У Києві відкрився центр психоемоційної підтримки, де, окрім психологів, допомогу надають собаки
В Україні стартував проєкт зі створення Центрів каністерапії. Це один з видів лікування та реабілітації людей за допомогою спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців.
Перший Центр каністерапії запрацював у Києві. Які послуги він надає та хто туди може звернутися — читай нижче.
Як працює каністерапія
В основі терапії за участі собак лежить тісний зв'язок, який може зародитися між людиною та твариною. Завдяки взаємодії з собакою особа може відчути полегшення та спокій, відволіктися від пережитої стресової ситуації та повернути відчуття безпеки. Це допомагає значно поліпшити ефективність роботи із психологом: учасникам терапії із залученням тварин легше довіритися фахівцю та відкрито розповісти про свої переживання.
Така терапія — чудовий та дієвий спосіб позбутися соціальної ізольованості та самотності, відчути підтримку, увагу і турботу. Собаки часто заохочують людей, які пережили травму, до більшої фізичної активності, що також важливо для поліпшення ментального стану і виходу з депресії.
Фахівці також стверджують, що тісний взаємозв'язок із собакою може допомогти у саморозвитку: така комунікація сприяє відновленню довіри до інших людей, стабілізації емоційного стану, прагненню до соціалізації.
Хто може отримати допомогу в Центрі каністерапії
Працівники центру надають допомогу військовим, ветеранам, дітям та родичам військових, переселенцям та людям, які постраждали від війни.
На допомогу можуть розраховувати всі, хто переживає психоемоційні розлади, спричинені воєнними діями на території України. Звернутися до центру можна, якщо тобі знайомі ці стани:
- ти відчуваєш стрес та тривогу;
- тебе бентежить біль та пережиті спогади;
- тобі не вистачає підтримки;
- ти хочеш позбутися відчуття страху та занепокоєння;
- ти відчуваєш, що втрачаєш будь-яку мотивацію;
- ти часто відчуваєш дратівливість і гнів;
- твій сон значно погіршився;
- тобі важко адаптуватися до нових реалій життя, нового міста, нового колективу тощо.
Така терапія підходить більшості, проте є винятки. Зокрема, такий терапевтичний процес навряд чи буде ефективним, якщо людина боїться або не любить собак. Також ця терапія не підходить людям, які страждають від алергії на шерсть тварин.
Як проходить каністерапія
Зазвичай терапевтичний процес розпочинається з пробних групових занять. Завдяки цьому відвідувач може дізнатися, як саме відбуваються сеанси і чи взагалі їй до душі подібний формат терапії.
Якщо у людини немає алергії чи страху взаємодії з тваринами, фахові психологи, які беруть участь у сеансах каністерапії, допоможуть обрати найбільш ефективний формат занять.
Подальша терапія може проходити у двох форматах: групові чи індивідуальні сеанси. Всі вони безоплатні.
Ми намагаємось максимально персоналізувати сеанси терапії до потреб, можливостей та проблем клієнта. Сеанс може відбуватися по-різному: комусь вистачає лише присутності собаки, щоб розслабитися та відкритися психологу. Комусь допомагає тактильний контакт чи прогулянка із собакою. Інші отримують задоволення від активних ігор. Усі сеанси відбуваються під наглядом кваліфікованих фахівців, тож психологи з нашої команди точно зможуть підібрати той формат сеансу, який буде ефективним у кожному окремому випадку, — зазначають у Центрі каністерапії.
Усі собаки, що залучені у терапевтичному процесі, проходять ретельну підготовку та тренування. Вони чудово ладнають з усіма людьми, навіть із незнайомцями, легко йдуть на контакт, дозволяють себе торкатися, спокійно реагують на незнайомі ситуації та галас. Хоч в Україні подібна терапія не регламентована на законодавчому рівні, тварини центрів отримують міжнародні сертифікати IAHAIO, PADA, ASB.
Як записатися на сеанс каністерапії
Центр каністерапії в Києві працює на вул. Прирічній, 27е.
Записатися на прийом можна за посиланням.
Протягом наступних двох років планується відкриття ще чотирьох Центрів каністерапії у різних регіонах країни.
Раніше "ТиКиїв" писав, що у 2023 українці 125 млн разів звернулися до лікарів через Helsi. На що скаржились найчастіше — читай тут.