У Києві оцифрували документацію маєтку Лібермана, який постраждав від російських обстрілів

У Києві оцифрували документацію маєтку Лібермана, який постраждав від російських обстрілів Фото: wikipedia.org

У столиці завершили оцифрування 390 сторінок архівної документації будинку Національної спілки письменників України на вул. Банковій, 2, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки дронами 1 січня 2025 року.​ 

Які документи оцифрували

Серед оцифрованих документів — креслення фасаду будівлі, датовані 1898 роком. Вони становлять особливу цінність. Ці матеріали стануть основою для майбутніх проєктів реставрації та допоможуть повернути споруді її історичний вигляд, зберігаючи архітектурну автентичність.​

Ми не тільки зберегли, а й оцифрували унікальні документи будівлі Спілки письменників, що дасть можливість швидко і точно її відновити відповідно до первісного вигляду. Київ готовий надати всю наявну технічну документацію для підтримки та організації робіт із реставрації, — сказав директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь.

Маєток Лібермана
Фото: mcsc.gov.ua

Також оцифровано архіви БТІ.  Цифрові копії документів захищені від фізичного знищення, що особливо актуально в умовах війни. Цифровізація забезпечує зручність зберігання та доступу до інформації. За словами столичної влади, це сприяє ефективному управлінню міською інфраструктурою в довгостроковій перспективі.

Як постраждав Будинок письменників унаслідок обстрілу

Будівля Національної спілки письменників постраждала під час російської атаки "Шахедами" на урядовий квартал. Атака сталася 1 січня 2025 року. В історичному будинку вибило вікна, частково ушкоджений фасад, а також окремі кабінети всередині приміщення.

0 / 0

Столичний активіст Дмитро Перов зазначив, що пошкоджені пам'ятки архітектури, зокрема особняк Лібермана, потребують невідкладних консерваційних робіт, аби унеможливити подальше руйнування об'єктів культурної спадщини. Він опублікував петицію з таким закликом до київської влади.

Тоді ж заступниця голови КМДА Ганна Старостенко розповіла, що київська адміністрація напрацьовує пропозиції, щоб включити пошкоджені пам'ятки архітектури до програми "єВідновлення". 

Міністерство культури зі свого боку звернулось до ЮНЕСКО з проханням створити механізм збереження і захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру столиці, незалежно від статусу будівель або форми їх власності.

Маєток Лібермана
Фото: Вікісховище

Маєток Лібермана — пам'ятка історії, мистецтва й архітектури місцевого значення. Він розташований на вулиці Банковій, 2.

Особняк збудував у 1879 році архітектор Володимир Ніколаєв, що в 1896 році перебудував його на замовлення київського купця й цукрозаводчика Симхи Лібермана в стилі неоренесансу.

Сьогодні цей будинок більш відомий як осідок Спілки письменників України. У 1989 році в ньому засновано Народний рух України за перебудову.

Читай також: "Пам'ятка історії, мистецтва й архітектури в Києві: все про маєток Лібермана"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У Києві відкрили перший безплатний кабінет сексуальної реабілітації для військових і ветеранів - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У Києві відкрили перший безплатний кабінет сексуальної реабілітації для військових і ветеранів

У Києві на безпечну утилізацію відправили понад 7000 ртутних термометрів: куди їх здавати - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У Києві на безпечну утилізацію відправили понад 7000 ртутних термометрів: куди їх здавати

Днями почнуть виплачувати допомогу мешканцям Святошина, чиє житло постраждало від обстрілу: скільки вони отримають - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Днями почнуть виплачувати допомогу мешканцям Святошина, чиє житло постраждало від обстрілу: скільки вони отримають

У пам'ятці архітектури в центрі Києва відновили оригінальний вигляд фасаду після розголосу - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У пам'ятці архітектури в центрі Києва відновили оригінальний вигляд фасаду після розголосу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації