Поїздки по 8 грн ще на 2 місяці залишаться дійсними після подорожчання проїзду в Києві: КМДА
Що буде з поїздками по 8 гривень після підняття тарифів у метро. Фото: facebook.com/kyivmetro
Кияни, які заздалегідь придбали поїздки в громадському транспорті за нинішнім тарифом у 8 гривень, зможуть використовувати їх і після запровадження нових цін на проїзд. Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА у відповідь на запит "Суспільного".
У міській адміністрації пояснили, що всі поїздки, придбані до 14 липня 2026 року, залишатимуться чинними ще протягом двох місяців — до 14 вересня. Після завершення цього періоду невикористані поїздки автоматично перерахують у грошовий еквівалент та зарахують на баланс електронного квитка. Тож пасажирам не доведеться втрачати кошти, витрачені на придбані раніше поїздки.
Нагадаємо, з 15 липня у столиці планують змінити тарифи на проїзд у комунальному транспорті. Вартість разової поїздки може зрости з 8 до 30 гривень. Водночас у КМДА анонсували систему знижок для власників транспортних карток — залежно від кількості придбаних поїздок вартість однієї може становити від 25 до 30 грн.
Також місто планує залишити пільги для студентів і школярів та запровадити пересадковий квиток на 90 хвилин.
Міська влада зазначає, що необхідність перегляду тарифів зумовлена суттєвим зростанням витрат транспортних підприємств. За останні роки подорожчали електроенергія, пальне, технічне обслуговування рухомого складу та оплата праці працівників. Крім того, пасажиропотік у столиці залишається значно нижчим, ніж до повномасштабної війни.
За підрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф у метро перевищує 64 грн, а в наземному транспорті — понад 44 грн.
Нагадаємо, що запропоноване підвищення викликало активні дискусії серед мешканців міста. Кияни зареєстрували петиції із закликом не підвищувати вартість проїзду.