У київському зоопарку врятували кошенят каракалів

У київському зоопарку врятували кошенят каракалів Фото: фейсбук-сторінка київського зоопарку

У київському зоопарку облаштували літню домівку для нових мешканців. Там житимуть каракали, яких врятували фахівці зоопарку. Порятунок тваринок тривав майже рік.

Двоє маленьких кошенят каракалів передали до зоопарку працівники поліції наприкінці серпня 2022 року. Тварини постраждали від нелюдської жорстокості.

Фото: фейсбук-сторінка Київського зоопарку

Під час огляду з'ясувалося, що кошенята виснажені, мають недовагу, порушення рівноваги та інфекційне захворювання. Їхня вага у двомісячному віці становила всього лише 270 грамів.

З огляду на стан кошенят, їхній порятунок доручили одному з кращих фахівців київського зоопарку — зоологині з 52-річним стажем Тетяні Качан. За час роботи в зоопарку вона виходила та вигодувала 153 тварини.

Два місяці тривала боротьба за життя кошенят: годування щотригодини, масажі, фізіопроцедури, аналізи та щеплення, тренувальні вправи, розвиток та навчання.

Фото: фейсбук-сторінка Київського зоопарку

Поступово їхня особлива котяча дієта змінювалася: від спеціальних рідких сумішей до м'яса кроля, субпродуктів, курятини та яловичини. Зараз найулюбленішою стравою каракалів стала індичка. Один кіт з'їдає в день близько 1,5 кілограма таких м'ясних смаколиків.

Врятованим каракалам вже виповнився рік. Їхня вага тепер становить майже 15 кілограмів. Та тваринки й досі бояться гучних звуків і незнайомих людей. Про це повідомили на офіційній сторінці Київського зоопарку у фейсбуці.

Для диких тварин, що пережили жахи війни та жорстокого поводження, реабілітаційний період може становити декілька років. От і наші каракали хоч і мають здоровий вигляд та активно бавляться, й досі демонструють недовіру до незнайомих людей та страх до гучних звуків. Тож дуже просимо наших відвідувачів не шуміти та не галасувати, аби маленькі серця цих прекрасних створінь остаточно відтанули після перенесених травм, — закликають працівники зоопарку.

Для комфорту каракалів у їхньому літньому дворівневому вольєрі облаштували всі необхідні умови: встановили гамачки, лазалки, оглядову мансарду, різноманітні кігтеточки та іграшки.

Фото: фейсбук-сторінка Київського зоопарку

Побачити врятованих каракалів можна щодня. Їхній майданчик розташований навпроти вольєру верблюдів.

Фото: фейсбук-сторінка Київського зоопарку

Раніше "ТиКиїв" писав, що у столиці відкрили мурал для допомоги тваринам. Детальніше про нього читай за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації