ТРЦ Gulliver і бренд ISED презентували колекцію, натхненну роботами художниці Олександри Екстер

ТРЦ Gulliver і бренд ISED презентували колекцію, натхненну роботами художниці Олександри Екстер Фото: ТРЦ Gulliver

Торгово-розважальний центр Gulliver і молодий бренд ISED створили унікальну колекцію одягу за мотивами робіт видатної української художниці Олександри Екстер.

Велика місія проєкту — популяризувати творчість мисткині в нових сучасних формах. Амбасадоркою ініціативи стала співачка LELY45.  

Про Олександру Екстер 

Олександра Екстер народилася в 1882 році й провела своє дитинство в Смілі та Києві, де її шлях до мистецтва розпочався в гімназії та Київському художньому училищі. Вона навчалася у відомих митців, як-от Микола Пимоненко та Сергій Світославський, а також спілкувалася з майбутніми авангардистами. Разом із Казимиром Малевичем та іншими митцями створила супрематичні дизайни для вишивок, які представила на виставках у Києві та в Європі. 

Олександра була справжньою революціонеркою у світі театру. Вона відмовилася від пласких декорацій, замінивши їх багатошаровими об'ємними конструкціями, і змусила сцену "дихати". Її візія була цілісною, охоплюючи костюми, освітлення і навіть розпис обличчя акторів, створюючи гармонійний візуальний образ. 

Фото: ТРЦ Gulliver

Її творчість відображала новий підхід до театру, де все було підпорядковано візуальній гармонії та ідеї. 

Олександра Екстер — це яскравий доказ того, як українське мистецтво може впливати на світові тенденції. Її творчість — це поєднання європейських ідей із глибоким розумінням української душі. 

Про колекцію 

У створенні образів для театру Олександру цікавило не так пошиття речей, як процес створення майбутніх образів — ескізи, конструювання, підбір тканини, її кольору тощо. Костюм мав відображати певну форму, характер, ритм і динаміку персонажа. Бо він — скульптура. 

Фото: ТРЦ Gulliver

Але повсякденний одяг мав бути зовсім іншим. Вбрання повинно було бути простим, мінімалістичним, зручним. 

Фото: ТРЦ Gulliver

"Темп сучасного життя потребує найменших витрат часу та енергії на виробництво. Нинішній "моді", що змінюється за бажанням комерсантів, ми повинні протипоставити одяг доречний і красивий своєю простотою. Костюм широкого вжитку має складатися з простих геометричних форм — як прямокутник, квадрат чи трикутник; ритм кольору, вкладений у них, цілком урізноманітнить зміст форми", — писала Олександра Олександрівна. 

Мене глибоко вразила та надихнула майстерність художниці, яка з такою вправністю передає у своїх творіннях багатство кольорів та форм. У її роботах відчутна динаміка життя, рухливість, енергія, а також невловима мінливість часу. Ці елементи випромінюються в кожному ескізі, на кожному полотні вони наповнені натхненням, душею та пристрастю. Мені здалося, що мисткиня живе в неймовірному темпі, прагнучи пізнати та втілити в життя якнайбільше, і наче сама доля на деякий час стала її союзником, сприяючи її прагненням, — поділилася авторка колекції, дизайнерка бренду ISED Анастасія Полюхович. 

Амбасадоркою та обличчям колекції стала співачка LELY45. Молода виконавиця ідеально передає образ авангардної колекції та підкреслює важливість прояву творчості у креативних нестандартних формах. 

Фото: ТРЦ Gulliver

Придбати колекцію можна в бутику BRAND ROOM на 3-му поверсі ТРЦ Gulliver або на  Instagram-сторінці бренду за передзамовленням.

Фото: ТРЦ Gulliver

Про велику артісторію 

Колекція стала частиною артпроєкту "Відомі невідомі", в межах якого мовою fashion і art ТРЦ Gulliver розповідає історії видатних митців. Крім цього блоку, також у ТРЦ представлять виставку робіт Олександри Екстер та проведуть лекцію про творчість художниці. Аби дізнатися деталі, слідкуй за соцмережами та сайтом Gulliver

Ми віримо, що важливо розповідати історії талановитих українців, про яких, можливо, не всі знають. Тому продовжуємо серію артпроєктів, присвячених відомим та невідомим митцям, — коментує директорка з маркетингу ТРЦ Катерина Жураківська. 

Нагадаємо, перша серія проєкту була присвячена Любові Панченко.  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації