.

Йдеться про те, що в приміщеннях, які не використовуються для релігійних потреб (готелі, об'єкти харчування, торговельні точки, виробничі об'єкти), продовжують перебувати невідомі особи — не ченці монастиря, які не є членами релігійної громади монастиря. Щонайменше у трьох об'єктах вони забарикадувалися, ми сподіваємося, що з часом поліція повністю відновить користування ними, — повідомив Максим Остапенко. 

Гендиректор підкреслив, що вказані дії є частиною загальної стратегії провокаторів, спрямованої на ускладнення процесу повернення майна лаври у державну власність, і що у вирішенні цього конфлікту заповідник спільно з правоохоронними органами має намір повністю забезпечити повернення об'єктів в користування заповідника.

Зазначено, що доступ до Нижньої лаври для відвідувачів буде відновлено після повного розв'язання конфлікту та повернення об'єктів заповідника.

Раніше було оголошено про обмеження доступу до Нижньої лаври із 7:00 11 серпня, і наразі там діє комісія заповідника, яка працює спільно з правоохоронцями задля вирішення цієї складної ситуації.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2023-04-10_18.46.32.jpg - Дар'я Калініна
Що таке місто? Історія, будівлі, люди? Напевно, так. А ще неповторна, своєрідна атмосфера, що робить наш Київ особливим. Саме її я намагаюся вловити разом із "ТиКиїв". Долучайся :)

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації