У київському музеї з'явилася копія старовинної церкви на Подолі
Київські майстри відтворили точну копію церкви Миколи Набережного, що розташована на Подолі. Вона стане експонатом музею Miniland.UA. Про це повідомили на сторінці музею в фейсбуці.
Копія церкви Миколи Набережного має такий самий вигляд, як і храм у реальному житті. Щоправда, у масштабі 1:87.
Аби побудувати церкву на макеті, спеціалісти зробили ретельні обміри справжнього храму. Каркас будівлі виробили з картону, стіни вручну вирізали з ПВХ, декоративні елементи створили з цупкого паперу, а капітелі виростили на 3D-принтері.
"Фішкою" мініатюрної копії церкви Миколи Набережного є те, що всередині неї є електричне освітлення. Завдяки цьому маленька будівля має величний вигляд в темряві.
Історична довідка
Перші згадки про церкву, зведену біля Дніпра на честь Миколи Чудотворця, датовані XI століття. Тодішня будівля церкви була дерев'яною, і від неї залишилися лише згадки. Пожежі й війни зруйнували її.
Перший мурований храм постав на цьому місті у 1772-1775 роках. Церкву збудували за ініціативи київського мецената, підприємця та архітектора Івана Григоровича-Барського.
Утім, вже скоро церкві знов добряче дісталося від великої пожежі 1811-го. Розписувати інтер'єри довелося практично з нуля.
За радянських часів, у 1960 році, церкву закрили. Тут зберігали кіноплівки та навіть проводили концерти.
Лише 1992 року до храму повернули богослужіння.