У Києві боротимуться з ожеледицею екологічними методами
Цього року для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах Києва замість технічної солі використовуватимуть більш екологічні матеріали: гранітну крихту та бішофіт. Вони є чудовими протиожеледними засобами, а головне — дружні до навколишнього середовища. Про це повідомили на сайті КМДА.
Екологічні методи боротьби з ожеледицею вже впроваджують у Голосіївському парку, на "Стежці здоров'я" в парку Партизанської слави, в парку Кіото, парку імені Тараса Шевченка та інших місцях відпочинку.
Перед впровадженням нового методу був взятий до уваги досвід інших країн. Зокрема, гранітну крихту замість технічної солі вже давно використовують у Скандинавських країнах, Австрії, Німеччині та США.
Серед переваг цього підходу:
- екологічність: на відміну від технічної солі, гранітна крихта абсолютно не впливає на ґрунт, а отже, не порушує водопоглинання;
- піклування про тварин: гранітна крихта не становить загрози для домашніх улюбленців. Використання солі, своєю чергою, може викликати хімічні опіки на лапках;
- стійкий підхід: після завершення сезону частина гранітної крихти збирається і може бути використана в наступному році.
Переваги використання бішофіту порівняно з технічною сіллю:
- природність: бішофіт є безпечним для навколишнього середовища;
- ефективність: бішофіт швидко розщеплює лід (протягом 15 хвилин при температурі 15 градусів морозу);
- економність: для досягнення ефекту потрібно значно менше бішофіту, ніж технічної солі;
- біологічна сумісність: бішофіт збагачує ґрунт мінералами, що позитивно впливає на рослини та екосистему.
Раніше "ТиКиїв" писав, що через температурні перепади на столичних будинках та деревах утворюються великі бурульки, які можуть завдати серйозних травм. Як уберегтися від них — дізнавайся в нашій публікації.