"Ще одна пам’ятка врятована": суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі лазень купця Бубнова на Подолі

"Ще одна пам’ятка врятована": суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі лазень купця Бубнова на Подолі Фото: facebook.com/AmiDPerov

Київський окружний адмінсуд не став позбавляти пам'яткоохоронного статусу будівлю лазень купця Михайла Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13. Про це повідомив голова ГО "Кияни об'єднуємось" Олександр Дядюк.

За його словами, рішення суду залишити в силі пам'яткоохоронний статус будівлі врятувало ще одну київську пам'ятку. 

Нам усім ще доведеться захищати це рішення в апеляції й, можливо, у касації. Але, я думаю, суспільний розголос і увага до цієї справи не дадуть "порєшати" тим, хто вже має плани знести будівлю і втулити черговий новобуд, — зазначив Дядюк.

Будівля на Набережно-Хрещатицькій, 13, була зведена у 1822 році. Спочатку садиба належала купецькій родині Бубнових. У різні часи тут працювали купецькі лазні, торгові крамниці, юдейський молитовний дім та майстерні річкового порту. Це — останній збережений зразок старовинної забудови київської набережної.

У серпні 2013 року будівлю почали розбирати та встигли демонтувати частину даху споруди. Проте втрутились кияни, які викликали правоохоронців. За словами активіста Дмитра Перова, дозвіл на проведення земляних робіт (а фактично — знесення будівлі) тоді видало Міністерство культури та інформаційної політики.

Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження проти забудовника, а Департамент охорони культурної спадщини КМДА вручив забудовнику припис через відсутність дозвільних документів. У вересні 2023 року ДОКС надав будівлі статус об'єкта культурної спадщини Києва. Саме цей статус забудовник намагався оскаржити через суд, вимагаючи визнати наказ ДОКС протиправним і скасувати його. Проте суд відмовив у задоволенні позову.

Читай також: "Активісти показали, який би вигляд мала відновлена 200-річна Садиба Бубнових: фото"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації