У Києві відкрилася виставка про злочини росіян під час Голодомору і війни
23 листопада в Залі пам'яті Національного музею Голодомору-геноциду відкрилася виставка "Намір". Її ключова мета — продемонструвати усвідомлений намір росіян вчиняти злочини проти українців. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Експозиція показує зв'язок між фактами Голодомору та звірствами росіян, скоєними в Україні під час повномасштабної війни. Виставка пропонує на все дивитися через концепцію злочину геноциду.
Спеціально для проєкту "Намір" Міністерство внутрішніх справ передало музею оцифровані справи, які раніше були не доступні для загального доступу. Це 1 тис. 22 справи про злочини періоду Голодомору. 99% із них стосуються канібалізму. У цих справах можна чітко відслідкувати, що голод — це страшна зброя. Він впливає на свідомість і доводить до божевілля. Аналізуючи справи цього періоду, очевидно, що пік смертності та канібалізму припадає на червень-липень 1933 року. Це тоді, коли голод досяг піку.
Серед експонатів також можна побачити: щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, російські підручники з Куп'янська, хрести з масових поховань у Київській області та Ізюмі, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, історію дитини, яка повернулася до України після російського викрадення, листи російських школярів із закликами вбивати українців та багато іншого.
Підсилюють ефект виставки відеоінсталяції. З екранів на стінах глядачі можуть дізнатися, як розвивався намір винищення українців — від слів до дії.
- ДЕ? Київ, Національний музей Голодомору-геноциду, вул. Лаврська, 3
- КОЛИ? Виставка працює щодня з 10:00 до 18:00
- СКІЛЬКИ? Відвідування виставки входить у вартість вхідного квитка
Раніше "ТиКиїв" писав, що Довженко-Центр покаже у столиці анімаційні фільми про пропаганду та цензуру. Детальніше про це читай тут.