У Києві стартують Тижні благоустрою історичних пам'яток: які монументи відкриють першими
Пам'ятник княгині Ользі на Михайлівській площі. Фото: КМДА
У Києві стартують тижні благоустрою історичних пам'яток. Протягом найближчого місяця низку знакових монументів столиці відкриють після тривалої захисної консервації. На пам’ятках також проведуть професійне очищення та впорядкують прилеглі території. Про це повідомляє КМДА.
Ініціативу реалізують Департамент культури КМДА та Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація за підтримки компанії INWHITE. Проєкт має на меті збереження культурної спадщини столиці, повернення киянам можливості знову бачити відомі пам’ятки без захисних укриттів і підтримання їх у належному стані.
Роботи проходитимуть за таким графіком:
- 25 червня — пам'ятник княгині Ользі на Михайлівській площі;
- 9 липня — пам'ятник Лесі Українці на площі Лесі Українки;
- 23 липня — пам'ятник Миколі Лисенку біля Національної опери України.
Після демонтажу захисних конструкцій фахівці виконають делікатне очищення поверхонь монументів від пилу та інших забруднень, а також проведуть роботи з благоустрою навколишнього простору.
У КМДА наголошують, що всі роботи виконуються на благодійній основі без використання коштів міського бюджету. Організатори зазначають, що навіть в умовах війни місто продовжує дбати про культурну спадщину, зберігаючи пам’ять, історію та символи Києва для майбутніх поколінь.
Раніше ми розповідали, що на Кіпрі встановлять пам'ятник Тарасу Шевченку. Ініціатором проєкту став надзвичайний і повноноважний посол України в Республіці Кіпр — Сергій Ніжинський.