У Києві енергетики облаштовують захисні платформи для гнізд лелек: фото

У Києві енергетики облаштовують захисні платформи для гнізд лелек: фото Фото: ДТЕК Київські електромережі

На столичних Бортничах фахівці ДТЕК Київські електромережі встановили вже 15-ту в місті захисну платформу для гнізда лелеки. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Платформи встановлюють у межах проєкту #Лелеченьки, який спрямований на захист та збереження популяції білого лелеки. За цю осінь у столиці облаштували чотири такі захисні платформи.

Фото: ДТЕК Київські електромережі

Конструкція має вигляд металевого кошика, що кріпляться до електроопори вище рівня електричних дротів. Вона допомагає убезпечити птахів від можливого ураження струмом, а киян — від аварійних відключень через сповзання гнізд на проводи.

У ДТЕК кажуть, що лелеки не часто обирають собі домівкою великі галасливі мегаполіси, проте у Києві вони регулярно облаштовують свої оселі. В тому числі — і на електроопорах. 

Фото: ДТЕК Київські електромережі

Щоб не наражати птахів на небезпеку ураження струмом, ми укріплюємо їх спеціальними захисними платформами. Цьогоріч вже змонтували чотири, — каже гендиректор ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.

Під час огляду повітряних ліній енергетики фіксують опори, на яких облаштували гнізда лелеки. Також про них повідомляють кияни. А коли птахи відлітають зимувати на південь, аварійні гнізда укріплюють захисними платформами.

Фото: ДТЕК Київські електромережі

Перша така захисна конструкція у Києві з'явилась у Пирогові у 2019 році. Також укріплені гнізда є на Троєщині, Корчуватому та Бортничах. Загалом по місту таких платформ вже 15, і в планах енергетиків — встановлювати нові.

Раніше "ТиКиїв" розповідав, що неподалік від столиці врятували молодого лиса, який потрапив у браконьєрську петлю та не зміг вибратися з неї самостійно. Після реабілітації тварину випустять на волю.

Читай також: "Капібари Київського зоопарку переїхали в нову домівку: фото"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації